Dzień dobry w Dniu Używania Ziół Zamiast Soli. I pytanie: Które zioła można używać zamiast soli?

Ponadto w dniach:

  • Międzynarodowy Dzień Sprzeciwu wobec Prób Jądrowych
  • w Polsce: Dzień Straży Gminnej, Dzień Strażnika Miejskiego
  • w Ameryce: Dzień Praw Obywatelskich
  • Dzień Soku Cytrynowego
  • Dzień Chop Suey
  • rocznica urodzin Michael-a Jackson-a
    Edit:
    W niektórych krajach dzisiaj jest Dzien Kota Dachowca. Ale my już świętowaliśmy

Kto wie, co to za zioło?

image

2 polubienia

Dzień dobry.
Pojęcia nie mam o ziołach, używam soli, ale umiarkowanie,

3 polubienia

Kazdych nietrujacych ziol mozna uzywac, zeby ograniczyc sol w potrawach, kwestia smaku.
Problemem jest okres przejściowy, kiedy zasolone kubeczki smakowe sie odzwyczajaja. Ogolnie czlowiek powinien zjadac ok. kilograma soli rocznie, nie liczac gotowania w osolonej wodzie

2 polubienia

Problem tez z tym ze wiekszosc produktow kupowanych zawiera sol

A chop suey lubisz?

To jest ogórecznik lekarski


Nic nie zastąpi soli, możesz używać ziół do poprawy smaku potraw, ale przez to nie będą słone, tylko inaczej smakowały.

1 polubienie

Wole europejski sposob na zagospodarowanie resztek, np bigos :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Poza tym jest dzisiaj po raz wtory dzien kota dachowca, moze z tej okazji pokazesz nam swojego kotka?

1 polubienie

A do czego mozna stosowac ten ogorecznik?

Dzien dobry))
Uzywamy bardzo malo soli,
Z ziol sporo bazylii,oregano,Curry,jeszcze wiele innych,ale to zonka tym sie zajmuje.
Podobnie bardzo malo cukru zuzywamy.
Kilogram wystarcza nam na 2-3miesiace,wlasciwie tylko do kawy mala lyzeczke cukru.

1 polubienie

Wnioskuje z tego co piszesz i co pisales, ze bardzo zdrowo sie odzywiacie

1 polubienie

Staramy sie jesc smacznie i zdrowo.
Ktoz zadba o nasze zdrowie,gdy sami nie zadbamy.
Jezeli nie wydasz w spozywczym/jarzynowym,wydasz w aptece))

1 polubienie

Soli nie powinno sie całkowicie z diety wykluczać. Inna sprawa, ze jak juz dojdziesz do etapu, ze jej nie nadużywasz to wszystko zaczyna sie wydawac za slone. :smile: Cos na ten temat wiem… Dla gości jest solniczka na stole. Co ciekawe te metode solniczki juz stosuje się w barach i restauracjach - niechlubnym wyjatkiem sa fast foody typu macDonalds.

2 polubienia

Jak wróciłam ze szpitala, to wszystko wydawało mi się bardzo słone i to jest racja, że jak się ograniczy sól, człowiek się przyzwyczaja do tego smaku.

2 polubienia

Nie stosuję ogórecznika i nigdy go nie jadłam, możesz sobie poczytać tutaj

1 polubienie

Dzień dobry :)) Witam załogę tego statku :wink:
Odniosę się odrobinę do soli. W tym roku byłam w szpitalu, leżałam z kobietą, której lekarz miedzy innymi rok wcześniej zalecił ograniczyć spożywanie soli, babeczka tak sobie wzięła to do serca, że wyeliminowała ją całkowicie, rok później właśnie wylądowała w szpitalu , uzupełniali jej potas , to tak w wielkim skrócie.

3 polubienia

Wlasnie zamierzalam napisac o tym potasie i o wlasciwosciach leczniczych soli
Dziekuje ze mnie wyreczylas

2 polubienia

Soli używam mało i rzadko. Uważam, że w gotowych produktach jest jej wystarczająco :wink:
Za to z ziołami zwykle się mało oszczędnie obchodzę :wink:
Najbardziej schodzi u mnie pieprz czarny mielony, bazylia, tymianek (uwielbiam), imbir-o ile zaliczyć go jako zioło (też daję do wszystkiego, co się da) i kminek mielony do dań na bazie strączków.
Ale kolekcję przypraw mam dość bogatą :wink:
Czasem też lubię zjeść coś w ogóle bez przypraw i bez soli.

2 polubienia

A tak z ciekawości, jak się ma sól do potasu? Mam czasem okresy zwiększonego zapotrzebowania na potas (?). Jem wtedy ogromne ilości bananów, pomidorów, buraków, suszonych owoców etc…do soli w większej ilości mnie wtedy nigdy nie ciągnęło.

2 polubienia

Sól jest wzbogacona o jodek i jodan potasu, ktoś , kto systematycznie jej używał i nagle podjął drastyczny krok eliminując ją z jadłospisu, może sobie zaszkodzić.
I kto mówi o wpierdzieleniu kilograma soli na dzień dobry @vera223 ? :wink:

2 polubienia