Dzień dobry w Dniu Tęczy

Inne dni:

  • Dzień Chodzenia do Pracy Piechotą
  • Światowy Dzień Urządzania Party (aktualnie nieaktualny)
  • rocznica podpisania programu Marshall -a (1948)

image

4 polubienia

Taaa, Polsce zabroniono…

" Plan odbudowy został opracowany na spotkaniu państw europejskich latem 1947. Oferował taką samą pomoc ZSRR i jego satelitom, ale został odrzucony przez Stalina, a na jego polecenie przez rządy Polski i Czechosłowacji, które zostały zaproszone do udziału w planie i wyraziły wstępną akceptację przystąpienia do niego[3][4]. Plan został uchwalony przez Kongres Stanów Zjednoczonych 3 kwietnia 1948 i wszedł w życie tego samego dnia po podpisaniu przez prezydenta Harry’ego Trumana. Program pomocy był realizowany przez 4 lata, od kwietnia 1948 do czerwca 1952[5]. W tym czasie przekazano około 13 mld dolarów (ok. 123 mld dolarów po inflacji[6]) w postaci pomocy technicznej i ekonomicznej, aby wesprzeć odbudowę gospodarek krajów europejskich, które dołączyły do Organizacji Europejskiej Współpracy Gospodarczej (OEEC)[7]."

3 polubienia

@elsie
Ale my bylismy tak bogaci i wspierani przez wschodnich sasiadow ze tej pomocy od nieharmonijnie szujowatego panstwa nie potrzebowalismy
I tak jest do dzisiaj. EU nam moze…

2 polubienia

Oczywiście, oczywiście, ja niczego nie chcę sugerować! :joy: :joy: :joy:

1 polubienie

My przyjelismy plan Stalina :cold_sweat::tired_face:
My wam Palac Kultury, a wy to spłacicie w niewielkich ratach niczym chwilowkw w Providencie…
A spacery to zdrowie. Chodzenie po schodach tez. Teraz windy uzywam w ostatecznosci. Nie wiadomo ile ten wirus w powietrzu wytrzyma, wiec wole nie ryzykowac.

3 polubienia

A cała MDM??? To zieje zgrozą. Ale mury solidne…

1 polubienie

Dzień Tęczy-powiadasz? Jakoś przestałam ją lubić. (Bardzo jednoznacznie mi się kojarzy :frowning:

2 polubienia

To był tzw Plan Marshalla.

2 polubienia

@gra
Ciekawe skad sie bierze ta niechec do “teczowych” w Polsce?

1 polubienie

To co sie kojarzy to podrobka teczy, a nie prawdziwa.

2 polubienia

@okonek
A teraz jaki plan?
Modlitwa na wszystko?
Nie mam nic przeciw modlitwie, uwazam nawet ze jak sie czlowiek modli szczerze to nawet rozaniec pomaga sie wyciszyc, uspokoic i nabrac sil
Mam nawet dwa przyklady: moja babcia i jedna ze znajomych w tutejszym kosciele
Tak wiec jestem za modlitwą ale “oprocz” a nie “zamiast” Wytlumacze to tak:
Jest taki zydowski kawal jak Icek modlil sie i modlil w synagodze o to zeby wreszcie wygrac na loterii - i nic. Az ktoregos dnia slyszy z gory glos Boga: Icek! wykup wreszcie los!

5 polubień

Ja to sie moge tylko modkc. Wszystkie kolektury zamkniete, losowania wstrzymane…

2 polubienia

Oczywiście.

To nie zgroza a socrealizm.
Ktory solidnoscia budowy i rozmachem nie ustepowal stylowi hitlerowcow, czlowiek w tym mial sie czuć jak mrowka.

3 polubienia

@okonek
Widzialabym tu jednak pewna roznice:
styl socrealizmu - czlowiek sie czul jak mrowka
styl “hitlerowski” - czlowiek byl mrowką
Dlatego w pierwszym przypadku mozliwa byla tak zwana wewnetrzna emigracja

1 polubienie

Jedno i drugie było mrowiskiem. Z tym, że socjalizm w miarę upływy czasu luzował.

4 polubienia

W moim przypadku to nie niechęć do gejów, ale niechęć do wywoływanych skandali, manifestacji, żadań.
Wszyscy jesteśmy równi (teoria), więc domaganie się dodatkowych praw nie jest zasadne.
Zwłaszcza, że odbiera się innym grupom prawa nabyte. A jeśli już, to powinno się odbierać te prawa wszyskim grupom.

6 polubień

@gra
Jezeli taka jest sytuacja w Polsce to porzyznaje ci racje
U nas po prostu kazdy moze byc jakim jest jezeli chodzi o ukierunkowania sexualne. Kazdy ma takie same prawa, ani wieksze, ani mniejsze.
A parada homo w Hamburgu to raczej karnawal z przymruzeniem oka.

2 polubienia

Parady to jescze bedziemy wspominac z lezka w oku. Tak jak przygodny seks bez prezerwatyw do rozprzestrzenienia sie HIV

U nas też nie przykłada się (nie przykładało się) do tego wagi. Owszem, zawsze byli zadymiarze, którzy gejów nie tolerowali, ale ludzie potrafią też szydzić z niskich, łysych, czy grubych.
Sama mam kilku kolegów gejów, są to sympatyczni, normalni ludzie. Ale oni sami odcinają się od tego całego zamętu wokół lgtb. Hm… a nie znam ani jednej lesbijki (albo o tym nie wiem). Dlaczego? :slight_smile:

3 polubienia