Historie o wampirach!

Szukam historii o wamirach! Nie ważne czy to książka, film serial ,drama . nowela wizualna , gra czy audio drama wszystko się nada. Tylko by było to coś o prawdziwych wampirach z krwii i kości a nie coś pokroju “Zmierzch”

Prawdziwe wampiry, to ludzie chorzy na porfirię. Tylko, że oni nie żywią się ludzką krwią. Reszta, to baśnie.

3 polubienia

Ja mam opowiadanie o wampirach. autorskie i bez romansideł

3 polubienia

“Drakula” Brama Stokera - XIX wieczna klasyka gotycka?
wzesniej byl “Wampir” Polidoriego, ponoc wydanie polskie z 1990 (oryginal pochodzi z 1819, ale tego nie czytalam, wiec tylko sugeruje, ze jest.
a o wampirach to sporo jest w basniach i zapiskach etnograficznych.
@birbant - ludziom chorym na porfirie picie krwi to raczej nie pomaga, ale niektorzy plaskoziemcy twierdza, ze to swietna metoda, a jeszcze lepsza jadanie swiezej zmiksowanej watroby (patrz patroszaca swoje ofiary chpakabra).
choroba genetyczna i pewnie dziedziczna - ludzie instynktownie starali sie nosicieli niechcianego genu pozbywac z grupy - a ze wybrali metody dosc drastyczne typu kamien w zeby i osikowy kolek?

2 polubienia

Czyżbym nie dała wystarczająco jasno do zrozumienia że chodzi mi o historię fikcyjną. Mówiąc o wampirach chciałam pokazać że chodzi mi o bohaterów które mają zachowania przypisane dla tej grupy stworzeń…

Jak chodzi o filmy, to ja bardzo lubię Draculę w wersji Nosferatu-klasyka z 1922 r. (Nosferatu-symfonia grozy) lub bardzo fajna reinterpretacja jej z lat 70-tych w reżyserii Herzoga.
W ogóle lubię filmy o wampirach :slight_smile:
Książek nie.

3 polubienia

Źle zrozumiałem. Przepraszam.
Zatem polecam cykl o wampirach Andrzeja Pilipiuka; “Wampir z MO”

5 polubień

Mój wampir z ZUSu jest :wink:

2 polubienia

W fiskusie też niewampirów nie uświadczysz.

3 polubienia

tych wampirow to bylo u Pilipiuka wiecej - Wampir z M3, Wampir z MO i Wampir z KC - chyba podalam we wlasciwej kolejnosci?
a i kilka opowiadan gdzie sie pojawiaja tez jest?

3 polubienia

Nie podawałem wszystkich, bo mam dziwne przekonanie, że autorka nie skorzysta z mojej rady.

W zasadzie, odkąd Jakub Wędrowycz rozpoczął swą działalność, to tych wampirów niewiele zostało. Przeżyły te najszybsze. I też długo nie pociągną.

1 polubienie

z tymi to nawet w jakims opowiadaniu to wspolpracowal o ile dobrze pamietam?

1 polubienie

Bo to poczciwe i nieszkodliwe wampiry są.

1 polubienie

O prawdziwych? A prawdziwe istnieją?
Nie gustuję w takich fantasy
Pamiętam jedynie Wywiad z wampirem - film. Ale to było z 20 lat temu.

1 polubienie

Też tak sądzę

1 polubienie

Oczywiście że są.

2 polubienia

Energetyczne chyba :wink:

1 polubienie

A gdzie tam. Komary choćby… krew żlopią, sumienia nie mają, słońca nie lubią :wink:

4 polubienia

To gorsze są kleszcze, niczym wilkołaki w krzaczorach siedzą!

2 polubienia