Dziś święto flagi Jamajki!

Ja wiem o trzech takich państwach.

1 polubienie

Zimy w Srodziemiomorzu co prawda krotkie, ale paskudne i zimne bywaja.
A mieszkania sa budowane z nastawieniem na oddawanie ciepla, więc jak dmuchnie z północy to nie tyle waciak co puchowy inuicki anorak z foczym futrem na zewnatrz.

2 polubienia

Niestety,są dwa.No chyba ze tradycyjnie sięgasz do czasów historycznych…Ale i o tym mi nic nie wiadomo.

1 polubienie

Może nasz kolega myślał o fladze Wiednia :thinking:

3 polubienia

Albo austriackiej ogryzionej od dołu przez szczury :rofl::wink:

4 polubienia

Być może się mylę, ale, o ile kojarzy się mnie, to Indonezja, Malta i Monako. Wiem, że ród Grimaldich miał takie barwy rodowe…, co się o Maltę rozchodzi. :shushing_face:

1 polubienie

Ty czasem złośliwiec jesteś! :joy:

1 polubienie

Co do Malty,kolory sie zgadzają ale ustawione są w pionie.Plus krzyż Jerzego.Order imperium brytyjskiego.

4 polubienia

O, żesz, kurna, faktycznie, przeoczyłem ten drobiazg. Dzięki, żeś mnie wyprostował. Chyba takie barwy w pionie ma jeszcze jakieś państwo, ale już nie będę się wychylał…

2 polubienia

Malta ma pionowe pasy i krzyz sw. Jerzego - kolory sie zgadzaja, tylko nie ułożenie pasów.

2 polubienia

:joy: :rofl: :grinning:

A coś mnie się popierdoliło z tą flagą Malty… :joy:

Bahrajn.Tylko tam na granicy kolorów wystepuje…ząbkowanie :innocent:
W sumie,byłbyś blizej typując Singapur.Tam juz tylko roznice w postaci ksiezyca i gwiazdek…

2 polubienia

Białe z czerwonym ma 19 krajów
Austria, Bahrajn, Kanada, Katar, Dania, Gruzja, Indonezja, Anglia, Japonia, Łotwa, Malta, Monako, Peru, Polska, Singapur, Szwajcaria, Tonga, Tunezja, Turcja.
Tu masz z takiego programiku szkolnego

Zeby zobaczyc co jest co trzeba kliknąć w localiza i potem mostrar todo.

2 polubienia

Z flagą Malty zrobiłem kiedyś zagadkę na Pytamy.

Zagadka polegała na tym, by odpowiedzieć, na jakiej fladze oprócz flagi Bhutanu jest smok.

Właśnie na fladze Malty…

Wygrała ewa a kolega pewnie piwo pił … A mógł być z nami i też by się napił :grin:

3 polubienia

A pamietam. Jak trafilam na pytanie to juz bylo rozwiazane. Sprawdzilo sie, ze kto rano wstaje… To ma szanse na piwo u @benasek, inaczej trzeba czekac na szczęśliwy traf.

2 polubienia

Musiało przeoczyć się mnie, ale i tak bym nie wiedział, a nie udzielam odpowiedzi, po zobaczeniu w wiki, bo to nie zmienia faktu, że nie wiedziałem… Pytania są po to, by odpowiadać na nie z własnej głowy.

3 polubienia

Skoro jamajski temat, to dodam do niego jakąś muzykę. Jako, że dziś swoje 74 urodziny obchodzi Dennis Alcapone, to teraz coś z jego muzyki. Być może nikt Wam więcej tego artysty nigdy więcej nie przedstawi.
Urodzony na Jamajce, zaczął pracować jako spawacz, zawsze go ciągnęło do muzyki reggae. Alcapone to jego sceniczny przydomek. Wziął go od słynnego gangstera po obejrzeniu o nim filmu. W latach 70 opuścił Jamajkę i przybył do Wielkiej Brytanii. Poniższy klip pochodzi z początków lat 70. U nas śpiewali wtedy Skaldowie “Od wschodu do zachodu słońca” a Alcapone śpiewał “Spanish Amigo”. Dwa różne światy, dwie różne kultury. Takie było reggae 50 lat temu:

2 polubienia

Sorry ale nie rozumiem tej wstawki ze Skaldami…Wydaje mi sie dobrze znam ich dyskografie ale nic reggae sobie nie przypominam…A juz z pewnoscią nie na wspomnianej płycie :thinking:

Skaldowie są podane jako przykład przedziału czasowego i przedstawienie jaka muzyka była grana gdzieś na Jamajce w czasie, gdy w Polsce grali Skaldowie. Skaldowie nie mieli oczywiście chyba nic wspólnego z reggae. W ogóle reggae wtedy w Polsce nie istniało.

4 polubienia