Godziny pracy

:rofl: :rofl: :rofl:

1 polubienie

Bardzo małe pojęcie o pracy, pracowałem i umysłowo i obecnie tylko fizycznie, umysłowi zawsze się migali od takich wezwań po pracy / w sumie to była ich praca w ich godzinach niezrobiona, z rożnych względów - lenistwo, koniec tygodnia, BO PRACUJEMY AŻ TYLKO PO 8 GODZIN itd. Fizycznie to nie mam możliwości odmówienia bo są terminy i kary itd które wpływają na wypłaty - brak premii bez układów. Na żadną pracę nie narzekałem jeszcze prócz tej biurowej. U mnie każdy dzień jest inny, nowi ludzie, nowe wyzwania gdzie trzeba podjąć natychmiastowe zadania często nietypowe do rozwiązania z dobrym skutkiem. Nie jestem wyjątkiem bo znam się na pracy którą lubię, niezależnie ile by ona trwała. Jest potrzeba to się idzie bez wykrętów i kombinacji

1 polubienie

Ja na swoją kompensację nie narzekam - jest wszystko omówione i w terminie OK, dla firmy lepiej się podzielić dodatkowym kosztem zamiast zapłacić kary np. za brak terminu itd, podobnie z delegacjami kosztem firmy - mój wkład to ewentualna dopłata różnicy do rachunku który firma opłaciła z góry, tu jednak nie ma pracy po 8 godz.ale co kilka i dalej bez szemrania. Zamówienia są jak zając - nie ustoją długo w jednym miejscu. Krótko ile zrobisz tyle zarobisz bez kłótni

1 polubienie

To zapraszam do firmy do programowania maszyn budowlanych, wszelkie inne konsekwencje płatne na twój koszt. Ostatni zablokował maszynę na amen paląc główny kosztowny sterownik. Wielu asów było i wymiękali

1 polubienie

Pracuję dla siebie / na siebie / nikomu nie zaglądam ile dostał czy w torbę na zakupach, żyję nie najgorzej, bez kredytów czy pożyczek i nie muszę sobie niczego odmawiać. Praca rozwija i uszlachetnia człowieka

1 polubienie

Tak ostatnio. I koronkowy mnie wyzwolił.

1 polubienie

tos kolego w Andaluzji noclegu u stop Sierra Nevada nie szukal 43 to pikus

co do nocowania w aucie? gdzies to spiewali. pozniej oczywiscie
https://www.youtube.com/watch?v=6vFjO5D5bX0

2 polubienia

Pracodawca dawał na paliwo i wg niego powinnam jeździć z pracy do domu cały czas, to że to było niewykonalne jego nie obchodziło. Mogłam iść do hotelu ale z racji zmęczenia nie miałam do tego głowy

2 polubienia

Aż przykre, ale napiszę jak to wygląda w normalnym kraju. U nas w jednej dywizji był taki okres, gdy pracownicy w terenie dostawali określoną kwotę na hotel i jedzenie, nie musieli nawet dawać rachunków. Ponieważ byli tacy, co spali w samochodzie i potem wyglądając jak nieszczęście pojawiali się w pracy, firma zdecydowała, że za hotel pracownik musi do ekspensów dołączać rachunek. Logika była taka, że pracownik ma być do pracy wypoczęty i wyglądać ma jak człowiek…

3 polubienia

Kary? Był czas, gdy pracowałem dla firmy robiącej części do samochodów. Któregoś razu wynajęli helikopter, żeby dostarczyć do fabryki silników jedną paletę z jakimiś kółkami do pasków klinowych. Bo jak zatrzymasz produkcję silników, które są montowane do kilku rodzajów samochodów w kilku fabrykach, to kara jest rzędu 10 - 50 tysięcy za minutę. Jeden przestój dzienny może zeżreć pół roku zysków fabryki części. :wink:

1 polubienie

Cholera,cos kliknąłem i moj wpis znikł…

Z reguły system pyta, czy chcesz odrzucić wiadomość. Może podczas odpowiadania na jedno pytanie zacząłeś odpowiadać na drugie?

1 polubienie

To byl akurat starszy wpis ktory zresztą dzisiaj zaplusowales…Nie wiem co mi sie kliknelo ale zniknelo i pojawil sie napis ze wpis zniknie definitywnie chyba ze zostanie oflagowany,za 24 godz… :innocent:

A, to zaraz się go odtworzy :wink:

Powinno być OK teraz.

1 polubienie

Zgadza sie mistrzu :smile: Dzieki!

1 polubienie

Wiele lat temu pracowałem głównie po południu, w nocy i weekendy :grin: - brałem za to extra kasę :stuck_out_tongue_closed_eyes:

2 polubienia

Na szczęście to już dawno za mną i codziennie wracam do swojego łóżka od dobrych 7 lat :wink:

1 polubienie

Mając firmę jestem w gotowości prawie całą dobę. Mąż tez ma firmę i też jest w wiecznej gotowości. Nikogo to dziwi, że wiecznie pracujemy.

2 polubienia

Tak, pracowałem nienormatywnie. Większość mego zawodowego życia.

2 polubienia