Dzień dobry w Międzynarodowym Dniu Tłumacza

Poddaję się :slight_smile:

1 polubienie

Podpowiem, że grzyb jadalny, jednak w połączeniu z alkoholem robi się trujący :grin:

3 polubienia

To dzisiaj św. Hieronima? Pozdrawiam, koleżankę po fachu :slight_smile:

1 polubienie

Znalazłam czernidłaka pospolitego…jest podobny do tego na Twoim zdjęciu :wink:
image
Czernidłak kropkowaty również podobny:


Oba grzyby są jadalne, a w połączeniu z alkoholem trujące.

2 polubienia

Brawo! Teraz już wiesz Bocca-Lupo, by ich nie popijać alkoholem :grin:

2 polubienia

Uff…udało się :slight_smile:
Nie spożywam alkoholu, więc jestem bezpieczna :wink:

2 polubienia

Szkoda ze nie ma nic przeciw kleszczom

1 polubienie

Dziekuje!
Tlumaczenie synchroniczne niemiecki- polski, polski-niemioecli to moja ostatnia praca

1 polubienie

@elsie
To jest tlumaczenie synchroniczne. Osoba mowi po polsku ja tlumacze natychmiast po niemiecku podczas gdy ona dalej mowi i ja tlumacze (osoba nie musi przerywac mowy!). Podobno trudne, ale ja chyba mam w tym temacie zdolnosci. Nawet to lubilam!
Moje dorosle dziecko na przyklad ma zdolnosci jezykowe spore ale z tlumaczeniem sobie nie radzil jak musial mnie zastapic

1 polubienie

Jak bylam na Wyspach Coocka to tam sobier karaluchy spacerowaly spokojnie i traktowano je jak u nas muchy a nawet lepiej (nikomu procz nas to nie przeszkadzalo)

1 polubienie

Zazdroszcze ci z tym alkoholem
Ja alkoholu nie lubie i nigdy nie lubilam dopoki nie okazalo sie ze to jedyny srodek na poprawienie krazenia krwi (podczas gdy wszystkie inne zawiodly), wiec czasami jak mi sie juz ciemno robi i swiat wiruje - aplikuje sobie kieliszeczek brandy, ale coraz bardziej niechetnie
Piwo pilam w Polsce na zlecenie (!) lekarza z rodziny (tak sie sklada ze w rodzinie mialam sporo lekarzy - naliczylam na szybko 7!) i pomoglo na piasek w nerkach

2 polubienia

Juz przeczytalam to, co pponizej w odpowiedziach
A mnie Heilpraktikerin chciala takimi (?) grzybkami leczyc - oczywiscie w ilosciach homeopatycznych. Twierdzila, ze to jeden z najlepszych srodkow na symptomy mojej choroby

1 polubienie

Ja nie wiem, czy jest czego zazdrościć.
Odstawiłam alkohol całkowicie nie dlatego, że chciałam, ale dlatego, że biorę leki.
Albo się leczę, albo piję, a mieszać tabletek z alkoholem nie będę, bo dla mnie to mija się z celem.

2 polubienia

Ponoc lawenda tez kleszcze odstrasza,
Wlasnie nosze sie z zwmiarem posadzenia lawendy,gdyz jest sporon kleszczy u mnie.

2 polubienia

Roznie to bywa,w roznych krajach.

1 polubienie

A tłumaczysz z czego na co?

1 polubienie

czernidlak?

3 polubienia

jesli tak to ten pospolity…
ja w ogole nie jestem zwolenniczka laczenia grzybow z alkoholem, bo to nigdy nic nie wiadomo jak sie zareguje.

2 polubienia

@collins02
Tlumaczylam z polskiego na niemiecki i z niemieckiego na polski. Synchronicznie!
to jest bez przerywania toku rozmowy
Problemy miewam tylko gdy musze tlumavzyc wiele osob na raz

1 polubienie

Też mi się tak wydaje.

2 polubienia