Feminizmy?

Jakos nikomu nie przeszkadza aktorka i aktor, a juz minister i ministra ?
A Wiedźmin i wiedźma? Jedno i drugie podejrzenia istnieja, że w przyrodzie występują.

specem od języka nie jestem, ale jak “prostować” to chyba w obie strony. Jeżeli jest kierowca, to ma ono oznaczać formę męską czy nijaką, więc będzie dotyczyć tak mężczyzn i kobiet?
No i taki wyraz dziwka? jeżeli jest forma żeńska i ściśle przypisana do kobiet, to męska forma będzie dziwkiem? :grin:

2 polubienia

Bo to nie po Polsku ale feministki mają koleżankę od tych spraw więc napiszą w słownikach,że to poprawnie.

Kierowca kończy się na a więc dotyczy kobiety. Mężczyzna, to kierowiec. Jak już zmieniamy, to zmieniajmy wszystko. Nie podobają mi się te zmiany i jestem im bardzo przeciwna, ale … no cóż… Język ewoluuje i nic na to nie poradzimy. Trzeba się dostosować.

No co Ty??? Mężczyznom przecież wolno! To tylko kobietom jest zabronione, a u mężczyzn to powód do dumy i chwały. :thinking:

3 polubienia

Tak , bedze dziwkiem, albo meskilm prostytutkiem .
Gejem, pedałem, biedronką? A tez mężożoną lub mężomeżem?

1 polubienie

W łacinie w slowach pochodzenia greckiego
konczace sie na a są płci męskiej mapa, planeta?
W hiszpanskim jak cos się konczy na samogloske , rzeczownik, jest uzalezniony od czy la czy el
findel mundo i la final to cos sie skonczylo i stało sie …
Koniec jest początkiem też :rofl:

Głupota feministek. Zawód lub tytuł nie powinien być odmieniany.

2 polubienia

Chcesz walczyć z wiatrakami?
Pan czy pani magister czy doktor jest zapracowane. Tak samo jak szeryf w spódnicy :laughing:
Szefowa? Tez da sie strawić. Ministrantkami we wczesnych wspolnotach chrzescijanskich kobiety byly z prawem udzielania komunii. Wygral model grecki czyli mizoginizm i tęcza :heart_eyes:

Nie pamiętam szczegółów, ale ponoć to właśnie w dawnym polskim istniały żeńskie formy, ale w imię równości ustalono, że męskie formy powinny być uważane również za ogólne formy.

1 polubienie

Z historycznego punktu widzenia?
Matriarchat byl pierwszy potem przylazł wąż w wmówił ze ona pochodzi od żebra? :rofl::rofl::rofl:

1 polubienie

Struktura słowa podobna jednak znaczenie mocno odrębne bo wiedźmin to łowca potworów wiedźma to kobieta uprawiająca magię

1 polubienie

kiedyś w “staropolsce” istniało imię Dziwa, więc pewnie zdrobnienie było Dziwka. Trudno wytłumaczyć mi jak do tego doszło że w obecnych czasach oznacza to co oznacza. Nie wiem czy istniał odpowiednik w postaci Dziw, ale to moze być dłuższa historia i potrzeba by jakiejś podbudowy z wiedzy😁

I tu sie mylisz :roll_eyes::beer::partying_face: to my wiedzmy łowimy bialowłose potwory :desert_island::stuck_out_tongue_winking_eye:

Dziwny to inny. Kosmita? Kangur czy jakas nieudana lub udana forma ewolucji?

ja rozumiem że mężczyzna ( mimo że to pożądane) nie zawsze ładniejszy jest od goryla, ale żeby zaraz " potwory":sweat_smile:

1 polubienie

:partying_face::partying_face::partying_face:

Kosciólkowcy też protestują przeciw feminatywom. A nie, czekaj…

1 polubienie

Zatrzymałeś sie na literze B
Odwołania się do niepokalanego poczęcia? I jednoczesnie antykoncepcja, in vitro i zony zgwałcić się nie da? Bo to powinność małżeńska? I ostatniego grzech odmówić?

Jeszcze taka zagwozdka. Końcówki -ów i -owa oznaczają czyjąś własność lub przynależność, czyli królowa to żona króla. W takim razie jaką żeńską formę powinien mieć król? Wychodzi na to, że króla, ewentualnie pani król.

Końcówka -owa przy nazwisku oznaczała kiedyś, że kobieta jest żoną a nie córką.

Królikowska? :innocent:
Króliczyca?
To jest problem techniczny - królowe czy faraon kobieta?

1 polubienie