Dziś kto żyje świętować może

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

2 polubienia

Od ilu lat zalicza się kogoś za “osobę starszą”?
Kluby Seniorów przyjmują od 65+
U3W nawet od 55+
poznańskie Targi Senioralne 60+
Biblioteka Raczyńskich rozwozi zamówione książki dla czytelników 60+
a kobietom kazano pracować do 67.Wiem, że takiej granicy nie ma, ale może ktoś pokusi się i ustali jednolitą? Tak jak pełnoletniość?
Acha, jeszcze leki dla seniora 70+czy raczej 75+ (nie pamiętam)

1 polubienie

Bo tak jest
Dzieci gwałcą dzieci

Dziś jest też Dzień Obrońców Ukrainy. Pokazali ich prezydenta jak składa kwiaty pod ścianą ze zdjęciami poległych żołnierzy :frowning: :frowning: :frowning:

Osoby starsze to żywe lekcje historii a w wielu przypadkach także patriotyzmu

4 polubienia

Lekcje historii? Czy histerii???

Czyli kogo?
Znacznie częściej niż narzekam na doleglowości,wydaje mi sie że…tkwie jeszcze w liceum.Tęsknoty to nie jest balsam dla duszy.
Natomiast wg.klasyfikacji brytyjskich,kazdy 55+,ma już swoje prawa wyrastające ponad sztampowe traktowanie.
Z drugiej strony,abolicji w autobusie raczej nie dostaniesz przed 67…
Powiem może tak…
Nie będę świętował!

1 polubienie

A kto chce swietowac uplyw czasu?
Budzikom smierc

1 polubienie

To nie jest świętowanie upływu czasu tylko zwrócenie uwagi na to, że po trzydziestce też istnieje życie. :grin:

1 polubienie

Oby mnie nie zamknęli w gablocie w nowym Muzeum Historii Polski. :grin:

1 polubienie

Zostaję przy urodzinach.To ma sens,urodę wspomnień,świadomość…I w tym wyjatkowym dniu,upływ czasu jakoś mnie nie kłuje…

Starość zaczyna się w głowie.

Nie trzeba daleko szukać. Także tu, młodzi wydawałoby się wiekiem stękają i marudzą co jakiś czas, często z błahego powodu. To początki starości. Każdy sam sobie znajdzie przykłady.
Oni mają dziś swoje święto.

Tak wiec w główce zaczyna się starość, w główce …

4 polubienia

Przykro mi to pisać ale starość to PESEL, którego nie da się oszukać. Nie ma co ściemniać. Młody duch nie nadąża za ciałem. I jednak tego brakuje aby życie było pełne. Piszę o sobie.
Widzę upływ czasu i widzę, że nie jest jak 20 lat temu. Widzę różnicę. I czuję się coraz bardziej przezroczysta. A im bardziej jestem starsza tym wyraźniej to widzę. To nie jest świat dla starych ludzi. Zaczynają mnie traktować jak dziecko. :face_with_diagonal_mouth:
Ale może kobiety tak mają.

Każdy ma prawo do własnej interpretacji, więc nie będę za dużo komentował.

Dodam tylko, że czas płynie dla każdego, jednak jedni robią (świadomie lub nie), by im ten czas płynął wolniej, inni by płynął szybciej.

1 polubienie

Wiadomo.
Choć oni o tym nie mają pojecia…
Dla pewnej rownowagi,przypomne pewnego goscia sprzed ok.30 lat…Bylismy wtedy w tzw. firmie polonijnej
Innymi słowy,żyć,nie umierać…
Mial piekną żonę,kochał muzykę,niemal w ten sam sposób co ja…Wydawalo sie że wszystko nas łaczyło…
Niestety,bez wzgledu na owo “wszystko”,marudził,kpił lekceważył a gdy sie upił,miał wszystko GDZIEŚ.
Wtedy zaczynalo sie że"nic nie warto",że zawsze Cie ktoś udupi" a do tego"lepiej sie wyspać"
Mowilem mu,Roman!Choćby ze wzgledu na G.przestań sie popisywać!Nikt Cie przez to nie uszanuje…
Aaaa tam…I jeszcze sie gapil w tv,czym mnie ostatecznie dobil…
I powiedzialem mu po wielu miesiącach,że jest dziadem pierdzącym w stołek…
Obłęd w oczach,zero kontaktu…
Ale starość to osobny temat.A nie przygrywka

2 polubienia

Mogą więc uważaj na siebie bo mają duży budynek i maaaało eksponatów :wink:

1 polubienie

Chciałam tam iść ale się dowiedziałam, że mają nadmetraż i zachowawczo postanowiłam się powstrzymać na jakiś czas i zobaczyć co będzie dalej.

2 polubienia

Bo i nie ma czego :frowning:

P.s.
Urodzin też nie obchodzę i nie lubię życzeń z tego tytułu, zwłaszcza do Toyoty, Firmu ubezpieczeniowej, sklepu w którym mam kartę czy “znajomych” z fb, którzy odzywają się tylko, gdy im automat podpowie. Najbliższy świętowany i odnotowany jubileusz będę obchodziła w dniu skończenia 100 lat :slight_smile:
Za to świętuję imieniny :).

3 polubienia

Zupelnie jak moi rodzice…Choć oni nie byli tak radykalni…Ot,po prostu,nie przywiązywali wagi…

1 polubienie

Pesel oszukac? Zabezpieczenie kodu? Prawie żadne
@benasek ot co

1 polubienie