Dzień dobry w Dniu Używania Ziół Zamiast Soli. I pytanie: Które zioła można używać zamiast soli?

Poziom cukru mam mierzony systematycznie, ale lekarka powiedziala, ze w zwiazku z moja choroba w chwilach ostrego nasilenia poziom cukru czasem (ale nie na dlugo) gwaltownie spada

1 polubienie

@ata-ata nigdy nie miałam takiego problemu z dzieckiem , uwielbiał warzywa i owoce , co 3 dzień uzupelnialam dużą owocarkę w jego pokoju , że słodyczy najbardziej lubił chipsy hahaha :wink:

1 polubienie

Dobrego owoca!!!
Skad ja wezme dobrego owoca?
Czasami w jednym markecie i na jednym stoisku sa dobre jablka, ale nie zawsze
Kupilam ostatnio w sklepie tureckim takie wspaniale winogrona, nawet sprobowalam tych co tam luzno lezaly. Slodkie!!! No to kilko i…okazalo sie ze gorsze niz w supermarkecie i dwa razy drozsze. Tylko dlaczego te pojedyncze byly slodkie? Dla zmylenia klienta? Jakos zjadlam te winogrona, choc z niechecia. Nieraz nie wytrzymuje i kupuje dwie brzoskwinie jakl sa na kilogramy. Wiem ze nieslodkie ale dwie jakos da sie zjesc a jedna kupowac glupio

A jakieś np. suszone? Żurawina, rodzynki, coś? Też są całkiem wartościowe. Albo jakieś owoce importowane, jak miejscowe są niedobre? Jakieś banany, pomelo, arbuz itp.?
I czy nie masz też ochoty na kakao?
Po zrobieniu dobrego kakao do picia albo lodów czekoladowych też zwykle ochota na kupowane słodkie mi przechodzi.

1 polubienie

Eureka!
Wielkie dzieki!!!
Tak bylam skoncentrowana na owocach (surowych), ze suszone nie przyszly mi do glowy. I banany!
Wpisze do nastepnej listy zakupow: suszone owoce i banany!

1 polubienie

Posypcie lód i śnieg ziołami… zobaczymy czy sól można zastąpić ziołami :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Zamiast?
Nic nie zastąpi soli.Tak sie nie da…

2 polubienia

Tak i nie :thinking:
Można zrobić dobre jedzenie o intensywnym smaku bez soli, na samych ziołach, pieprzu, czosnku itp. Zrobiłam dzisiaj kaszotto bez soli i ma bardzo mocny smak.
Ale to nie będzie smak soli, to nawet nie będzie słone, raczej pikantne. Będzie smakować zupełnie inaczej niż z solą. Co nie znaczy, że gorzej :wink:

1 polubienie

Nie twierdze ze gorzej.Ale słone nie bedzie:)

2 polubienia

@vera.
jak pijesz duzo wody to jednoczesnie wyplukujesz z organizmu sol zaburzajac rownowage jonowa. a jesli upaly i dodatkowo sie pocisz? to juz kanal. nie przypadkiem do wszelkiego rodzaju lemoniad tu dodaje sie oprocz owocow troche cukru do smaku i zwykle lyzeczke soli, a odwodnionych poi sie woda z cukrem i sola.
dorosli do takiej lemoniadki dodadza jeszcze troche ginu albo zrobia sangrie - ale nie taka jak widzisz w sklepach tylko wino rozcienczone takim typowym tu napojem - gotowa gazowana lemoniada i dodaja do tego owoce - najczesciej cytrrusy, ale nie pogardza brzoskwiniami, morelami czy bananami. odrobina alkoholu ponoc rozszerza naczynia krwionosne i ulatwia oddawanie ciepla. moze i w tej tradycji jakis sens jest?

1 polubienie

hahaha!!!
ha!

1 polubienie

A czy ludzie zawsze uzywali soli
I czy dzisiaj wszyscy uzywaja soli?
Nie wiem i nie znam tematu. wiec sie nie bede wypowiadala

Pewnie, ze sie nie da bez soli.
Ale co za duzo to tez niezdrowo.
A i ziola stosowane w nadmiarze czy nieodpowiednio zestawione nie są obojętne dla zdrowia

Sol kuchenna czyli chlorek sodu mozna zastapic innymi zwiazkami chemicznymi, ale są trudniej dostępne i drogie.

1 polubienie

nie mam o tym pojecia i niezbyt mnie to interesuje:))Ale u mnie sol i cukier byc MUSZA :slightly_smiling_face:

2 polubienia

U mnie też, jament :stuck_out_tongue:

2 polubienia

cukier opcjonalnie, ale sol do zycia niezbedna :wink:

1 polubienie

To juz wszystko zalezy od tego co na stole…Ale byc pod reka,musza!

1 polubienie

Jesli chodzi o cukierniczke to ja napojow jak herbata, kawa czy jakies ziolka nie slodze, ale solniczka, pieprz, papryka slodka obowiazkowy zestaw.

1 polubienie

Ja dodaje pol lyzeczki do herbaty i jedna trzcinowego,do kawy.
Kawe pije ze dwa razy na tydzien,herbate od 4-7,mniej wiecej,dziennie…
W ogole na kawe to lubie wychodzic w teren :slightly_smiling_face:
Z zona najczesciej i jak dotad, z corka…
Teraz sie to powoli zmieni bo corka zaczyna liceum…

1 polubienie