Horror na peronie?

Nie żyje 8-latek, którego razem z matką obcy dla nich mężczyzna wepchnął na tory wprost przed pociąg :sob:
To mi się w głowie nie mieści :sob:
Później miał też próbować zepchnąć na tory kolejną osobę, ale tej udało się wyrwać i ujść z życiem.
Mężczyzna ma ok. 40 lat i - według ustaleń niemieckich mediów - pochodzi prawdopodobnie z Erytrei. Świadkowie relacjonowali w rozmowie z ZDF, że matka próbowała do ostatniej chwili ściągnąć syna z szyn, ale sama również potrzebowała pomocy.

Motyw działania mężczyzny nie jest jeszcze znany.

Nie znany ?
Pewnie z miłości do Europejczyków ::confounded:
Straszna tragedia :sob:
Dokąd zmierza ten świat?
https://www.google.com/amp/s/wiadomosci.wp.pl/frankfurt-wepchnal-matke-z-dzieckiem-pod-pociag-8-latek-nie-zyje-6407805249964161a%3famp=1

3 polubienia

Smutne do granic możliwości. Chyba wszystkie media w Niemczech o tym nadają. Rozpętała się wielka dyskusja na temat zabezpieczeń na dworcach. Jednak wszystkich dworców nie są przecież w stanie zabezpieczyć.
Instynkt od dawna mi podpowiadał, by nie stawać blisko toru, wręcz staram być jak najdalej i często to powtarzam tym, którzy są ze mną.
Świat jest niestety nie do końca zrozumiały podobnie człowiek. Próbuję to sobie jakoś tłumaczyć karmą, sprawami reinkarnacji, jednak ludzkiej głupoty nie zrozumiem nigdy, co zresztą od czasu do czasu widać i na tym forum.

9 polubień

Może był po jakiś prochach.

1 polubienie

W niemieckich mediach wspominali coś o chorobie psychicznej.

2 polubienia

Od dzisiaj , nawet w mojej wsi , nigdy nie stanę blisko torów na peronie.
Co zawsze się robiło czekając na pociąg.
Człowiek wypatrywał go zawsze z bliska.
Z niecierpliwością.
Nigdy więcej!
Moja głowa tej tragedii i formy terroryzmu nie ogarnia .
To dla mnie zbyt straszne.
Co do forum mamy to samo podejście i te same odczucia do trola , którego głupotę tu widać.

5 polubień

Może by wreszcie barierki zrobili 2m od krawędzi peronu? Oprócz wydzielonych miejsc gdzie zatrzymuje się pociąg. Segmenty.
Albo jakies czujniki ruchu. Przekroczysz to pojawi się straż :slight_smile:

1 polubienie

Sam sobie przez lata na to zasłużył. Jakoś mi go nie żal …

1 polubienie

Wcześniej bo 23 lipca była już taka tragedia.
"Wtorek, 23 lipca (15:21)

Tragedia na dworcu kolejowym w Voerde w Niemczech. 28-latek zepchnął z peronu wprost pod nadjeżdżający pociąg 34-letnią kobietę. Nie znał jej.
Zobaczył ją na peronie i pomyślał sobie, że popchnie ją pod pociąg* - oświadczył prokurator Michael Mertens. Jego zdaniem, tej tragedii nie można było zapobiec. Trzeba by było pozamykać perony, aż do wjazdu pociągu na stację i pełnego zatrzymania. To nierealne - oświadczył.

34-letnia Anja osierociła 13-letnią córkę. Jej oprawca, 28-letni urodzony w Niemczech Serb był znany wcześniej policji z kradzieży, pobicia i skarg sąsiadów, których miał terroryzować "
Przypadek?

Mi też.

1 polubienie

Ja prdl .
Wizja mnie załamuje.
Wszędzie już się trzeba będzie bać.

1 polubienie

Są już takie dworce. Tu peron metra w Paryżu. W Barcelonie też widziałem. par8

Do nadjeżdżającego pociągu nie ma dostępu. Dopiero jak się zatrzyma, otwierają się bramki. Pociąg jeździ bez maszynisty.

2 polubienia

Teraz mi przypomniałaś zdarzenie z początku lipca…
W oczekiwaniu na autobus usiadłam na ławeczce pod drzewem , przede mną ruchliwa ulica , za plecami Sąd . Nagle dosiadł się do mnie facet po 30-tce i dwóch piecdziesiatkach ( jak na mój wech) , czekałam na banalny tekst : sprzeda mi Pani papierosa ?
Ale nieee , facet się uśmiecha i pyta czy wiem co to za budynek ( pokazał Sąd) , wyjął paralizator z kieszeni i chwali sie , że zbyt ostro kogoś nim potraktował , musi go mieć do ochrony , wyszedł niedawno z więzienia , ponoć niesprawiedliwie skazany , miał zlecenie zabicia matki i dziecka, nie zrobił tego itd itp , i nagle poprosił o papierosa… całą paczkę mu dałam plus zapalniczka i przeprosiłam , że to cienkie - babskie fajki…

2 polubienia

W stycznu 2015 podpbna sytuacja miala miejsce w Madrycie. Zginal wtedy policjant. Morderca to nilelegalny z Wybrzeza Kosci Sloniowej. A strefy gdzie zyja nielegalni do bezpiecznych nie naleza. W Barcelonie to juz mafia

2 polubienia

A słyszałaś jak niedawno temu na Podhalu młoda dziewczyna, nastolatka zginęła w samochodzie pod torami. Była na egzaminie prawa jazdy.
Egzaminator uciekł w ostatniej chwili a jej nie powiedział nawet żeby uciekła z auta jak zbliżał sie pociąg. W ogóle sie nie odezwał. Siebie uratował, ona nie żyje.

3 polubienia

Też widziałem w Barcelonie tego typu rozwiązanie. Tak mi się spodobało, że zdjęcie zrobiłem.

4 polubienia

Taki tłok, że nie wiadomo kogo na tory zepchnąć.

.zepychacza też nie uwidzisz.
:wink:

I chyba wypada podkreslic ze nie o dworce tutaj chodzi.
O ile WKS nie jest na topie w konkurencji terrorystycznej to Erytrea,Etiopia,Czad juz raczej tak.
Tymczasem rzady europejskie traktuja to zagrozenie jak by byli najglupszymi szczylami pod sloncem.W porownaniu z terroryzmem ktory ZAWSZE jest o krok przed policja,nawet traktowanie kibolstwa wyglada powazniej.

1 polubienie

Dla myślących było oczywiste, że to będzie następna forma terroryzmu. Niestety, biała rasa do myślących nie należy, za to do bombardowań słabszych narodów, jest pierwsza. Dopiero co zbudowali Polacy metro w W-wie. Czy ma ono takie zabezpieczenie? Założę się, że nie ma, bo Polacy też nalężą do przygłupowej rasy białej.

1 polubienie

W Hiszpanii nie ma tygodnia, zeby jakiegos fanatyka nie dopadli. A wprawe maja - bo wieloletnia walke z ETA i mniejszymi organizacjam maja za soba. Po zamachach w Madrycie 15 lat temu i kilku pomniejszych ETA zlozyla bron tak wzieli sie za terrorystow
Islamisci atakuja pojedynczo co wylapania nie ulatwia

2 polubienia

Zdążyłeś się połapać, jaką plamę dałeś, @ZiraaeL