Gastronomia dobry interes czy klapa?

Restauratorzy płaczą że źle… no nie znam interesu na którym jest 400-800% przebitki…
Mają rację? Bo restauracje robiące dobre i tanie jedzenie mają się super ale te"och ech" tracą więc w czym rzecz?
https://wyborcza.pl/7,155287,26093196,to-najgorszy-biznes-w-kraju-i-prosi-teraz-pis-o-darowanie-zycia.html#s=BoxOpImg10

W Polsce wszyscy prywaciarze mają się źle. Potrzeba kilku antonowów z murzynami i likwidacja ZUS.

1 polubienie

Oj stary większość firm leci na kilku procentach. Ale pamiętam jak kolega opowiadał…
Kupuję rybkę za 19.99 w biedronce, dzielę na porcje po 100 gram. Daję frytki i surówkę . No i 39,99 pęka.

Dobre przetrwają. U mnie w mieście wszędzie full ludzi.

1 polubienie

U mnie to samo ale jak w restauracji dają byle co i za dużą kasę? Ja w barze który lubię jem 2 daniowy obiad za 15 pln. A dlaczego inni w gorszym miejscu za jedno z dań wołają 12 a za drugie 30?

1 polubienie

Problemem jest drożyzna. Restauratorzy próbują nadrobić lockdown. A to zniechęca.

2 polubienia

no własnie. oki zjem obiad za 40 za 2 osoby ale za 150? wybacz.

2 polubienia

Gofer potrafi kosztować 20 zł. No błagam.
I jeszcze mowi taki Janusz biznesu że jest drogo bo drożeje energia i koszty zatrudnienia.
No to nara frajerze. Poszukam u konkurencji.

1 polubienie

Modna jest teraz opłata covidowa czyli dodatek za środki do dezynfekcji. Dotyczy usług. Już poleciały kary od UOKiK. Nie za opłaty które są procentowo najwyższe w UE tylko za brak info. Klient dowiaduje się po wykonaniu usługi a nie przed.

Kapitalizm skur.wysyny.

1 polubienie

Nie zapominaj, że ten restaurator musi zapłacić czynsz za lokal, media, środki czyszczące, wypłaty dla pracowników itd, itp.

Życie. Trzeba się jakos dogadać. Wolny rynek nie znosi próżni.

Dokładnie.
Ktoś, kto je poza domem, musi zapłacić więcej, to normalne.
Ceny są zróżnicowane, ale wchodząc do lokalu, z daleka czujemy czy olej do smażenia jest ten sam od tygodnia…

2 polubienia

Wiem. Dla tego nie oceniam tych w miejscach turystycznych. I ceny jakie są takie są ale… dlaczego płaczą?

1 polubienie

Chyba bardziej narzeka branża turystyczna. Odwołanych wiele kolonii, wycieczek, bon który wspiera tylko wakacje w Polsce. Teraz jeszcze doszła reprymenda z Brukseli nakazująca polskim firmom zwrot hajsu za wyjazd który się nie odbył w ciągu 14 dni.

Drożyzna, to dopiero nastąpi. PiS mocno się o to starał i jeszcze nad tym pracuje.

2 polubienia

Każdy uważa, że jego praca jest zbyt nisko opłacana.

1 polubienie

to nie do końca tak ale masz rację. Restauracja z normalnymi cenami jednak zarabia więcej. Zasada mniejszą łyżeczką ale dużo.

3 polubienia

Nie znasz natury Polaka? Dużo, szybko, kosztem BHP i ludzi.

1 polubienie

To ja już z tego wyrosłem. Ma być uczciwie i dac żyć

1 polubienie

Ja się kiedyś na chwilę chciałem załapać na kuchnię w centrum rehabilitacji. Pierwsze pytanie - ma pan orzeczenie o niepełnosprawności?