Dziś święto flagi Jamajki!

Flaga jest wyjątkowa i jedyna taka w swoim rodzaju na całym świecie. Ktoś wie dlaczego?

@benasek nie podpowiadaj, tylko świętuj!

3 polubienia

Wiemy bo mamy wikipedię :slight_smile:

2 polubienia

A, co poniektórzy, to nawet bez wiki wiedzą… :stuck_out_tongue:

3 polubienia

Kilka lat miałem taki breloczek w pracy.Flaga owa nie ma bieli ani czerwieni ani paru innych jak brąz czy błękit.Zreszta chyba było już omawiane gdzieś tutaj

4 polubienia

Zapalmy więc jointa na tę okoliczność

5 polubień

Świętuję każdego dnia, nie tylko dziś. Kto śledzi bloga, ten bez Wiki wie, o co chodzi. Do niedawna były dwie takie flagi, dziś ostała się już tylko jedna.
Z flagami można wymyślać mnóstwo zagadek, na przykład taką:
Jakie flagi mogą rozpoznać ludzie, którzy nie widzą? :thinking:

2 polubienia

Myślę że flagi Kataru i Togo ze względu na ich wyjątkowe wymiary. Jedyne takie na świecie.

1 polubienie

Raczej Nepalu - ze względu na kształt.

3 polubienia

Na przyklad Nepalu. Jedynej, ktora nie jest czworokątna.

A o Jamajce i kolorach wiedzialam, bo dwa dni temu, zeby nie zardzewiec rozwiazywalam quiz o flagach na globalquiz.org.
Tylko tam są takie dla cierpliwych, bo niektore maja i po 200 pytan.

2 polubienia

Zadziwiająco mało jest flag, które mają cokolwiek koloru fioletowego, no nie? Nawet wiadomo czemu.
Gdy byłem w Monako, to pochwaliłem się w tamtejszym biurze turystycznym, że pochodzę z kraju, którego flaga jest jak ich, tylko odwrócona do góry nogami. Wiedziała skąd jestem a Zabula wtedy do mnie:
–Ty z tymi zagadkami nawet biura turystyczne męczysz :grin:

4 polubienia

W dawnych czasach nie było na mnie siły w czymś zbliżonym.Chodzi o znajomość stolic.Dzisiaj świat bardzo się zmienił i pewnie po dawnej świetności nie zaprezentowalbym zbyt wiele…Flagi traktowałem jak kilka innych ciekawostek.Np.zaludnienie, bogactwa naturalne, powierzchnia.Wszystko to odnajdywałem we wspaniałym atlasie który był moją topową "lekturą"już w podstawówce.

4 polubienia

Aaaa… Odwróconą polską flagę ma jeszcze pewne państwo.Jakie? Wiem że wiesz więc może inni?

2 polubienia

Jasne, że wiem. Także wiem, że właśnie ten kraj o ile pamiętam, ma najwięcej na świecie skautów…

4 polubienia

Skautów dosłownie? Bo to słowo miewa i bardziej potoczne znaczenia.Nie dość że nie wiedziałem to jestem wręcz zdumiony

2 polubienia

Dobrze, ze to nie bylo w Indonezji :smile:
Pamietam jakie byly dyskusje na temat ilości gwiazdek jak UE sie rozszerzala. Wielu sądziło, ze bedzie ich więcej niz 12. Zapominajac o tym, ze symbolika to tuzin, uwazany za swoistego rodzaju liczbę doskonała zwiazana rowniez z kultem maryjnym - nie nalezy zapominac, ze pomyslodawcy zjednoczenia Europy byli praktykujacymi chrzescijanami, niekoniecznie katolikami.
(diabli wiedziec czemu, ale gdzies sie doczytalam, ze Sumerowie się tym systemem poslugiwali jeszcze zanim wymyslono pismo klinowe, potem przejely to inne cywilizacje, system dziesiętny jest mlodszy jesli chodzi o praktyczne zastosowania, w krajach anglosaskich oparty jest na tym tradycyjny system miar, a w polskim ciagle jeszcze istnieja slowa tuzin, kopa czy gros?
W kazdym razie czesc plaskoziemcow ze schiza kosmici, twierdzi, że anunnaki na pewno cierpiały na dziedziczną polidaktylie :wink: i stad to sie wzielo…

3 polubienia

I muzułmanów!

6 polubień

Słońce świeci, ziemia…o to chodzi? :thinking:

Waciaki macie? Bo potem nie będzie a teraz są przeceny.

1 polubienie

Mam kurteczke pikowaną, dwustronna . Gdyby
nie to, ze z jednej strony w kolorze makowym a z drugiej w pstrokate kwiatki za waciak moglaby służyć.
A w ogóle to w pierwszy chwili przeczytalam waciki :wink:

2 polubienia

No makowym, jak się ciągle wokoło tematu krąży :joy: Tylko jeszcze weź pod uwagę, że oddzielna będzie potrzebna w domu…może u Ciebie nie, ale u nas to już bambosze i waciak trzeba organizwać. A na waciki też nie będzie :joy:

1 polubienie