Dzień dobry w Dniu Opery

Poza tym mamy:

  • rocznica urodzin malarki z bliskich mi okolic Pauli Modersohn-Becker
  • Romowie świętują Zniesienie Niewolnictwa
  • W Polsce Święto Służby Więzienne]
  • Światowy Dzień Wielorybów
  • Dzień Oświadczyn

A z okazji Dnia Opery pozwolę sobie zamiast zdjęcia zamieścić

1. To co każdy zna w doskonałym wykonaniu muzycznym i aktorskim:

2. Bardzo charakterystyczny i pełen temperamentu głos. Niestety nie jest to najlepsze nagranie, ale lepszego niestety nie znalazłam

3. Według mnie jedno z najlepszych wykonań tej niełatwej arii (Sonya Yoncheva mloda ale juz dosyc znana spiewaczka operowa):

7 polubień

Lajki na Pytamy poszły na wsuwy chyba…

1 polubienie

Lubię sobie posłuchać muzyki operowej, ale bywać na spektaklach, to już nie za bardzo.
W sumie byłem w swym życiu na dwóch operowych przedstawieniach.

3 polubienia

Edytowania i wstawiania linków też nie ma. Modki i Admini chyba śpią, albo Drugi Księżyc jest już blisko wyjścia, co będzie duuużą zmianą w życiu ludzi…

1 polubienie

U mnie wszystko działa.

3 polubienia

Szkoda ze nie moge zrobic głośniej o tej porze…Wybralem sobie te Sonye z uwagi na moją dawną słabość do Handla i musze przyznać ze pieknie śpiewa.
Jest w tym to co lubiłem u naszej Małas-Godlewskiej.Nastrojowy i melodyjny śpiew zamiast karkołomnych figur,naduzywania głosu.

3 polubienia

Skoro mamy dzień oświadczyn to czy feministki są za tym, by kobiety również oświadczały się facetom? :shushing_face:

4 polubienia

To ja też się dokleję…

3 polubienia

@collins02
Ja tez bym ja wybrala!
A tej Małas-Godlewskiej poprzednio nie znalam, ale szukajac natknelam sie na jej nagrania. Pieknie spiewa, szkoda ze nagranie kiepskie
Yonchewa ma taki nastrojowy styl tak jak poczatkowo Netrebko
Niektore specyficzne arie spiewa mistrzowsko! I jak na gwiazde opery jest niezwykle skromna.

1 polubienie

Mlody Pavarotti z popisowa arria. Wtedy jeszcze mogl to spiewac z lekkoscia i swoboda, potem wyszkolil sie w “innym kierunku”

1 polubienie

@benasek
Jestem za tym. Teraz to coraz bardziej powszechne

1 polubienie

Moze wyczysc strone - czy jak to sie po polsku mowi…

2 polubienia

@birbant
Byc moze salzburska “Traviatta” by ci sie podobala. Swietne wykonanie aktorskie (!) Netrebko i Villason, swietna sceneria…W sumie dosc udane uwspolczesnienie.

1 polubienie

Mam do niego słabość…

1 polubienie

oj biedaku tu moj :slight_smile:
jedno co dobrze wspominam jesli chodzi o zadymione
miasto Lodz to wlasnie teatry, filmowka i zwiazany z tym gwiazdorski klimat, ktory chyba oddala dobrze Kora
Lodz zada dostepu do morza

3 polubienia

To pamiętam…

1 polubienie

@okonek
co prawda to nie opera, ale tez dobre

Minimalistka nie jestem

1 polubienie

Kilka razy bywałem na spektaklach w Itali i aż 1 raz na spektaklu w warszawie - piękne Jezioro łabędzie, niemniej to tanie nie jest dlatego tylko kilka, w Itali obowiązkowy smoking + muszka inaczej wypożyczalnia na czas spektaklu obok. Nie wszystkie spektakle trawię pomimo reklam

2 polubienia

Kompletnie jej nie znam ale wydaje mi sie ze zapamietam :slightly_smiling_face:

2 polubienia