Górą NASI!

Mamy najniższe w UE bezrobocie!

KLIK

1 polubienie

Brawo PIS, brawo Włądza. Chyba będę na nich głosował, to Prawdziwi Polacy!

2 polubienia

Bezrobocie niskie ale poziom zatrudnienia też niski. Nie inwestujemy, nie tworzymy nowych miejsc pracy. Zastój i obawa przed decyzjami rządu.
Rotacja też przyhamowała bo pandemia i nikt się nie wychyla ze strachu.

2 polubienia

tiaa.
zachorowalnosc tez jest niska

1 polubienie

Business insider chyba jeszcze nie należy do pisu xd

1 polubienie

a czort wie do kogo nalezy? jak spolka akcyjna to szukaj wiatru w polu

1 polubienie

Za PO Piotr Żyła ani razu nie został mistrzem świata. :rofl:

3 polubienia

Mamy najniższe bo zmieniły się kryteria, uznania za osobę bezrobotną. Prawdziwym bezrobotnym trudno się załapać. Ludzie zamiast się rejestrować, to idą do czarnej strefy - łatwiej, bez tłumaczeń / czemu hm nie ma drzemu / :stuck_out_tongue_winking_eye: dorobić więcej niż kuroń z biura pracy opodatkowany. Kwestia dogadania zawartości koperty pod biurkiem. Wiedzą że tracą i tak pracując na innych, poza tym działa kreatywna księgowość inna w UE czy w Polsce. Pieniądze wydane na naszych bezrobotnych z UE, docierają do nich w małym procencie. Większość jednak zabiera rząd na swe cele kosztem bezrobotnych, stąd trudne kryteria, czy brak konkretnych programów pomocy indywidualnym bezrobotnym. Biura Aktywizacji bezrobotnych pracują w starym systemie który nie jest aktualizowany, na potrzeby firm czy zakładów poszukujących osoby do pracy

3 polubienia

Bez szarej/czarnej strefy swiat by nie istnial
Ale potem nie skarz sie na brak emerytury

1 polubienie

Firma gdzie pracuję aktualnie poszukuje osoby do pracy - nawet 10 - 20 osób, ino konkretnych, mogą być po kursach, szkoleniach, lub do przyuczenia w firmie. Płaci za pracę - nie za przyjście do niej. Płacę w regionie są wszędzie podobne jednakowe.

A co trzeba umiec?

Ale jaja - tekst mi podzieliło :stuck_out_tongue_winking_eye:. Większość i tak się na emeryturę hm uczciwą nie załapie, albo jej nie dożyję. Solidarnie pracujący ma mieć identyczną emeryturę gwarantowaną ! jak ten bez pracy ok 1200 zł, pod warunkiem że Polak będzie szukał pracy i pracował w Polsce, a nie za granicą. Większość bezrobotnych nie ma pracy bo jej nie chce, jest gorzej nie ma gdzie pracować bo firmy bankrutują, a podatki trzeba płacić niezależnie od sytuacji

Montaż, serwis - wodociągi, kanalizacje, klimatyzacje, ogrzewanie, ciepłociągi i inne wg potrzeb zainteresowanych - teraz są na topie instalacje tlenowe w szpitalach kowidowych, prace w delegacji. Kilkadziesiąt poważnych takich montaży zaliczyłem. Po szpitalu będąc na bezrobociu, po roku zostałem wykreślony z ewidencji hm jako poszukujący, kolejne 4 lata podobnie - 8 godzin szukałem pracy, a po niej się sam rechabilitowałem. Biuro nie oferuje nic z pomocy prócz ewidencji że nie masz pracy, z biedą opłacą zasiłek chorobowy by nie płacić prywatnie za wizyty u lekarzy, choć leki płatne 100%,. U mnie był najtańszy lek za 350 zł na 1 miesiąc, pozostałe dużo droższe. Leki mi kupowali obcy nieznani ludzie. Mając diagnozę zawał mózgu + paraliż, zakłady bały się odpowiedzialności i nie przyjmowały z wielu względów. Obecna praca nie jest ulubiona czy wyuczona, ale żyję godnie, - wypłata starcza na opłaty, leki, żywność i można coś odłożyć do poduszki pogrzebowej

Nic mi nie mow o pogrzebach
Za duzo ostatnio tego jest

1 polubienie

Pogrzebowa u mnie to dodatkowe zaskórniaki poza systemem w portfelu,
nie tykalne, na nieplanowane wydatki czy wizyty u lekarzy - choć to głupota, no ale są, nieraz kogoś tam poratuję finansowo w potrzebie z tej kasy bezinteresownie. Gdy byłem w potrzebie bez pracy, ktoś też mi kupował leki / 1800 zł co miesiąc / czy jedzenie nie żądając ich zwrotu obecnie gdy pracuję. Takie to życie, szare i długie chyba

1 polubienie

Poza tym jak ktoś ma troje dzieci i traci słabo płatną prace, to i tak ma 1500 zł bez podatku. Nie opłąca mu się rejestrować jako bezrobotyny