Holandia

Rodzenstwo Maywood,groteskowe trio Pussycat…
A z drugiej strony znakomity zespół Ekseption ktory jak nikt inny w Europie,nadawal inny wymiar kompozycjom klasyków.
Holandia to przede wszystkim genialny Focus,jeden z najlepszych zespolow rockowych tamtych lat,i to wliczając Anglosasów.
Dla nas to byc moze,przede wszystkim Livin’ Blues a dla Europy,Golden Earing…
A dzisiaj,chcialbym wspomniec to co chyba zapomniane…

Mouth And Mac Neal…Ten klip…No zostawmy to,choć pewnie wypilbym z nimi.Ale to byl jeden z nielicznych przebojów ktory rywalizowal skutecznie kiedys ze Sweet,Slade,Suzie czy z Glitterem…

Taki holenderski meteor na listach bestsellerow…Gdybym jednak tego nie nagral,bylbym kiedys doopa z ooshami.
A i tanczylo sie słodko :innocent:

5 polubień

Pamiętam.

1 polubienie

Nieśmiało dodałbym, Shocking Blue…

1 polubienie

Moze mi pomozesz…
Szukam w sieci plyty którą mialem na winylu,30 lat temu…
Margriet Ejschjus [tu pisownia moja to raczej fantazja…] a tytul albumu,“Roses Cantina”.
No sladu w necie,za cholere…Byc moze ta pisownia przeszkadza…Ale do licha,wiem co mialem w ręce :thinking:
Szukam i kupie.Okladka biała niemal calkowicie…

1 polubienie

Spróbuję.

Mialem 7 lat i to byl moj no.1.Obok Beatlesow oczywiscie!

1 polubienie

Margriet Eshuijs?

Taka blondynka z gitarą?

1 polubienie

Skoro jesteśmy w holenderskim nastroju to chyba nikt się nie obrazi za przedstawienie innego zespołu z tego kraju?

Ruchy wokalistki są hipnotyzujące …

3 polubienia

Prawdopodobnie tak bo pisownia mnie nagle oswieciła…Czy blondynka?No bardziej niz szatynka…
Tylko tej gitary nie pamietam…
Ale dzieki za nazwisko!
Mialem jej skladaka z piosenkami min.Wondera…Ale nie bylo tam NIC z plyty ktorej szukam…

1 polubienie

Na pewno jest w necie.

1 polubienie

No JAK moglem o tym zapomnieć???
Najlepszy program muzyczny za krola Maciusia w tvp!
Ich,“Maybe Tomorrow”,trzyma mnie w pionie do dzisiaj!I wiem doskonale ze nie tylko ja tak reaguje.
Znakomity zespół!!!

2 polubienia

Też pamiętam.

1 polubienie

Mam!!!

Lansowalem to na imprezach ale…z winyla i trzeszczalo jak mordowane prosie…
A potem 25 lat przerwy az do dzisiaj… :joy:
Ocena po latach?Troche malo grania ale utwór wciaz mi sie podoba.I doskonale rozumiem co mnie wtedy kreciło :wink:

1 polubienie

Ten zespół zawsze będzie mi się kojarzył z tym, że najpierw poznałem tekst. Zresztą takich u mnie więcej.
Jest rok 1985. W Bravo, które wtedy przywiózł zza Żelaznej Kurtyny kumpel znalazłem ten tekst

Weekend

Przez długo okres czasu nie znałem tej piosenki. Tekst sobie wyciąłem, zdążył się potem wysmarować kawą, ale w końcu się doczekał.

Musiałem wiedzieć, o czym się śpiewało … Kiedyś było znacznie trudniej. Było tak, że łaziłem za jakimiś DJ-ami i prosiłem ich, by mi taki a taki utwór (W Wawrzynku!) puścili. Teraz wpisujesz w YT i leci …
Takie czasy Panie :slight_smile: Pod tym względem z pewnością lepsze.

1 polubienie

Taaak…
Klik i masz co chcialeś…
Wlasnie z pomocą @Birbanta,znalazłem cos co ćwierć wieku temu,troche mieszalo mi w zyciorysie…Nie trzeba bylo wielu kliknieć.Ok. 10
Weekend gralem zawsze w piątek,zwykle"kontrując" to numerem ktory zaczynal sie od werbli…Np.Cherry Oh Babe,Stonesów…Fajny mix wychodził :smile:
Ciekawe jednak dla mnie bardziej jest to ze tak dokladnie to pamietasz.Czy moze,tak bardzo sie z tym zżyłeś…Dla miażdżącej wiekszosci,jest to rzecz nieznana…

1 polubienie

Ja mam takich “nieznanych” rzeczy całą kartotekę. Teksty wycięte z najróżniejszych gazet (Razem, Świat Młodych, Nowa Wieś i innych, już nie pamiętam tytułów). Są także spisane drobnym maczkiem - setki tekstów. Ze też mi się chciało!
To moja osobna muzyczna historia.

2 polubienia

I szukasz wykonawcow?Autorów?
Ale skoro masz to z prasy to chyba nie ma w tym zagadek.
W kazdym razie,ciekawe byloby na to spojrzeć… :thinking:

2 polubienia

collins, zagadki to jest powiedzmy 3 może 5% moich zainteresowań. Ale teksty piosenek kojarzą się w pewnym sensie z zagadkami. Jedyne zadane tu na forum moje pytanie też poniekąd można by było zakwalifikować do obu tematów.
Co do Twojego pytania. Chodziło o to, że miałem tekst piosenki a nie znałem muzyki, nie znałem utworu. Chciałem wiedzieć, co to za piosenka, skoro doczekała się takiego wyróżnienia, że aż została wydrukowana w gazecie. Ileż to razy zostałem miło zaskoczony.
Ja z innej strony niż Ty miałem podaną muzykę. Ty zapewne jako zawodowiec a ja amator który z jakiegoś prowincjonalnego miasteczka znalazł się pewnego dnia w dużym mieście …

2 polubienia

Moje miasto do malych nie nalezy ale ja sam,nigdy nie traktowalem siebie jako fachowca.
Dzisiaj bylbym sie nawet nie wstydził ale wtedy?
Mialem na mysli zagadke,zwiazaną z jakims nieznanym tekstem.Wtedy to przeciez byla droga przez mękę,cos uzyskać…
Ten Twoj skoroszyt robi wrazenie.
Przypomnial mi sie kolega ktory tak spisywal notowania Radia Luksemburg…Co to byla za mozolna praca przy takim nedznym odbiorze!!!
Masz u mnie etat w moim radiu!
Gdyby jakis cud lub inne trzesienie… :innocent: :thinking:
Byloby ciekawie zaczynac znowu, z tak wysokiego poziomu!

1 polubienie

Radio Luxemburg … Nie jestem pewien, ale czy te radio nie miało jakoś 1405 kHz? Albo gdzieś niedaleko? Oczywiście dobrze znałem i nadal we łbie charakterystyczne “Radio Luxembuuuurg!”
Dość szybko z tego radia zrezygnowałem. Po prostu napiszę wprost - wkurzały mnie reklamy i jakiś takie tam szybkie gadanie spikera. Może nie byłem do tego przyzwyczajony.
Ale wiesz co? Niedaleko Luxemburga - mowa tu o skali radiowej było drugie radio. Te słuchałem namiętnie, jak opętany. To Radio Saarbrucken. (Saarrundfunk) Nikt tego radia z moich znajomych nie znał, według mnie było o niebo lepsze od Luxemburga. No i przede wszystkim więcej muzyki, mniej pier…lenia, i mniej reklam. Znałeś? Ciekawe czy jeszcze jest, muszę pobawić się w poszukiwania.
Dobra spadam ,Ty pewnie tak z grzeczności odpowiadasz a ja Ci teraz pierniczę i pierniczę … Na wspomnienia mi się zebrało przy piątku :slight_smile:
Ale co sobie pogadałem, to moje!
I za to lubię te strony.

1 polubienie