Filmowa tolerancja

Jesli to prawda to bedzie jak w komunizmie.Co zreszt─ů po ostatniej dekadzie z okladem,wcale mnie nie dziwi.Nie mam s┼é├│w by opisac swe obrzydzenie.
Literatura tez juz to przerabiała.Nobel dla Jelinek czy tej feministycznej nudziary Alice Munro to najlepsze dowody.
Rece mi sie trz─Ös─ů ale przeczyta┼éem do ko┼äca.
Moja ukochana ze sztuk wszelakich,kończy sie.
Czasem mam wrazenie ze wiem co mieli na mysli The Who w utworze ÔÇťMy GenerationÔÇŁ.Lub Beksi┼äski ko┼äcz─ůc ze sob─ů przed czasemÔÇŽ

4 polubienia

To nie Akademia chce tylko LGBT i czarni, od dawna wywieraj─ů naciski ┼╝eby ÔÇ×sprawiedliwieÔÇŁ dostawali wi─Öcej nagr├│d - ma by─ç r├│wno i jednakowo - bez wzgl─Ödu na talent :man_facepalming::ok_man:t2:

5 polubień

Pytanie,na ile to bedzie skuteczne.Zach├│d znany jest z tch├│rzostwa i politycznej poprawnosci.Ale zeby az posuwac sie do takiego nowo┼╝ytnego stalinizmu???

2 polubienia

W PRL, zdaj─ůcy na studia dostawali dodatkowe punkty za pochodzenie, czyli, jak kto┼Ť pochodzi┼é z rodziny ch┼éopskiej lub robotniczej mia┼é du┼╝o wi─Öksze szanse dosta─ç si─Ö na uczelni─Ö. Bi┼éo to w utalentowanych, zdolnych kandydat├│w, bo te punkty ich cz─Östo eliminowa┼éy.

4 polubienia

Na ÔÇ×szcz─Ö┼ŤcieÔÇŁ rynek zweryfikuje bardzo szybko te produkcje i kilka pora┼╝ek finansowych sprowadzi ich na w┼éa┼Ťciwe toryÔÇŽa mo┼╝e to b─Ödzie szansa dla ma┼éych, niezale┼╝nych wytw├│rni filmowych kt├│re maj─ů w dupie Oscary i ca┼é─ů akademie ?

5 polubień

Wystarczy wi─Öc nakr─Öci─ç film o kilku niepe┼énosprawnych gejach Azjatach i upo┼Ťledzonych umys┼éowo czarnosk├│rych transseksualistach, no i Oscar murowany!!

5 polubień

Tak,oczywi┼Ťcie.
Niemniej kto bedzie to rozprowadzał?Wyobrażasz sobie filmy Jima Jarmusha w multipleksach?
Ale gdyby,GDYBY to mialo zaprocentowac powstaniem na powrót małych,niezależnych kin,paradoksalnie juz bym sie cieszył.
Wygl─ůda to jednak tak ze nastepnym krokiem bedzie jak w stalinizmie lubÔÇŽw Fahrenheit 451ÔÇŽPolicja przyjdzie do domu sprawdzic co ogl─ůdasz lub czytasz.
Komuna jedno jednak ma imie.I tylko w─Öszy u┼Ťpiona by tylko znalez─ç szczeline w Twoim zyciu by sie w ni─ů wtryni─ç :exploding_head:

3 polubienia

Byly juz takie pr├│by ale g┼éo┼Ťno m├│wiono o tym stosunkowo rzadko.Teraz z partyjnym nakazem do walki z reakcj─ů rusz─ů zastepy ÔÇťmlodych zagniewanych"scoorvysynoov,zwanych dzisiaj"aktywistamiÔÇŁ.

3 polubienia

Gonciarz si─Ö ciekawie wypowiada ÔÇŽ

A ja jestem za tym aby były osobne rozgrywki koszykówki dla zawodników poniżej 170 cm.

3 polubienia

Przeczyta┼éem wytyczne i jestem w szoku! Jak mo┼╝na co┼Ť takiego wymy┼Ťli─ç? A je┼╝eli kobieta nie pasuje do fabu┼éy filmu? To trzeba j─ů na si┼é─Ö tam wsadza─ç? A co z westernami, je┼Ťli komu┼Ť przyjdzie ochota jeszcze takie kr─Öci─ç? Co prawda w┼éa┼Ťnie tam w historii filmu by┼éy najwi─Öksze przek┼éamania, bo nie wiem czy kto┼Ť sobie zdaje spraw─Ö, ze 30-40% ludzi wypasaj─ůcych byd┼éo w├│wczas w USA (czyli tzw. kowboj├│w) by┼éoÔÇŽ Murzynami! A czy widzia┼é kto┼Ť kiedy┼Ť w westernie Murzyna na koniu? Ja nie.
Ale narzucanie takich standard├│w jest zabijaniem kina.

5 polubień

Widziałem. Django XD

2 polubienia

To nie jest klasyczny western

1 polubienie

Bo Tarantino xd

Ale to dobry film.

2 polubienia

A ja, naiwna, my┼Ťla┼éam, ┼╝e nagrody dostaje si─Ö za tw├│rczo┼Ť─ç, a nie przynalezno┼Ť─ç ;(

5 polubień

PieÔÇŽ w bambosz, a ja chce dobrych filmow.
Juz tzw. Osacar dla filmu potrafi mnie dosc skutecznie zniechecic do ogl─ůdania, a teraz po prostu zrezygnuje z zawracania sobie glowy tym cyrkiem.
Jest na swiecie wiele innych festiwali filmowych, moze nie tak okrzyczanych i nie made in USA gdzie mozna upolowac jeszcze perelki i swieze spojrzenie na kino, wiec pustki nie odczuje. Skonczy sie tym czym koncza sie wszystkie proby cenzury - do dobrego tonu bedzie malezalo nie interesowac sie tym chlamem, ÔÇťakademia filmowaÔÇŁ moze nie zemrze smiercia naturalna, ale bedzie gdzies wegetowac nagradzajac ÔÇťfilmyÔÇŁ dla roznego rodzaju gett.
I oby tak sie stalo.

1 polubienie

Tarantino to ewenement.
Mozna go lubic albo nie, ale obojetny nie bywa.
Ma glowe do pastiszy filmowych - jednak wymaga przygotowania teoretycznego jesli chodzi o znajomosc filmow i to niekoniecznie amerykanskich.

3 polubienia

Nie aktywista a mlodziezowka partyjnaÔÇŽ

1 polubienie