Dzień dobry w Międzynarodowym Dniu Tłumacza

No to ja przyjmuje dzisiaj życzenia :earth_africa:. Ale mamy jeszcze:

• amerykański Podcast Day
  • polski Dzień Chłopaka
  • Dzień Gumy do Żucia

A tymczasem zaczyna sie u nas pora deszczowa:

7lajków

Dzien dobry i wszystkiego najlepszego))
Google Photos

1lajk

Dziekuje
Wspaniale zdjecie!

1lajk

Dziekuje.
To kaktus.

1lajk

Chlopakom niech sie szczesci,
tlumacz? ciezki kawalek chleba to jest.
Z deszczami to u mnie na razie przerwa, ale po tych ulewach plage komarow i mrowek, ktorym chyba mrowiska pozalewalo mamy. A dzień komara był 20 sierpnia…a listki suche…

1lajk

Komary i mrowki?
W mieszkaniu?
A jak sie przed tym mozna obronic?

Komary to wszedzie, sa malutkie i jadowite. Podobnie jak mrowki - to nie sa faraonki a zwykle czarne dlugosci max 2 mm pajak juz sie nie wyrabia, z obzarstwa druga wylinke wymienil. Ja poprostu przsledzilam wszystkie szczeliny którędy wlazily ( dom niestety to nie jednolita bryla) i pozalepialam. Podlogi i blaty zdezynfekowane i jeszcze w strategicznych miejscach polozylam pulapki z zoltka roztartego z borakasem. Po ostatnich suszach owady nadrabiaja jak moga, nawet wazki sie pojawily na terenach gdzie jeszcze woda stoi. A takie inwazje mrowek tu nie sa rzadkie, ponoc mieszkamy na najwiekszym mrowisku Europy ciagnacyn sie od Rzymu do Murcji, w kazdym razie mrowki pobrane do badań genetycznych maja je prawie takie same - jakby pochodzily z tego samego roju czyli jednej matki i jej poromstwa hodowanego wsobnie.

1lajk

Na mrowki stosuje pojemniczki z octem spirytusowym.
Skutecznie odstrasza mrowki.
Przeciw komarom,skutecznyjest zapach lawendy.

1lajk

Powiedz to moim szkodnikom. boraks.z zoltkoem jest skuteczny, bo dociera jako przysmak do matki mrowki i niszczy zagrozenie u podstaw. A zmycie podlog i blatow woda z detergentem i chlorkiem lub lizolem uniemozliwia im wedrowke. Nie jest to pierwszy raz. Jak sie mieszka na terenach sprzyjajacych robactwu wszelkiej masci to trzeba sie z plagami liczyc.

1lajk

Ocet sprawia,ze mrowki sie wyprowadza.
Tym sposobem,nie mam problemu z mrowkami.
A na k9mary kupuje emitery zapachu lawendy,tez skutecznie odstrasza komary.

1lajk

Moje metody tez skutkuja :smiling_imp:

2lajki

Kazda,ktora skutkuje,jest dobra.

1lajk

Witam. Skoro dziś Dzień Tłumacza, to może ktoś wytłumaczy, co przedstawia poniższa fotka? :thinking:

DSCN7358a

2lajki

Tyle co z telefonu to grzyby jakies, al moze po zobaczeniu na lapku zdanie zmienie…

2lajki

Że grzyby to widać, ale jakie? Dodam, że to ciekawe grzybki …

1lajk

Kanie…znaczy grzyby?

2lajki

Nie, to nie są kanie …

1lajk

Już wiem to są grzybki halucynogenne, ale nie znam nazwy.

2lajki

No, Atka to dla Ciebie moc zyczen! Ty mialas takie tlumaczenia bardzo trudne (zapomnialam nazwy, takie, ze od razu mowisz…) :grin:

1lajk

Grzybki halucynogenne są inne i mniejsze. Te na fotce mają wysokość ok. 20 cm.

2lajki