Hiroshima

Żadna broń nie powinna być używana, idąc tokiem tego myślenia. A tak, jak sam wiesz, się nie da. Drezno zostało jeszcze bardziej zniszczone bombardowaniem konwencjonalnym.
Kto mieczem…

4 polubienia

Ale doszliśmy chyba do ściany. Z taką bronią mogliśmy się już tylko straszyć, zaczynając przypominać samobójców z granatem.

4 polubienia

Oczywiście, że stoimy pod ścianą. Poradoksalnie, dzięki temu jeszcze światowej wojny nie ma. Hiroszima i Nagasaki uświadomiły to politykom.

5 polubień

i kilka wypadków w elektrowni… i użycie broni biologicznej…

4 polubienia

Jest jeszcze chemiczna i neutronowa. Ludzie, to zmyślny naród. Pracuje się też nad ultradźwiękami. Do wyboru i koloru. Czasem myślę, iż dobrze, że mam już tyle lat.

4 polubienia

To wszystko powinno dać impuls do myśli o bezsensie wojny i tym że jesteśmy za małym ziarenkiem wszechświata, żeby się bić. Narobiliśmy sobie problemów na Ziemi… ale
jak piszesz: “ludzie to ludzie”. Wolą rządzić czymkolwiek, niż być częścią czegoś większego… bo władza to natura tych którzy po nią sięgają. To oni blokują ogólnoświatową współpracę.

5 polubień

I to jest wlasnie wietnamska nauka

1 polubienie

Z czysto nieemocjonalnej strony widzenia ?

Dzięki temu wiemy jak taka bomba działa na ludzi i mamy świadomość tego, że nikt nie chciałby nuklearnej wojny (obecny konflikt Chiny-USA) …

Była to już końcówka wojny, a więc pozostałoby już tylko krwawa inwazja na Japonię (możliwe, że gdyby nie te bomby to ludzi zginęłoby więcej ?)

Warto zauważyć, że Amerykanie mieli wtedy taki problem z Japonią, a co dopiero obecnie z Chinami …

1 polubienie

Albo bardziej niż demonstracja siły to po prostu chęć sprawdzenia broni w praktyce

2 polubienia

Bardziej chodzi o to, że brak zbieżności interesów wyzwala w ludziach agresję … :confused:

3 polubienia

Mnie zawsze zastanawiała przyczyna agresji.
I uczono mnie ,że agresja rodzi agresję.
Ale to chyba nie tak…
Jeśli ktoś chce wywołać wojnę i na niej zarobić to zrobi to nie oglądając się na nic.
LUDZIE TACY SĄ!
POWTARZAM!

3 polubienia

polecam lekture Czlowiek z z wysokiego zamku

1 polubienie

Czytałem.

a czyttal waść ksiazat amberu tegoz autora?

1 polubienie

Tego nie czytałem. Albo nie pamiętam…

Ide do lapka przez telefon sie nie da :joy:

Chyba muszę podsumować ten temat. Hiroshima 45. Czarnobyl 86. Duda 2020

2 polubienia

zapomniales o Fukushimie
poza tym jak Duda zablysnie to chyba podlaczony do slupa wysokiego napiecia?

1 polubienie

To też możliwe.

1 polubienie