Grywacie w gry planszowe?

Moi synowie dostali na dzień dziecka klasyczną planszówkę gąskę. Muszą się jeszcze oswoić z zasadami :upside_down_face:

4 polubienia

Jako dziecko grałem. Potem była tylko konsola. Gry planszowe i współczesna młodzież? Żart. Teraz to się gra online w LOLa, CSa, Fifę, fortnite.

To nie żatr! Dzisiejsze planszówki ro nie tylko chińczyk, wrcaby, czy grzybobranie. To są bardzo rozbyudowane gry strategiczne. Powstają wypożyczalnie gier. W salonach gier trzeba rezerwować stoliki. Sa też miejsca spotkań miłośników takich gier (z instruktorem-arbitrem), w których spotyka się głównie młodzież.

3 polubienia

Kiedy mam tylko okazje,uwielbiam!
Od dziecka w chińczyka lub grzybobranie.Bylo jeszcze cos na podobnej do chinczyka planszy ale…nie pamietam nazwy.
No i oczywiscie eurobiznes.Tutaj bywalo ze siadalismy w 4 osoby na pol dnia :slightly_smiling_face:
Dzisiaj jakos nie ma z kim.Nie ma chetnych lub czasu?Corka czasem przynosi do domu jakies gry w karty,niektore znakomite ale pamieci do nazw nie mam…
Moja ulubiona przypomina troche makao ale to nie to samo.Są drobne roznice…

2 polubienia

Ja lubiłam Halmę :slight_smile:
Grywam w planszówki, całą rodziną, ale uwielbiam również gry karciane.

2 polubienia

ostatnio gralam z sasiadami z tutejsza odmiana chinczyka. nasz to prosciutki, tu zasady zajelyby spory kajecik o do tego uwazaja to za gre narodowa, wiec traktuja smiertelnie powaznie.
a w ogole to planszowki jeszcze nie umarly - w koncu kiedys komputery sie znudza i ludzie wroca do kosci i pionkow.

2 polubienia

Ja taki kajecik kiedys prowadzilem do gry w kosci,piecioma kostkami.

3 polubienia

W kości grywam w dwie gry: w piątki i jedynki, oraz w pokera :slight_smile:

2 polubienia

Widać żeście są wapniaki :wink:
Teraz to się gra na telefonie, robi się lajwy na YT albo Twitchu zarabia na subach. Strategie też tam są ale przegrywają z grami taktycznymi i zręcznościowymi.

Piątki!
Dół tabelki to poker.Gora to zaliczanie od 1 do 6,plus ewentualne bonusy.Uwielbialem polowac na generała z reki :smiley:

3 polubienia

Kiedyś grywałem we wszystko, ze szczególnym uwzględnieniem kart. Dziś nie mam z kim.
Konkretnie, to w brydża bym pograł.

5 polubień

Nonsens, teraz to właśnie młodzi promują planszówki. Byłam na urodzinach kuzyna zorganizowanych właśnie w sli do gier. Rezerwować musiał miesiąc wcześniej (3 stoliki swoich gosci). Byłam mocno zdziwiona, bo przy stolikach sporo małolatów, ale głównie 20-25 latki i całe rodziny z dziećmi 10-15 lat.

4 polubienia

Dla mnie ponad wszystko są SZACHY.Gdybym mial gwarancje ze nikt nie bedzie zakłocać,moglbym grac 12 godzin z przerwami na drinki,kawe lub herbate.
Ostatni raz spedzilem tak prawie 7 godzin z bylym juz,landlordem.

4 polubienia

Lubię czasem zagrać w szachy, ale zawodnik ze mnie kiepski. A na planszówkach się wychowałem.

3 polubienia

To kiedy zaczynamy grę?
:smiley:

1 polubienie

Ja gram w internecie - z całym światem :slight_smile:
Głównie w kierki i rumicub. Zapraszam, może się spotkamy? :slight_smile:

2 polubienia

A, w szachy, to można i korespondencyjnie. Ale preferuję grę z zegarem :slight_smile:

2 polubienia

!!!
Jak otworza granice.Chyba ze…Mozna grac w sieci ale nigdy tego nie probowałem.Prawde mowiac nie wiem jak to sie robi.

Ja tez jakiegos roberka…

Zegar nie zegar ale w wolnej chwili,napisz jak to sie robi.Krok po kroku i moze sprobujemy?

1 polubienie