Gęsina w natarciu

wszędzie nie byłem (w tym roku) na wakacjach. Nad morzem, niemal w każdej budzie.
Zawsze kupujemy jakieś pamiątki - w podstawowym składzie magnesik z nazwą miejscowości na lodówkę.
image

2 polubienia

Gęś Pipa jest wszędzie i w każdym rozmiarze. :smiley:

2 polubienia

a to nie wiem? jako drob wodny czyli gesi wypieraja kaczki? ale w takim razie Hiszpanie w kwestii smieci na lodowke wykazuja duza inwencje - jak nie plakietka palmy z termometrem, to u mnie tedycyjna pamiatka sa starannnie wypolerowane muszle z Oceanu indyjskiego z napisem “recuredo de Arenales” mniejsze faktycznie z magnesikiem.
witaj w klubie gdzie wlasciciele lodowek traktuja je jako podreczny albumik i przypominacz. tylko się zastanawiam czy te wszystkie magnesy nie maja zlego wplywu na elektronike jaka sa obecnie lodowki nafaszerowane?

2 polubienia

Czytałam, ze magnesy źle wpływają na lodówki ale to może być przekaz lobby antymagnesowego.
W Polsce wszędzie jest Gęś Pipa.

2 polubienia

A niechaj narodowie wżdy postronni znają,
iż Polacy nie gęsi i swój język mają…

Przewraca się w grobie imć Ambroży Korczbok Rożek znany nam jako Mikołaj Rej…, oj przewraca.
Cholerka, ja chyba nie na temat…, ale o gęsiach, ale o gęsiach… :joy: :rofl:

3 polubienia

Mi to co przyszlo na mysl oprocz Reja i starcia z gosiorem przy jednej z pierwszych wizyt na wsi ( ptaszydlo bylo wieksze ode mnie, ale ja mialam wprawe z parkowymi labedziami, to omalze ponoc godpdarza podworka nie nadpsułam) to zydowski gęsi pipek czyli szyjki lub zoladki gęsie nadziewane farszem z cebuli i ziemniaków, duszone w smalcu (gesim oczywiscie).
Dobrze zrobione faktycznie cymes.:wink:

1 polubienie

No w koncu temat jest o gesiach, wiec moze byc i TW Balbina :rofl::rofl::rofl:

3 polubienia

W dzieciństwie miałam taki uroczy fartuszek z Gąską Balbinką. :heart_eyes:

3 polubienia

A ja ksiazeczke do kolorowania, wydana byla w czasie popularnosci tej dobranocki. Rozwijala wyobraźnię, bo TV wtedy tez byla czarno - biala.

1 polubienie

Ludzie to jednak durne ssaki są

2 polubienia

Magnesy źle wpływają na lodówkę, to prawda.

Dziadek kiedyś położył na swoją chyba z 300 kg magnesiaków i lodówka trzasła tak, że dźwiczki wyleciały z futryn i była nie do reperacji.
Dziadek nie miał gdzie piwa chłodzić. Zły był, jak wściekły pies.
W końcu se kupił nową, ale magnetów już nie sadzał …

6 polubień

Napisał ten co ma jeden magnes na lodówce he he

6 polubień

Ja mogę, bo moja lodówka była szczepiona.
Nie boi się magnetowych choróbstw …

4 polubienia

Po co dziadkowi była lodówka skoro magnesów na niej nie wieszał? :thinking:

2 polubienia

Do schładzania piwa … Dziadek wolał pić zimnawe piwo. Ciepłego unikał a sprowadzanie lodu w lato było za drogie.
Ziemianka też nie zawsze tak schładzała, jakby sobie dziadek życzył …

2 polubienia

No tak, piwo. Z nim mało co wygra. :upside_down_face:

3 polubienia

Każdemu przyzwoitemu człowiekowi lodówka potrzebna jest niezbędnie do trzymania piwa na niej… Przegrzane piwo tak jak i piwo z sokiem bądź colą przestaje być piwem… :stuck_out_tongue:

3 polubienia

Klauzula sumiemia pozwala odmówić barmanowi podania klientowi piwa z sokiem :rofl:

5 polubień

A ja się zastanawiam nad taką wariacją: piwo, cola, listki lodu. :thinking:

3 polubienia

I to jest, naprawdę wariacja, fiksacja nawet, rzekłbym… :stuck_out_tongue_winking_eye:

5 polubień