Euro 2020 a klękanie przed meczem

Tak na marginesie…Nie wiem czy dotarło na kontynent ale pod koniec maja,w poludniowym Londynie,czarni zrobili sobie barbecue w trakcie ktorego zwyczajnie zastrzelili niejaką Sashe Johnson,ich wlasną aktywistkę tzw. blm!
I wg. opisu,gdyby nie jacyś sąsiedzi,pewnie nic by z tego barbecue nie wydostalo sie na dzienne światło.
Ot,szara codzienność.Tfu,co ja gadam…Czarna codzienność!

2 polubienia

W Holandii, to złapałem.
Ale na tym maleńkim skrawku Europy, wyłączając Friesland, takiej poprawności nie zaobserwowałem. Tu są równi wszyscy wobec prawa i maja takie same przywileje, co się odczuwa. Ekscesów z czarnymi nie ma.

A frydlandczycy, to osobny temat, to są potomkowie Burów i aparheit mają w genach. Do tej pory uważają się za lepszych od wszystkich i twierdzą, że oni Nederlandami w sercach swych nie są. Tam dogadać można się z nimi albo ich gwarą lub po niemiecku.
Kiedyś usłyszałem od jakiego szefa firmy, do której coś przywiozłem; Hier ist nicht Nederland, hier ist Friesland

2 polubienia

Jak byś zauważyła to mi też, tu się cuda w pisaniu nieraz objawiają. Tyle że korzystam z słownika T9 i podobnej klawiatury. U mnie te błędy są niezamierzone, bardziej z lenistwa bo można by edytować i poprawić :stuck_out_tongue_winking_eye::thinking::crazy_face:

1 polubienie

Ja to robie, ale kolege to zlosci :stuck_out_tongue_winking_eye::wink:.

1 polubienie

Podobno na pielgrzymkę sportowców przyniesiono Maryję z rękawicami bokserskimi. Nikogo to nie ruszyło w przeciwieństwie do tęczowej Maryi. Dziwny z nas naród.

3 polubienia

Polacy nie klękną przed meczem. Drużyna stwierdziła że to pusty gest, który oszukuje sumienia

4 polubienia

Podobno? Czy na pewno?

No i się zaczyna!

1 polubienie

image

2 polubienia

2 polubienia

U mnie telewizja popsuła się i 40 km zrobiłem w obie strony, żeby zobaczyć “mecz otwarcia”. Jessssuuu boleściwy, mecz o wszystko z Hiszpanią… !!!

3 polubienia

Ja problemu nie mialam.
Hiszpanska TV transmituje wszystkie mecze.
Moje wrazenia sa w nowm pytaniu.
Podziwiam kulture komentatorow :joy_cat::joy_cat::joy_cat:
Z moją bylo gorzej.

3 polubienia

Na pewno

1 polubienie

Wczoraj Angole znowu odwalili swoj kleczacy cyrk w Budapeszcie.Wegrzy oczywiscie to zignorowali ale za to kibice tak gwizdali ze komentujacy ze studia,nawet nie probowali tego przekrzyczec!
I w srode czeka nas to w Warszawie.
I oby tak samo wypadlo!

2 polubienia

A dzis sie Angole skarza na wegierski rasizm.

1 polubienie

Rasizm? za klękanie? A może to antykatolicyzm, nie razizm? :crazy_face:

1 polubienie

Ale czy to taki problem? Jak piłkarze chcą klękać, to niech sobie klękają. Przecież są bogaci… :wink:

Problem raczej… wizerunkowy, niż mający wpływ na wynik meczu.

2 polubienia

Dokładnie. Więc po co ma nas obchodzić, jak bogaci chą być postrzegani? :wink:

katolik to pada na dwa kolana lub krzyzem lezy na zimnej posadzce :wink: