Ile kartonów Ikea można postawić o tak jeden na drugim?

Czy 3 pionowo wytrzymają, gdy zawierają ubrania? Tych wielkich Dundergubbe…W sumie czy da się wieże z 3 zrobić lub 4, ale na dłużej nie na czas transportu tylko?

2 polubienia

Niewygodnie byłoby do nich wkładać i wyjmować. Lepiej pomyśleć i czymś bardziej praktycznym: jakaś szafa lub chociaż regalik.

2 polubienia

Na razie nie mam jak załatwić, bo na książki mi potrzeba te meble, które mam. … książki są cięższe

2 polubienia

Jak dla ciebie to maksymalnie 4 kartony, na więcej masz za krótkie ręce by wyżej je podnieść wypełnione z obciążeniem. Z opisu to tektura falista nie prasowana więc słabsza, ale łączenia dna można wzmocnić podklejając dobrą taśmą klejąca - szara z klejem lub srebrna. Boki wytrzymają

2 polubienia

Mniej ubrań lepszej jakości to lepszy klimat i porządek w szafie

1 polubienie

Da sie zrobic - w przypadku ciuchow to zalezy jak to upchniesz im lzejsze tym wyzej mozesz ustawic. Najciezsze na dol, lzejsze wyzej. Dla urody mozesz je okleic tapeta samoprzylepna. Jednoczesnie wzmocni to.sama paczke.
I zrob sobie spis, albo zdjecia co gdzie trzymasz, zeby nie robic wykopalisk jak czegos bedziesz szukac. :wink:

3 polubienia

Ja to doradzałabym inne ustawienie. Takie na boku każde pudełko, żeby dało się otwierać mimo leżącego na nim następnego. Tak jak szafa z wieloma “drzwiczkami”.
Mimo wszystko mebelek (nawet komoda) i nawet używany (za grosze) byłby stabilniejszy i łatwiejszy w użyciu.

3 polubienia

Ok, McGyver to moje drugie imię. Tylko jak się zegnie to nie wiem…muszę z tymi bokami pokombinować, żeby mi się nie zgięły w pół. A myślałam, że mieszkać w kartonach to co innego znaczy… :thinking:

2 polubienia

Ale w razie przeprowadzki kartony poreczniejsze, a nie wiemy jak to jest u kolezanki?
Ale fakt, ze tych ciuchow to się zbiera (pralki i srodki piorace coraz lepsze, więc sie wlniej niszczą, a po odlezeniu iles tam z niemodnego ubranka robi sie szlachetne vintage :wink:)
Czasem trzeba jednak odsiew zrobic i pozbyc się części. Czesto z ciezkim sercem, ale skonczyc jak Diogenes? Czyli zamieszkac w beczce, bo w zagraconym domu miejca nie ma?

3 polubienia

A jakby tak obstawić parapety? To by jeden był od razu na górze, bo już na niego nie postawię drugiego, bo w zupełnych ciemnościach nie będę żyć…

2 polubienia

@Nunu , Twoje pomysły są urocze, ale czy na pewno praktyczne? :thinking:

1 polubienie

Na oknie to lrpiej doniczki z ziolami postawic :wink:
A rozejrzyj sie, bo nie tylko w IKEA mozna kartony kupic.
Poszukaj na allegro, tam masz mnostwo wymiarow i modeli
https://allegro.pl/kategoria/pakowanie-i-wysylka-pudelka-i-kartony-64540

1 polubienie

Mam też inne, tylko te z IKEI mają chociaż ten atut, że się idealnie składają i dostałam je w idealnym stanie. A z Allegro to trochę loteria. Z góry zaplanowałam że potrzebuję różne wielkości…i po co komu te książki, jak tylko się człowiek nanosi :thinking:

1 polubienie

Praktyczne …zależy, jak komu słońce w okno świeci i czy nie przyda się dodatkowy cień

2 polubienia

Skąd człowiek ma tyle rzeczy? :face_exhaling:

1 polubienie

A jak juz masz t tak jak pisalam - wagowo je posegreguj.
A oklejone tapeta fajnie wygladaja, ja kupilam kilka pudel na domowe archowium (papierzyska to sie zbieraja w postepie geometrycznym nawet w dobie komputerow) i tapetę, bo takie “lyse” szpecą, dobre do biura nie do domu.

2 polubienia

Mnożą sie przez pączkowanie…
Tylko na chwile oczy zamkniesz i wykorzystaja na dzialania zwiekszenia populacji.

2 polubienia

Obrażona wróżka Ci podrzuca, żebyś miała kłopoty. To ta, której nie zaprosili na Twoje chrzciny :thinking:
Jak dodasz te od obrażonej wróżki do tych z pączkowania, to od razu wiadomo, dlaczego nie chcą się nigdzie pomieścić.

3 polubienia

Te pomysły są genialne. I mają dodatkowy plus: nikogo nie można zaprosić w gości. :cherry_blossom:

2 polubienia

Zależy kogo. Niektórych można, bo ich nic nie dziwi, bo uważają, że każdy ma prawo mieć w mieszkaniu tak, jak lubi. Nawet fortepian na ścianie. Nikomu nic do tego.

3 polubienia