I wszyscy poszli spać

…ale tylko ja wstaje o czwartej,minut dziesieć…
Tu juz żaden quiz nie pomoże.
Trafilem ostatnio na jakies odpryski z ktorych wynikalo ze z X,pare lat temu,gadalem o 3.30 rano…
Ok. Wszystko ma swoj czas i swoje miejsce…
By!

3 polubienia

No to sam sobie pogram…

Cheap Trick i ich najlepszy chyba przebój ktory kiedys potraktowalem jako…Slade :innocent:
A byli i tacy co mysleli ze to…Lennon :roll_eyes:

1 polubienie

Nie wszyscy … Ja na przykład jeszcze nie, ale zaraz idę, bo jutro do roboty. Za to dziś było fajnie. Znów polazłem w “dżunglę” jaką mam niecałe 2 minuty spacerkiem od domu.
Dziś widziałem pleszkę, rudzika, sikory, i wiele innych, słyszałem pełzacza i fotografowałem jak zwykle ptaki. Wśród nich pewnego, którego nie zdążyłem jeszcze “zdiagnozować”.
To ten osobnik:

A tak wygląda okolica obok której mieszkam i w/w ptak został sfotografowany

Jeśli ktoś ma pomysł, jak się ptak nazywa, byłoby milusio, gdyby napisał …

3 polubienia

Ptak,jak dla mnie,z twarzy podobny zupelnie do nikogo…
Nauczylem sie rozpoznawac to i owo ale ten obywatel…Serio,poddaje sie!

1 polubienie

Celowo go zapodałem. Tobie w tajemnicy się przyznam. Takie fotki często pokazują, kto cwaniakuje chcąc udawać mądrego. Tego typu ptaszki rozpoznaje się po kolorze nóżek. Tu ich nie widać … Tak więc diagnoza będzie niezwykle trudna, może spróbuję, ale to już nie dziś.

1 polubienie

To nie moj poziom…Ja jestem tylko entuzjastą porannych koncertów oraz wielu innych sytuacji ktore zaskakują…
Ale chyba wiem do czego zmierzasz :joy:

1 polubienie

Są mistrzowie w tej mierze, ale ja niestety się do tej grupy nie zaliczam. Jednak fotografia i obserwacja ptaków to fajne hobby. Polecam.

Ten ptak na przykład, też mi nie daje spokoju.

Mam oczywiście swojego kandydata, ale ten kandydat zamieszkuje Syberię i Koreę a został sfotografowany w Danii!

1 polubienie

Zdziczaly kanarek :rofl:
Zywego wrobla od kury to jeszcze odroznie, flaminga od mewy tez, ale ten drobiazg?

1 polubienie

Moze ktos hodowal i sie wyrwaly z klatki, albo niemadrze wypuscil jak mu przychowku przybylo?

1 polubienie

A tak serio? Net dpowiada gajowke lub piegże

1 polubienie

Akurat tak się składa, że już gajówkę i piegżę sfotografowałem. Według mnie to właśnie tak te ptaki wyglądają: (To tylko moja ocena, mogę się również mylić)

A kanarek to nie jest, kanarki mają grubsze dzioby. Potrzebne są im takie do rozłupywania nasion.

gajówka:

piegża:

Więc wyglądają trochę inaczej. Jutro gdy wrócę z pracki, to się tym ptakiem X może zajmę …

3 polubienia

Takie czarno biale ptaki przypominaja pliszki…Ale pewnie sie myle…Baaaardzo dawno nie widzialem “w akcji” :upside_down_face:
Natomiast kosy tutaj tak nadaja ze powoli oduczam sie nastawiania budzika :innocent:

2 polubienia

No niezle Ci to idzie!Gratuluje!
Swietne zdjecia…

1 polubienie

Pliszki, oczywiście, ale jak jej odmiana? Zwykła pliszka tzw pliszka siwa nie ma paska przez oko a jak już mają to cieniutki. Pewne jej odmiany jednak mają szeroki tak jak na zdjęciu., teraz pytanie jakie?

1 polubienie

Takich zdjęć mam tyle, że układam sobie własny atlas ptaków … :grinning:

1 polubienie

Oj nie…Az tak daleko nigdy nie zabrnalem…Nawet w czasach gdy w domu bylo mnostwo albumow…Moja babcia miala do tego smykalke :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Piekne hobby.Niczym…Bezkrwawe lowy,Puchalskiego :slightly_smiling_face:
Kiedys,a bylo to w polowie lat 90-tych,o maly wlos nie zaczalem pstrykac…Bylismy na parodniowej imprezie w Puszczy Nadnoteckiej…Najpierw bobrowe zeremia,potem czarne plochliwe jak diabli ptaki przypominajace perkozy…A wszystko to w scenerii zimowej przy minus 20-22 stopniach…
Raczylismy sie wtedy obficie kawa z"pradem" ale pamietam ze ta dzicz mnie strasznie zauroczyla…Spedzilismy na lonie natury,cale przedpoludnie i troche pory obiadowej…Potem czlowiek byl tak glodny ze drugiego takiego razu sobie nie przypominam :innocent:

2 polubienia

Kanarek nawet jak ucieknie z klatki to ma nikle szanse tu przezyc, wroble go zadziobia (ponoc). Przynajmniej tak twierdzi czlwiek zamujacy się hodowla tych spiewakow pueblu. Mi to ptakow w klatkach szkoda, jeszcze w wolierze, gdzie moga skrzydelka rozptostowac to strawie, ale tak zapuszkowane jak kanarki?
Ironicznie na Wyspach Kanaryjskich kanarka na wolnosci juz nie spotkasz…

3 polubienia

Ale nazwa Wysp nie pochodzi od kanarkow a od psow :slightly_smiling_face:

2 polubienia

Chcialem ta sama uwage wtracic, ubiegles mnie :grin:

Na Kanarach Bylem tylko raz. Teraz zagladam na La Palme raz w tygodniu, ale na symulatorze.

2 polubienia