Gdybym urodził się mocno niepełnosprawnym, np. głuchym, to wolałbym,

aby rodzice nie dawali mi jeść, i pozwolili mojej duszy wrócić tam, skąd przyszedłem. Ty też?

  • Nie
  • Tak
  • Trudno powiedzieć
  • Mam jeszcze inne zdanie na ten temat

0 głosujących

Są gorsze rzeczy od głuchoty. Mógłbym żyć. Inaczej jest jak coś ci dolega od urodzenia a inaczej jak chorobę nabędziesz w kwiecie wieku.

2 polubienia

Głuchota chyba gorsza od ślepoty. Ewentualnie mogliby mnie utopić. Po co siebie, bliskich i społeczeństwo męczyć swą niepełnosprawnością?

1 polubienie

Wg. mnie ślepota jest gorsza od głuchoty.

2 polubienia

Mogłbym nie widzieć świata…W koncu szczyle ze smartfonami sami robia z siebie niewidomych.I żyją…
Ale bycia głuchym sobie nie wyobrażam.
A w ogole,co to za gadanie?!
Trzeba byc szczesliwym ze wszystko sie ma na miejscu.

3 polubienia

Wszystko da się przeżyć i żyć normalnie. Żadna niepełnosprawność nie wyklucza z życia, co najwyżej głupota ludzi nie mających wiedzy o niepełnosprawności danej jednostki, bez sensu wydziwiać co gorsze a co lepsze. Na pewno najlepsza jest walka o polepszenie swego zdrowia / byle nie przeholować / nie załamywać się i mieć dobre nastawienie do wszystkiego w swoim życiu - do ludzi, zwierząt, przyrody jak i do siebie, samo nic nie przychodzi - urodziłeś się w bólach i żyjesz w bólach Amen, przy twoim wieku i mądrości powinieneś to wiedzieć !, dużo młodsi podejmowali różne decyzje np P. Świtoń

4 polubienia

Widziales film Jima Sheridana,“Moja lewa stopa”?
Jesli nie,zobacz koniecznie!Ten film pokazuje jak wiele mozna…Plus Daniel Day Lewis u progu kariery.

1 polubienie

Kiedyś urodziłem się hm / niewidomy - nie ślepy / i wiem że wszystko można pokonać, ale trzeba chcieć widzieć a nie wydziwiać, na dziś widzę dobrze, ale późniejszej nauki Brajla mile nie wspominam, nie czułem się inny, gorszy czy cokolwiek, tyle że wszystko w czasie rozciągnięte osiągnąłem częściowo sam a częściowo z pomocą innych, co nagle to niedobrze. Filmy zapisane do obejrzenia

5 polubień

Wybacz,nie mialem o tym pojecia…
Twoje zdrowie chłopie! Poki jeszcze mam czas i amunicje… :wink:
Jutro na dniowke,czego nie cierpie…

1 polubienie

Nic się nie stało, stare dzieje, podobnie z rowerami - dziewczyna chciala mi zaimponować na lodowisku jaskółką, bo kombinowała jak się umówić ze mną na randkę i wyrznęła mi łyżwą w prawą rzepkę / cały środek kolana na wierzchu, i wtedy już był pierwszy rower do rehabilitacji, żeby utrzymać ton humoru to prawą rękę też mi przyszyli w stanie wojennym / pamiętne nyski i Zomo - ta całkowicie oderwana to gadżet dla chirurga, życie każdego jest pechowe. Ludzie zbyt szybko idą na łatwiznę, a myślenie przecież nie boli, jutro mam wolne a w poniedziałek bez ulg :grin:

5 polubień

Doskonały System Harmonii Natury (DSHN), nie marnuje energii i harmonijnego życia na podtrzymywanie ciężkiej niepełnosprawności, męczącej dla wszystkich. Mówimy o dużej niepełnosprawności, widocznej od pierwszych dni życia.

1 polubienie

I pomyslec ze moj kolega do mnie palnąl kiedys,“ty coolman jakis niefartowny jestes”…Nie pamietam kontekstu ale tak powiedział…
Nie masz wrazenia ze troche za duzo zbierasz?
No coorva,ile mozna?!

2 polubienia

A skąd wiemy że nie jesteśmy niepełnosprawni… skoro szujowatym, wiadomonacyjnym lekarzom nie ufamy? :stuck_out_tongue_winking_eye:

4 polubienia

I do tego doszłeś na swe starsze lata ! Co to by zmieniło, skoro tę energię można spożytkować na później, to teraz wszystkich z widoczną niepełnosprawnością już o dziecka wystarczy eliminować z życia bo psują statystyki, krajobrazy czy za to że uczestniczą w życiu dokoła tych sprawnych, oni też będą niepełnosprawni bardziej umysłowo bo tego nie widać w pierwszych godzinach życia i koło szczęścia się zamknie. ludzkość wyginie

3 polubienia

Zbieżność z Hitlerem i eugenikami jest bardzo oczywista…

@kaziu, przecież nie pamiętamy, co się z nami działo nawet przez pierwsze kilka miesięcy życia. Gdyby Ci wtedy nie dano jeść, albo by Cię utopiono, nawet byś tego nie zapamiętał, czyli nie byłoby to dla Ciebie niczym znaczącym, istotnym, ale dla całości populacji, w tym dla Twoich braci i sióstr, byłoby to zasadniczą poprawą jakości życia.

1 polubienie

Jak w Sparcie!

Gdzie jest Sparta?

2 polubienia

A u Ciebie, @anon86894402, z egoizmem i niedostatkiem szerokiego spojrzenia.

Pewnie dołączyła do wyznawców JEZUSA

To nie ja chcę głodzić chore dzieci.