Ile dostaliście "nietrafionych" prezentów?

ja jeden - zestaw kosmetyków o zapachu wanilii - na szczęście nieduży. po użyciu tegoż człowiek pachnie niczym sernik wiedeński z rodzynkami :wink:

ale?
image

8 polubień

Nietrafiona to by była bombka od ruskich a reszta jest ok.

7 polubień

Co do wanilii, to zastanawiam się, czy ktoś robił już badania tego typu: Ile procentowo ludzi prosi o cukier waniliowy a dostaje wanilinowy?
Jak ktoś ma tego typu dane, niech się podzieli … Obiecuję piwo albo czekoladki, do wyboru …

Co do nietrafionych prezentów to u mnie są zazwyczaj trafione. Mówię co mi potrzeba i problemu nikt nie ma …
Aha, jakby co, to potrzebny mi obiektyw do Canona EOS 50D, taki min. 800mm a jak będzie 1000mm, to jeszcze lepiej! Tak więc już wiadomo …
(Nie musi być nowy, byle sprawny)

4 polubienia

w Hiszpanii to jakies 100% z ta wanilia- wszystko co ma ten smak i zapach wrzucaja pod jedna nazwe handlowa.
ja uzywam cukru waniliowego domowej roboty - po prostu w sloiku mam kilka straczkow wanilii zasypanych cukrem - pudrem.
chyba wszyscy tu tak robia, bo cukru wanilinowego nie widzialam.

4 polubienia

No właśnie z tym cukrem jest tak, że mało kto wie, że jest waniliowy i wanilinowy. Przyznam, że sam do pewnego czasu nie wiedziałem. Dla mnie to było to i to samo …
A to nie jest to samo :grin:

5 polubień

image

Zawsze używałam waniliowego. :slightly_smiling_face:

5 polubień

Ja tam do tej pory używałem wanilinowego, (Do pewnego rodzaju alkoholu). Ale teraz już będę używał waniliowego. W benaskowych specjałach mają być najlepsze produkty a nie jakieś erzace …

6 polubień

Nie używam cukru pudru jak okonek, tylko zwyczajnego cukru, ale tego gorszego, bo z drobniuteńkimi kryształkami, a nie tego słodszego z dużymi. Dlaczego? Bo wydaje mi się, że te drobne bardziej “nasycą się” tą laską wanilii. Przygotowuję cukier sama i trwa to co najmniej dwa tygodnie. :wink:

5 polubień

Wszystkie są trafione. Nawet gdyby nie zupelnie w punkt i tak się ciesze z samego faktu prezentu.
A co do kosmetykow wanilowych (lub innych zapachach spozywczych) to bardzo bardzo lubię. Miałam kiedys balsam waniliowy.

6 polubień

Dla mnie zapach waniliowy jest nr 1 w aucie. Tylko takie kupuję, inne moga nie istnieć.

4 polubienia

do auta to lubilam olejek fiołkowy (bywal na stacjach benzynowych we Francji) lub jego chinska podrobke - tez ladnie pachnie, ale jaby mniej trwaly.

3 polubienia

Wszystkie tricki przemysłu spożywczego wyjaśnia na niemieckiej stacji ZDF, Sebastian Lege. Jest tego ponad 120 odcinków. O wanilii i wanilinie też jest.

Po niemiecku, żeby rzecz była dobrze przez wszystkich zrozumiała :stuck_out_tongue_winking_eye:

Czerwono brunatne paski na chipsach o smaku bekonu, to nie bekon. To KARMIN pochądzący z kubraczka tej harmonijnej mszycy.
image

image

Czerwień w krwistoczerwonej pomadce też zawdzięczamy temu robaczkowi.

Czy któraś z Użytkowniczek otrzymała tak bardzo nietrafiony prezent?

:thinking:

4 polubienia

masz na mysli sproszkowanego czerwca kaktusowego? Kosznila jest uzywana od stuleci jako barwnik - niektorzy musza szczegolnie uwazac, bo bywa silnym alergenem. (ponoc po krewetkach, fistaszkach i kakao)
E120 w nomenklaturze UE. Gorszy jest jej syntetyczny erzac zwany azorubina - E122.
ale ponoc (to wymagaloby sprawdzenia) jako dzieci popijajac czerwona oranzade wchlonelismy tego duzo - moze w takich przypadkach niewiedza sluzy?

2 polubienia

To bez znaczenia, czy E120 pochodzi z czerwca, czy z października.

.kaktusowego.
:rofl:

5 polubień

dobra, ale to czysty owad, widzialam je na opuncjach w Andaluzji - zywe nie sa czerwone :wink:

2 polubienia

Do kupienia jest obecnie cukier wanilinowy, tańsza syntetyczna wersja waniliowego / jak ktoś nie ma np uczuleń /, a ten tylko na regałach z zdrową żywnością. Waniliowy u mnie średnio schodzi - ciasta, napoje, lody

2 polubienia

Nietrafionych nie dostałem, każdy cieszy oko

3 polubienia

Wszystko trafione. Piżama plus skarpetki od żony, nowa gitara od syna i książka Macieja Siembiedy Kołysanka od brata - już przeczytałem niemal jednym tchem.
Żadna z tych rzeczy nie jest waniliowa,ani tym bardziej wanilinowa.

7 polubień

Siembieda cos nowego wydal?
Powiesc czy typu reportaz?

2 polubienia

U mnie stoi na półce (audioteka) w kolejce do przeczytania/ wysłuchania .

3 polubienia