I jak tu nie mieć beki z Sosnowca? :)

Sosnowiec jest często przedmiotem żartów, zwłaszcza mieszkańców Śląska (tego właściwego), niemal na równi z Wąchockiem czy ostatnio Kraśnikiem.
Ale jak tu nie śmiać się jeżeli w Google Maps wpiszecie w wyszukiwarkę miejscowości tę nazwę, to pojawia się mapa a obok zdjęcie “reprezentacyjnego” obiektu, czyli… cmentarza :slight_smile:
Czy u Was tez tak algorytm Google wybiera zdjęcie? (trzeba wejść w Google Mapy i wpisać w okienko wyszukiwania “Sosnowiec”)

2 polubienia

Odpowiedź na sosnowiecką bekę?
Rebeka. :wink:

5 polubień

Sprawdziłem. Pokazują się te same zdjęcia.

3 polubienia

Bo to zdaje sie ostatnie wstawione zdjecie. Ale podpis fajny
Cmentarz Niwka Park Naukowo Technologiczny.

5 polubień

Bo Sosnowiec to najdalej wysunięta na południe dzielnica warszawy

6 polubień

Po wpisaniu w Google / nie Google Mapa. / Mam inne obrazy w miniaturze - zamek, centrum, kościoły, pomnik jaszczura i obelisk kogoś, pozatym migawki z osiedli, cmentarza nie ma

1 polubienie

NO tak, ale to co innego. W Mapach powinno ( z założenia) być jakieś zdjęcie “profilowe” danej miejscowości, o np.
Warszawa
obraz
Kraków
obraz
Gdańsk
obraz

W powyższych miastach są normalne zdjęcia, a Sosnowca ktoś w Googlach sobie zakpił.

2 polubienia

Z ciekawosci sprawdzilem…I nic podobnego!
Obok mapki,po lewej stronie pojawil mi sie jakis Tyranosaurus chyba,potem rzezba od tylu ale zakladam ze to Kiepura…A takze kilka wypielegnowanych budynkow z ktorych jeden przypomina mi ogrody kurii jaki sa np. w Poznaniu… :thinking:

2 polubienia

Może to kwestia twojej lokalizacji? A wpisz pozostałe miasta z mojego postu powyżej - będą te same obrazki?

2 polubienia

mi w Poznaniu wyswietla sie rynek z ratuszem

2 polubienia

obraz

1 polubienie

Tak a propos - to drugie kolejne zdjęcie z Sosnowca tez wymiata :slight_smile:obraz
Główna ulica i krzywe słupy :slight_smile:

PS. Co ciekawe jak się wyświetli wszystkie zdjęcia i przejedzie niżej to pojawiają sie naprawdę ładne i warte uwagi obiekty!

1 polubienie

Nie, nad zdjeciami jest zakładka “Najnowsze” i tam jest jakieś z łabędziami

1 polubienie

Właśnie mnie bardzo ciekawi dlaczego ludzie mają taką bekę z Sosnowca, a także z Radomia :smiley: ?

1 polubienie

Bardzo mozliwe.I niebylby to pierwszy raz…

Weszłam na stronę LUBLIN i nie ma żadnego “obrazka na przywitanie”.
Tylko takie mi info wyskoczyły:

Vanilla Hotel

Dental Clinic

Chapel of The Holy Trinity and Lublin Museum

Lublin Old Town

Lublin Castle

Majdanek Museum
A Sosnowiec to hen,za wyżynami ,za lasami =DALEKO ODE MNIE…

1 polubienie

Vanilla Hotel wyskoczył bo kiedyś tam nocowalem :joy:

4 polubienia

Pierwsze słyszę że Sosnowiec jest na Śląsku przedmiotem żartów.
Chyba pomyliłeś z wypowiadaną czasem, ale już coraz rzadziej, niechęcią do Czerwonego Zagłębia, a ta ma podstawy historyczne. Ta niechęć ma się jednak nijak do żartów klasy Wąchock.
Warszawa usadowiła się daleko od Sosnowca, słabo stamtąd widać.

3 polubienia

@Antykwa, jeszcze w czasach przedinternetowych słyszałem o tej niechęci Ślązaków do Zagłębiaków. Miałem kiedyś koleżankę w Bytomiu, która mówiła że jedzie studiować za granicę. Z ciekawości zapytałem dokąd, a ona odparła: “Do Sosnowca!”
To miasto jest takim chłopcem do bicia w Zagłębiu, nie wiem zresztą dlaczego, bo np. o Będzinie, Jaworznie czy Dąbrowie Górniczej już nie ma takich “wiców”. Mnie by nigdy nie przyszło do głowy czynić sobie żartów z tej miejscowości. Ale dowcipów i docinków o Sosnowcu jest naprawdę co niemiara. Wystarczy wpisać w Google “Sosnowiec memy” i jest tego więcej, niż wszystkich pozostałych miast razem wziętych.

3 polubienia

O Balutach znalazlam :joy::joy::joy:

4 polubienia