Iga rozpoczęła sezon na dobre

A my bądzmy dobrej myśli!
Po dziwnie niemrawym i nieudanym wystepie w Melbourne,mozna bylo miec wątpliwosci.Wiele gwiazd w czasie pandemii nie gra na swoim normalnym poziomie…
Ale Wielki Szlem to jednak coś innego.
Iga Świątek doslownie zniosła z kortu reprezentantke Holandii,Arantxe Rus 6:1;6:3 a w drugiej rundzie,dzisiaj rano,rozprawila sie z niewygodną Włoszką,Camilą Giorgi,w bardzo podobny sposob,6:2;6:4…
Stare porachunki :joy:
Dzisiaj jednak Polka jest juz w innej sferze,gra “w innej lidze”.Wyniki to jedno ale styl!!!
Iga jak na razie,zachwyca.Nie boi sie nikogo,psychike ma zupelnie"niepolską" a w internecie az sie roi od cytowanych jej zagrań.Poki co,jest po prostu pięknie!
Kto następny?Będę sprawdzal wieczorem…
Brawo Iga!!!

3 polubienia

No, nareszcie jakis jasniejszy punkcik na horyzoncie dnia dzisiejszego.
Oby nasi sportowcy z dziewczyny brali przyklad…

3 polubienia

Psychikę niepolską? Ona ma psychikę woja z drużyny Bolesława Chrobrego, rycerza spod Grunwaldu, husarza skrzydlatego… :grinning: :+1:

3 polubienia

Dla mnie to jest najwazniejsza wiadomość dnia.Tak powinno wyglądać prawdziwe życie.Do tego by miec na uwadze takie sukcesy powinniśmy dążyć.
Korwin kiedys w radiowym wywiadzie,jeszcze w latach 80-tych,na pytanie,czym jest normalność,powiedział mniej wiecej:
“To czas spokojnego wstawania i bycia z rodziną.Male śniadanie i …wyskok do pubu na kawe i po gazety…Ten wspolny czas jest wiecej wart niz sledzenie prac parlamentu! Musimy miec wybór i byc niezalezni od wszystkiego co próbuje w to nasze zycie wkraczac jak sowiecki sołdat w kaloszach”

3 polubienia

Raczej kurdupel w laczkach i trumiennym garniturze :joy::joy::joy:

1 polubienie

Tamci w tenisa nie grali.I od ostatnich takich,minely stulecia.Przez ten czas nawet Indianin moze przestac byc Indianinem :innocent:
A jesli nawet przyjac Twoją teze to mamy w polskim sporcie takich spadkobierców moze kilkudziesieciu.Pisze to mocno na wyrost,nawet bez pobieżnych rachub.

1 polubienie

To był mój osobisty hołd dla pani Igi, panie collins… :grinning:

2 polubienia

Tak odczytując,popieram bo jest co podziwiać!

1 polubienie

Miałem ja ten temat otworzyć, ale, pomyślałem, że na collinsa poczekam, bo nie ma takiej siły, żeby to ominął. I nie zawiodłem się… :yum:

3 polubienia

No i jestem niedospany i zmeczony :wink:
Cholerny kangurzy kraj :innocent:

1 polubienie

Znam te stany, oglądania po no :crazy_face: :tumbler_glass:cach naszych na arenach. A później jeszcze opić to trzeba było.

1 polubienie

Mam jeszcze trzy nocki i mozliwosc dodatkowych 6 godzin w sobote…Ale potem przyrzekłem sobie ze odpoczne.
Dla Igi to powinien byc czas 4 rundy…
Nie lubie takiego gadania po to zalatuje dzieleniem skóry na niedzwiedziu.Ale mam nadzieje ze dzieki rozstawieniu,wczesniej,w 3 rundzie,nikt jej nie zatrzyma.

1 polubienie

O 6.30 Iga zagrała swój 2 i ostatni mecz w Melbourne. Nim odpaliłam telewizor, już było po meczu i całym turnieju dla niej.
Ale te poczynania jednym okiem w mediach śledzę. I cicho siedzę, bo dopiero zaczynam się interesować Igą :wink:

2 polubienia

Melbourne to byla przygrywka.Pierwsze wyjsicie w sezonie na kort.Pewnie ze byl niepokój ale po tym co zobaczylem w jaki sposób odpadła wielka do niedawna Azarenka… :innocent:
Trzeba brac duża poprawke na nienormalność czasu w jakim to wszystko sie odbywa.I…Przeczytac wczorajszy wywiad z Barbarą Schett na temat Igi.Czysta racja i bardzo ciekawe obserwacje.Polecam! :slightly_smiling_face:

2 polubienia

Fiona Ferro…To ona bedzie rywalka Igi w 3 rundzie Australian Open.
Przyznam ze to nazwisko nic mi nie mowi.Rankingi nie graja i nie ucze sie tego ale miejsce chyba 46 wskazuje ze to musi byc dobra zawodniczka.Francuzka rodem z Belgii…
Mecz w piatek po poludniu.

1 polubienie

Może Walonka? Ale nie ta ruska. :crazy_face:

1 polubienie

Sorry,nie wiem…Nigdy jej nie widzialem i chyba nigdy nie zwracalem uwagi na jakies rezultaty… :innocent:

1 polubienie

Walonki, to ruskie buty pod onuce… :crazy_face:

A także Belgijki z Walonii.

To się nazywa homonim. :grinning:

1 polubienie

Tyle to wiem.Natomiast nic nie wiem o zawodniczce.

1 polubienie

Napisałeś belgijska Francuzka. A Walonia, to francuska Belgia. No to mi się skojarzyło. :grinning:

1 polubienie