Dzień dobry w polskim Dniu Nauczyciela (obecnie Dzień Edukacji Narodowej). Jak wspominacie waszych nauczycieli?

Ponadto mamy:

  • Światowy Dzień Normalizacji
  • Dzien Deseru (wasz ulubiony?)
  • Dzien Szczęśliwych Łysych (oczywiście amerykański, bo kto by to wymyślił?)
  • niektórzy świętują dzisiaj Dzien Kolumba (świętowania nigdy nie za wiele)

image

3 polubienia

Generalnie dobrze wspominam. Dzięki pani z matematyki jestem dziś tu gdzie jestem a nie w noclegowni. Łatwo można zamknąc furtkę do przyszłości.

4 polubienia

Od jutra włoski strajk pracowników oświaty.

2 polubienia

Dzien dobry w tym dniu nauczyciela.
Mialem ich sporo z roznych dziedzin,rowniez pozaszkolnych.
W sumie wspominam dobrze nauczycieli,nie mialem z nimi problemow,chociaz zawsze bylem raczej krnabrny,czasem sam sie dziwie,po latach,ze nie spisali mnie na straty.
Google Photos

2 polubienia

Jak wspominam? Ci z podstawówki byli OK, choć bili linijką po łapach, rzucali kredą i kluczami. Buziaczki dla nich :kissing_heart:
Tych z LO wspominam koszmarnie :(((
Dopiero na studiach trafiłam na wspaniałych wykładowców, ludzi z pasją, rzetelnych, kompetentnych, życzliwych.

2 polubienia

Nauczycieli wspominam roznie. Wiekszosc mi specjalnie zycia nie zatruwala, choc, zwlaszcza w podstawowce trafiali sie tacy co to nie matura, ani nawet chec szczera nie dalaby rady z nich belfra zrobic. Co ciekawe często twierdzili (i twierdza, bo niewielka czesc jeszcze zyje), ze oni tak z powolania nas ucza.
Ale co duzo mowic - jaki system takie mlodziezy uczenie. A sensownego systemu Polska sie nie dorobila. Ale tu winic za to nauczycieli?

3 polubienia

To troche jest przekrecone.
To co nazywa sie w Polsce,wloskim strajkiem,tonormalny system pracy u wlochow.
I nic tego nie zmieni,nawet najsrozszy pracodawca.
Tylko w Polsce wyrastaja,Pstrowscy’’

2 polubienia

Cześc Ata słonecznie, ale mamy fajną pogodę. Nauczycieli i wykladowców wspominam różnie, jedym byli fajni, inni gorsi, tych gorszych lepiej się pamieta :slight_smile:

2 polubienia

Witaj po przerwie
A jak tam z twoim snem teraz?

Dzięki, lepiej, po tabletkach z melatoniną sypiam dużo lepiej, prawie dobrze :slight_smile:

2 polubienia

U nas jest niestety tez nie najlepiej z tym systemem szkolnictwa anawet studiow

1 polubienie

Ja podobnie
Dopiero na studiach uczylam sie z przyjemnoscia

1 polubienie

Nauczycieli w Polsce mialam roznych
Ale w Niemczech o dobrego nauczyciela nader trudno
Ciekawostka: Najlepiej niemieckiego uczyla Polka z pochodzenia!

2 polubienia

To ty tez z tych umyslow raczej scislych :+1:

Nigdzie nie jest dobrze.
Ponoc najblizszy idealu jest model finski. A bardzo skuteczny chinski, ale tam nauke traktuje sie jako sluzbe spoleczenstwu, inna mentalnosc, uczysz sie nie tylko dla siebie.

2 polubienia

Mysle,ze polakowi latwiej nauczac niemieckiego,niz odwrotnie,
Zreszta sama wiesz,ze niemcy nie kazde polskie slowo sa w stanie wymowic.

1 polubienie

Dzień dobry,
W podstawówce miałam cudownego nauczyciela i dzisiaj jadę zapalić jemu światełko na grobie.
W liceum również była Pani o wielkim sercu której też zapale znicz. Wszyscy wspaniali ludzie mnie zostawiają i odchodzą. Tam naprawdę musi być dużo lepiej niż tu na ziemi.
Melancholia mnie dzisiaj zlapala :relaxed:

3 polubienia

O nauczycielach:

Młody nauczyciel i stary idą razem na lekcję. Młody - stosy kserówek, teka wypchana książkami, dziennik w zębach. Stary idzie na luzaka, niesie tylko klucz od sali.
Młody mówi z podziwem:

  • No no, po tylu latach pracy, to pan ma to wszystko w głowie?
  • Nie synu, w dupie…
6 polubień

To mi przypomnialas o jednym z nauczycieli w Liceum…
Bardzo dobry to malo powiedziane. On byl odwazny na tyle zeby wychodzic poza program

2 polubienia

Swietne!
Ale niestety czesto prawdziwe

1 polubienie