Dzień dobry w Dniu Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów

Fe, przed bieżąco, oferma w gułagu
lubi gdy reggae daje czadu… :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

O, a ja mialam taki zegarek RUHLA!!!

3 polubienia

Tez to znalazlam, ale jesli chodzi o zegarek postawilam na Szwajcarie!!!

1 polubienie

Pobiedę dostałem od ojca. Zdałem do 3 klasy. Miała wtedy 2 lata, Wytrzymała z dwoma naprawami i kilkoma czyszczeniami 19 roków. !7 kamyczków.Regularnie na dobę śpieszyła się o 4 minuty.

2 polubienia

Moj komunijny ruski mam do dzisiaj. Wiekszosc zegarkow jakie mam to elektroniczne zabawki typu paciorkowa bransoletka.

2 polubienia

Szczęśliwi czasu nie liczą.

2 polubienia

Ja też uważam że czas sam tak zapier…nicza że nie muszą nam zegary na każdym kroku to pokazywać. Nie patrząc, nie widząc spokojniejsi, szczęśliwsi jesteśmy.

2 polubienia

Zajrzałem do Wiki o Bettlach.
Urzekła mnie informacja o tym ile procent mieszkańców dojeżdża do pracy samochodami a ile chodzi piechotą.
Innych podobnie ważnych jest tam więcej.

A nazwa miejscowości tłumaczy mi się jako “łóżkowy śmiech”. Zupełnie fajnie.:rofl:

3 polubienia

To znaczy sporo jeździ samochodami czy sporo chodzi piechotą? Nie znalazłem info o Bettlach w polskiej wiki, chyba że w innych językach coś znalazłeś … A może coś mi umknęło?
Na zdjęciu wydaje się, jakby raczej jeździli … :shushing_face:

Bettlach

2 polubienia

Jak bym ja tam mieszkala to tez bym miala nerwy spokojne
Piekna okolica

1 polubienie

A ja dzisiaj kupilam prawdziwe jablka (prawie)slodkie

2 polubienia

Niby nic szczegolnego,ale sporo zieleni gory dookola,jest fajnie.
Noi spokoj,nie skysze szumu sakochodow,co najwyzej,ryczacego osla)).koguta,psy.

No i sasiadki,jak przekazuja sobie wiesci,na ucho’’ )))

2 polubienia

@benasek
Nawet nie wiedzialam ze to tam produkuja
U nas okolo 20 lat temu zamykali sklep zegarmistrzowski (nierentowny) i sprzedawali zegarki taniej. Atlantiki za pol ceny (!) to jest 100 Marek (w tamtych czasach to bylo duzo).Kupilismy dla nas i dla brata na prezent slubny.
Niestety dosc szybko sie popsuly - co mnie zdziwilo przy takiej marce

@benasek
u mnie google podaje:
Bettlach ist eine politische Gemeinde im Bezirk Lebern des Kantons Solothurn in der Schweiz.
Ab etwa 1890 erlebte der Ort eine rasche Industrialisierun] durch die Gründung mehrerer Uhrenfabriken.

2 polubienia

@Antykwa
z tym tlumaczeniem doslownym moze i tak jak podajesz
Ale w rzeczywistosci:
im lokalen Dialekt Bettlä ; [französisch] Bâche czyli Schlagloch, Senkung…

1 polubienie

Atlantic to niższa półka zegarków szwajcarskich, jednak przyznam, że nieco podejrzanie brzmią te Twoje słowa, że się te zegarki Wam szybko popsuły. Znam je od lat i raczej są znane z tego że się nie psują. Mój dałem do naprawy, ale to dlatego, że kotka zaczęła grać z nim jak w piłkę podczas mojej nieobecności.
Tu jakieś zdanie z forum o zegarkach: Taki Atlantic utrzymuje się od 1888 i nie znam osoby, której zegarek tej firmy się zepsuł. Musiałbym go Ciebie jemu przedstawić … To by poznał :grinning:

3 polubienia

Faktycznie dziwne, ja tez myslalam, ze te zegarki sa nie do zdarcia
Moze sie trafila jakas feralna seria. A moze jakas podrobka?
Tych zegarkow juz nie mamy

1 polubienie

@okonek
Ja chyba tez gdzies mam (mialam?) swoj komunijny pozlacany NRDowski

1 polubienie

Z NRD to mialam “buksiaka” jak to bylo modne w polowie lat 70, ale dlugo nie pozyl…

1 polubienie

@elsie
Musze poszkac swojego na reke (odziedziczonego, czyste zloto) z roku z roku 1920-1940 okolo

1 polubienie