I straszno i smieszno

A po co Amerykanom tyle ziemi jak u siebie mają nadprodukcję i czesc stoi odlogiem? Tu raczej o rynek zbytu chodzi. Ewentualnie produkcje z amerykanskim know how.
Przestan czytac ruskie trollownie i popatrz na mape.
Szlaki handlowe i strategiczne położenie Ukrainy to nic?
Do Morza Czarnego uchodzi Dunaj - autostrada wodnego transportu towarowego Europy, to pierwszy z brzegu przyklad.
A kryzys zywnosciowy to @birbant też sprawa z gatunku tych, że może miec jak kij dwa konce. Migracje są nieobliczalne, głodny czlowiek może zagłosować nogami w najmniej spodziewanym kierunku .
Dzis troche poweszylam w temacie Iran po rewolucji ajatollahów - glownie pod kątem jak dali i daja sobie radę z sankcjami (nb. jeszcze wieksze dziury w nich jak w stosunku do ruskich) i to, że w irackie awantury rodzinki Bush sie nie wtrącali?
No i mają Ormuz plus ropę?
Ciekawa jestem kiedy Putinowi zabraknie czesci zamiennych i dobrych wyrobów? Bo mydlenie oczu perspektywami Wunderwaffe juz przerabialismy? Jako ludzkosc oczywiscie .
Gdzies czytalam, ze szykuja sie do budowy wlasnego zderzacza hadronow i beda miec odpowiednik CERN zarzadzany centralnie z Moskwy. Biedne te czastki elementarne, kwantów się nie doliczą, bo im personel rozkradnie

3 polubienia

Brawo!

2 polubienia

Długo tak nie pożyją jak się skończą konserwy i ewentualne zapasy wody reglamentowane do 1 kapki na dobę. Po użyciu atomu nie ma ! żadnej możliwości regeneracji nawet dla wybranych, niezależnie która fala wybuchu ich spotka. Ci na powierzchni wyparują pozostawiając tylko ubrania, hm schrony podziemne to obłuda podobna do życia w środku wulkanu, gorące powietrze dotrze wszędzie każdym kanałem który mają schrony, które samoczynnie się spopielą w 3 000°C w promieniu ok 50 km, potem już fala uderzeniowa to ok 200 km zniszczy wszystko fizycznie w nieużytki, najgorsza fala napromieniowania to ok 600 km od epicentrum wybuchu, i choroby np popromienne gamma - ciała w bąblach przy małpiej grypie to pikuś itd. Przy sprzyjającym niezależnym wietrze te odległości wybuchu i skutki są dużo większe niż obszar rosji. Czym się łudzić ?. Ucierpią też inni spoza zasięgu wybuchu, przez skażonych emigrujących za bezpiecznym życiem zakażając kolejnych i kolejnych. Są i też inne skutki wybuchu takiej fali. Ponowne życie po wybuchu to około 50 lat - choćby zjedli blachę z konserw to zostaną szkielety, zanim natura, przyroda czy człowiek złapie oddech życia jako tako. W stanie wojennym był symulowany atak ruskich na Warszawę. Wyniki nie ciekawe ok 80% powierzchni kraju po detonacji wyłączone z jakiego kolwiek życia. Łatwiej się ustawić w kolejkę z własną trumną przy cmentarzu do zakopania. Co jest śmieszne i straszne to można prześledzić Czarnobyl lub Fukuszime z czasów pokoju

2 polubienia

Niektóre etapy obecnej wojny były rozmyślane, poprawiane 20 lat wcześniej. Plan wojny nie był tak od razu, poprostu czekano na usprawiedliwioną okazje, by winę wojny oddalić od ruskich

1 polubienie

Raczej, żeby wyhodować pokolenie z mózgami wypranymi propagandą, nie pamietajacego czym potrafią byc sowiety. Mojzesz swoich 40 lat włóczył po pustni, którą przejdziesz w dwa tygodnie i to spacerkiem. Ale po to, zeby zapomnieli, ze niewolnikami w Egipcie byli i zmienili mentalnosc.
Tu poszło szybciej, bo i mozliwosci techniczne oduczenia od myslenia sa wieksze, a i ponad 70 lat ZSRR juz swoje zrobilo wczesniej.

3 polubienia

Chyba atak Amerykanów na Warszawę?

2 polubienia

Pierwszy oddźwięk po wizycie Kijowie:


Ja jakoś zupełnie nie wierzę Francji.

2 polubienia

Francja jak zwykle w pelni wypelnia postanowienia ewentualnego slownika znaczeniowego:
Francja-coorva
Nie wiem czy to jest w druku ale spotkalem sie kiedyś z takim pojęciem.Przydałoby sie.Zamiast czarnkowych oszczerstw.

Ubrania też wyparują.

1 polubienie

Oczywiście, że tak, przecież sporo pszenicy swołocz wywiozła do siebie. Tej, do której mieli dostęp. Ale generalnym celem jest wywołanie ogólnoświatowego kryzysu, który niechybnie powstanie z kontynentalnego głodu w Afryce.

Stalin też zablokował w latach 30 ukraińskie zboże, chcą zagłodzić kapitalistyczny świat. Co do tego świata to się przeliczył, ale kilka milionów Ukraińców na śmierć zagłodził.
Hitler również planował to samo i przy okazji chciał wyżywić Vaterland, ale nie zdążył. Fiutin więc tego nie wymyślił, miał już gotowce do naśladowania, licząc, że do trzech razy sztuka…

3 polubienia

Kolejne, powizytowe memy:

Obnizyć emisję spalin

warunek

Ten ostatni, wynika z doświadczenia własnego narodu. Przegrali wojnę, a są wygrani.

2 polubienia

Kapitalne!!!

1 polubienie

Te memy są złośliwie dowcipne i byłyby trafne, gdyby ich autor zapoznał się z tym, co w Kijowie ustalono. Trzeba zatem ze złośliwościami poczekać, na to, jakie będą w praktyce realizacje tych rozmów.
Bo ustalenia były przeciwne, to tego, co pokazują powyższe obrazki.
Nie kocham Makrona, Scholz też mi się nie podoba, ale zawsze staram się być obiektywny w tak poważnych sprawach. Uprzedzenia idą na bok.

3 polubienia

Putin stanal pod sciana, tak sobie czasem mysle czy jednak pandemia czegos nie uratowala?
Postawila wiekszosc gospodarek na skraju wydolnosci (lockdowny), a rosyjska ogolnie slaba.
Jedyna metoda utrzymania sie przy wladzy dla kliki Putina - mam nadzieje na krotko - bylo rozpetanie wojny - zgarniecie Ukrainy z zapasami i spowodowanie zemetu w reszcie świata. I potem zaprowadzenie ruskiego miru.
Czy bral pod uwage, ze z zasobem ludzkim liczonym na troche ponad 100 milionow (po odliczeniu dzieci i starcow) startuje przeciwko miliardom Chińczyków, Indusow nie liczac “nazistowskiej cywilizacji smierci i zepsucia” jaką jest wg niego zgnily Zachód?

Oby Putin podzielil los tych megalomanow.
W kwestii Afryki to trsfil na zyzne podloze - od lat 60 Afryka jest dokarmiana co pozwala jej dwunogim mieszkancom na beztroskie rozmnazanie się i nastepnie wzajemne wyrzynanie też sprzętem tez z “caritas😉”

2 polubienia

Edit - Putin dzialania przyspieszyl, jeszcze dac mu kilka lat i byloby trudniej, choć teraz jest prawie beznadziejnie calkowicie zatrzymac jego ekspansje, a odpuscic jeszcze gorzej

3 polubienia

Inna sprawa, to taka, że ci, co teraz zaczynają działać przeciw niemu, sami przedtem dokarmiali fiutina i są, po części odpowiedzialni za napad na Ukrainę.

4 polubienia

To nie ulega watpliwosci, wlasnie o tym myslalam pisząc o wplywie pandemii na to co się dzieje - bo inaczej takie Niemcy czy Francja tkwily by w blogostanie, Zelenski nie odkryl by w sobie (oprócz aktorskiego) talentu politycznego, a Putin zyskalby kilka lat na zbrojenia.

2 polubienia

Ustalenia, staleniami. Ja już dawno nie wierzę w obietnice, tylko w fakty. A one sprzyjające dla Niemiec, ani Francji nie są. No chyba, że znowu media kłamią.

2 polubienia

Zachowawczość Niemiec i Francji w sprawie była niewątpliwa. A czy po wizycie w Kijowie to się zmieni? Nie wiem, prorokiem nie jestem, ale już teraz i w ich własnym interesie powinno to się zmienić. Publicznie się zadeklarowali. A ponadto Scholzowi niemiłosiernie spadło poparcie w narodzie i to też o czymś świadczy.

2 polubienia

Co wiesz o Die Welt? Piszą prawdę, czy nie? zobacz artykuł napisany już po wizycie znalazłam go na WP: https://wiadomosci.wp.pl/die-welt-trojka-prze-do-zgnilego-pokoju-z-putinem-ich-wizyta-moze-byc-wstepem-do-koszmaru-ukrainy-6780752634137504a

1 polubienie