Dzien dobry w tym jesienno-zimowym dniu

W Niemczech już świątecznie
A tymczasem mamy dzisiaj:

  • Światowy Dzień Walki z Uciskiem
  • Międzynarodowy Dzień Upamiętniający Zniesienie Niewolnictwa
  • Dzien Wyprzedaży Internetowej
  • Dzien Pączka
  • Dzien Golarki

A ja jeszcze wspomnieniowo z tematem: “Co w (jesiennej) trawie piszczy”

2 polubienia

a moim marzeniem w upaly jest miec dwoch murzynow - jeden do obslugi wachlarza i drugi do drapania w piety :wink:

1 polubienie

…pod warunkiem ze beda oplacani ?

Dzień dobry, grudniowo :grin:

1 polubienie

Dzien dobry, milo cie znow widziec :smiley:

1 polubienie

Również się cieszę, że jestem :blush:

1 polubienie

az taka lewaczka to ja nie jestem. maja to robic z patriotyczna piesna na ustach Miedzynarodowke dopuszczam

1 polubienie

A zak odbirgajac od tematu: Czy wczoraj mialas przerwe, czy ja nie moge znalezc wczorajszej dobranocki?

przerwe na konsumpcje witamin typu B12 zawarta w degustacji piwa
na weganizm przeszlam z suplementami :slight_smile:

1 polubienie

No to sie czestujcie…

image

Ja za to zjadlam duza paczke orzechow nerkowca!

1 polubienie

Chcesz mnie dobic? :crazy_face:
Pączki? Chyba bym sie w drzwi nie zmiescila
I tak w glowe zachodze jak nie udaje mi sie utyc chociaz od dawna jadam o polowe mniej a slodycze tabu. :thinking:

1 polubienie

Ja juz waze 60 kg!!!

1 polubienie

Niewolnictwa GDZIE i kiedy?

1 polubienie

Dziś rano kot popsuł mnie komputer. Dopiero teraz zadziałał. Komputer, nie kot.

Dwa dni coś za spokojny był i czułem przez skórę, że wywinie numer. Chwila mej nieuwagi i pobiegał sobie mokremi łapkami po klawiaturze, kilka razy tam i z powrotem. ale najpierw z podłogi skoczył na nią.

2 polubienia

Uroczy kotek!
image
Kota trzeba nauczyc dobrych manier: zanim siadzie do komputera wytrzeć łapki!

1 polubienie

Ja bym sie cieszyla jak bym wazyla 60 kilo
A pomyslec ze kiedys wazylam 40 .

1 polubienie

Ty mnie nie denerwuj, nawet.

Bez odzewu?
No to jednak zajme stanowisko.
Niewolnictwo likwidowano w bólach i w niemal kazdym kraju,w INNYM czasie.Roznice przekraczaly 100 lat!
Prekursorami byli Anglicy ktorzy pierwsze ruchy w tym kierunku,wykonali w 2 polowie XVIII wieku.Wstepne rozmowy,jesli tak to mozna nazwac,mialy miejsce jeszcze przed 1780 rokiem.Lord Grenville,premier William Pitt i ten ktory mial byc głownym motorem napedowym pozniejszych zmian…William Willberforce.
Polityk,mysliciel,dzialacz społeczny…
Poczatki byly,ze tak powiem,wrecz"zabawne".Oto w 1803 roku parlament przyjal ustawe zakazującą udzialu obywateli angielskich w tym niecnym procederze…
Na powaznie,kluczowa okazala sie ustawa z 1833 roku,zakazujaca niewolnictwa bez żadnych"furtek".
W Europie,teoretycznie kroku probowala dotrzymac Francja ale poza haslami nie szlo w tym kierunku nic.
Portugalia czy islamskie watahy,pustoszyly Afryke jeszcze dlugo pozniej,mając rynek zbytu głównie w Ameryce.Dat zniesienia niewolnictwa w Brazylii juz nie pamietam ale i tak to obraz zamazany.W praktyce bowiem,niewolnictwo trwa do dzisiaj.

4 polubienia

A nie mowilam??? :joy:

1 polubienie

A ja 43… prawie same kosci!