Dzień dobry w Międzynarodowym Dniu Tłumacza

No to ja przyjmuje dzisiaj życzenia :earth_africa:. Ale mamy jeszcze:

  • amerykański Podcast Day
  • polski Dzień Chłopaka
  • Dzień Gumy do Żucia

A tymczasem zaczyna sie u nas pora deszczowa:

7 polubień

Dzien dobry i wszystkiego najlepszego))
Google Photos

1 polubienie

Dziekuje
Wspaniale zdjecie!

1 polubienie

Dziekuje.
To kaktus.

1 polubienie

Chlopakom niech sie szczesci,
tlumacz? ciezki kawalek chleba to jest.
Z deszczami to u mnie na razie przerwa, ale po tych ulewach plage komarow i mrowek, ktorym chyba mrowiska pozalewalo mamy. A dzień komara był 20 sierpnia…a listki suche…

1 polubienie

Komary i mrowki?
W mieszkaniu?
A jak sie przed tym mozna obronic?

Komary to wszedzie, sa malutkie i jadowite. Podobnie jak mrowki - to nie sa faraonki a zwykle czarne dlugosci max 2 mm pajak juz sie nie wyrabia, z obzarstwa druga wylinke wymienil. Ja poprostu przsledzilam wszystkie szczeliny którędy wlazily ( dom niestety to nie jednolita bryla) i pozalepialam. Podlogi i blaty zdezynfekowane i jeszcze w strategicznych miejscach polozylam pulapki z zoltka roztartego z borakasem. Po ostatnich suszach owady nadrabiaja jak moga, nawet wazki sie pojawily na terenach gdzie jeszcze woda stoi. A takie inwazje mrowek tu nie sa rzadkie, ponoc mieszkamy na najwiekszym mrowisku Europy ciagnacyn sie od Rzymu do Murcji, w kazdym razie mrowki pobrane do badań genetycznych maja je prawie takie same - jakby pochodzily z tego samego roju czyli jednej matki i jej poromstwa hodowanego wsobnie.

1 polubienie

Na mrowki stosuje pojemniczki z octem spirytusowym.
Skutecznie odstrasza mrowki.
Przeciw komarom,skutecznyjest zapach lawendy.

1 polubienie

Powiedz to moim szkodnikom. boraks.z zoltkoem jest skuteczny, bo dociera jako przysmak do matki mrowki i niszczy zagrozenie u podstaw. A zmycie podlog i blatow woda z detergentem i chlorkiem lub lizolem uniemozliwia im wedrowke. Nie jest to pierwszy raz. Jak sie mieszka na terenach sprzyjajacych robactwu wszelkiej masci to trzeba sie z plagami liczyc.

1 polubienie

Ocet sprawia,ze mrowki sie wyprowadza.
Tym sposobem,nie mam problemu z mrowkami.
A na k9mary kupuje emitery zapachu lawendy,tez skutecznie odstrasza komary.

1 polubienie

Moje metody tez skutkuja :smiling_imp:

2 polubienia

Kazda,ktora skutkuje,jest dobra.

1 polubienie

Witam. Skoro dziś Dzień Tłumacza, to może ktoś wytłumaczy, co przedstawia poniższa fotka? :thinking:

DSCN7358a

2 polubienia

Tyle co z telefonu to grzyby jakies, al moze po zobaczeniu na lapku zdanie zmienie…

2 polubienia

Że grzyby to widać, ale jakie? Dodam, że to ciekawe grzybki …

1 polubienie

Kanie…znaczy grzyby?

2 polubienia

Nie, to nie są kanie …

1 polubienie

Już wiem to są grzybki halucynogenne, ale nie znam nazwy.

2 polubienia

No, Atka to dla Ciebie moc zyczen! Ty mialas takie tlumaczenia bardzo trudne (zapomnialam nazwy, takie, ze od razu mowisz…) :grin:

1 polubienie

Grzybki halucynogenne są inne i mniejsze. Te na fotce mają wysokość ok. 20 cm.

2 polubienia