Dzień dobry w Międzynarodowym Dniu Pisania Listów

Ponadto dzisiaj:

  • Dzień Misia
  • japońskie Święto Chryzantem( Kiku no Sekku)
  • Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego
  • Międzynarodowy Dzień Ograniczania Klęsk Żywiołowych
  • Dzień Sudoku
  • Dzień: “Zamień sie ze Swoim Szefem”
  • Dzień Kotleta Schabowego (tzw. Wiener Schnitzel)

Czym dla Japończyków chryzantemy, tym dla nas róże. To jedna z moich Ulubionych “Rapsody in Blue”:

5 polubień

Schaboszczaka bym zjadla! Ale nawet nie pamietam kiedy ostatnio pisalam list…

1 polubienie

Dzien dobry.
Nie pamietam kiedy pisalem odrecznie list,ogolnie mam problem z pisaniem recie.
I przyznaje Ci raxje,roze to najpiekniejsze kwiaty.
Google Photos

1 polubienie

A to z okazji chryzantem

2 polubienia

Ja pisze ostatnio tylko urzedowe dla mojej sasiadki

A z tym schaboszczakiem to sie narazasz i to bardzo…wiesz juz komu
A dzien nalezy traktowac jako sprzeciw …etc (aby uniknac niecheci wiadomo kogo)

1 polubienie

Dziekuje, zaraz poslucham :smiley:

1 polubienie

No dla mnie jedne z najpiekniejszych, ze wzgledu na ich roznorodnosc gatunkow (u nas kilkaset)

1 polubienie

Ha ha, wiem! :joy: Ale tez mam diably podskorne, ktore dzis mi mowia, ze mam zjesc cos SLODKIEGO!!!

1 polubienie

Wiener Schnitzel to z naszym schabowym niewiele ma wspolnego, bo cielecy. Ale sznycel wiedenski czyli jego spolszczona wersja juz wiecej - jest wieprzowy.
Jedno i drugie smaczne choc postrach wegetarian
A chryzantemy bardzi lubie, niestety w Polsce podobnie jak kalie sa stygmatyzowane jako podrzebowo - grobowe.

1 polubienie

To zalezy chyba jaki gatunek. Te najladniejsze sa faktycznie pogrzebowo naznaczone i jak kupuilam sobie takie to automatycznie (choc nie chcialam) mi sie cmentarzowo zrobilo
le sa tez chryzantemy podobne np do astrow czy innych jesiennych kwiatkow, dosc male i te juz nie kojarza sie tak smetnie

A ja właśnie lubie te wielkie
I biale kalie. Kwiat to kwiat.
Na szczescie tu sie tym przejmowac nie musze, moze pewne rodzaje kompozycji sa zastrzezone ale tez nie do konca - oprócz wiencow pogrzebowych sa tez ozdobne swiateczne czy tematyczne jak dostosowane do pory roku.

2 polubienia

A kalie to widzialam w Nowej Zelandii na łąkach na ktorych pasly sie owce. Moje zdziwienie bylo tak wielkie, ze zapamietalam to i teraz kalie z owcami mi sie kojarza (autentyczne!)

1 polubienie

Sa tez kolorowe odmiany hodowlane.
W tym tez czarna :blush:

1 polubienie

Google, google!!! :joy: :joy: :joy:
Jak wpisalam: czarne (schwarz) kalie to dostalam mnostwo takich obrazkow:

image

To wpisz czarna kalia :smile:
http://regiodom.pl/portal/sites/regiodom/files/imagecache/755x/images/regiodompl/52/kalia.jpg?o4hy34

1 polubienie

Rzeczywiscie. Po niemiecku czarna kalia to sandaly, po polsku kwiatek
Ale to nie pierwszy raz mi takie nonsensy wychodza

Dzień dobry :slightly_smiling_face: Miłego dnia życzę :wink:
Dzień Misia. Pierwsze słyszę :smiley: Gdyby wcześniej to wiedziała, to bym świętowała :smiley:
image

1 polubienie

Teraz mozesz tez swietowac
A co tam u ciebie? Lepiej?
bo ostatno bylas dosc smutna

1 polubienie

Dziękuję, że pytasz :relaxed:
Już jest lepiej. Przeziębienie odpuszcza, został tylko katar. Wiadomo jesień to i zbliża się chandra. Przez taką pogodę jaka teraz jest, to może stać się to wcześniej. Tak tego nie lubię :roll_eyes:
A u Ciebie wszystko w porządku? :wink:

1 polubienie

Ale jesien w Polsce jak pamietam jest sloneczna i zlocista. Pisalas o tej jesiennej chandrze, ale moze mozna to jakos zlagodzic, spacery, ziolka …?
Aktualnie mam mnie przyjemna faze mojej choroby, ale ucze sie zyc z tym i czasem mi sie udaje

1 polubienie