Ile macie lat?

Z pierwszą częścią się zgadzam, z drugą nie.

Ta papka medialna(lewacka) czyni spore szkody, ale to temat rzeka i trudno to zwięźle opisać. Sama jako młoda dziewczyna padłam ofiarą tej papki. Dlatego tak jej nienawidzę i tę szkodliwość dostrzegam. Którą wiele osób bagatelizuje.

Znam “trochę” świat z własnego doświadczenia i w wielu miejscach bywałem. Znam osobiście ludzi z bardzo wielu krajów, znam też te kraje. I wcale nie jest tak, jak mówisz.
Wszędzie są pozytywy i negatywy.

Skąd wiesz, co ja znam, albo choćby co mam na myśli?:wink: Jesteś z zupełnie innego pokolenia, gdzie Was tak propagandą obyczajową nie truli.

Was mimo ,komuny’’ wychowywano w wartościach i poszanowaniu do samego siebie.

Truli, ale inną. Bardzo przypominającą tę dzisiejszą w Polsce. Czasem, jak posłucham czegoś rządowego, mam wrażenie, że cofnęło mnie do PRL.

Niezupełnie prawda. O wartościach z tamtych czasów nie wspominajmy pozytywnie.

Pisząc o sobie, nie miałem na myśli Ciebie. Bo skąd mogę coś o Twoim życiu wiedzieć?

Skąd słuchasz, ,czegoś rządowego’‘, kto Ci te wiedzę przekazuje?:wink: Media to jedna wielka manipulacja, służąca danej grupie interesów. Bez znaczenia, z której mańki ,wiadomosci’’ oglądasz. Zawsze są skrojone i nagięte pod jakąś miarę.
Dajmy na to, ktoś kogoś zapyta o preferencje kulinarne. Ten mu odpowie- ,Nie lubię ruskich pierogów’‘. Następnie stacja pokaże wypowiedź okrojoną z ostatniego słowa i już mamy ksenofobiczne hasło- ,Nie lubię Ruskich’'.:slight_smile: Potem już tylko wystarczy puścić w odpowiednim kontekście, by wywołać spiralę reakcji. To jest ta manipulacja słowem. W ten sposób robią nas w konia… wszyscy, bez wyjątku

1 polubienie

I z tym się zgadzam całkowicie. :+1:

Najbardziej miarodajne jest obserwowanie rzeczywistości. Niestety, zbyt dużo ludzi tego nie potrafi. Dalej rozwijać mi się tego nie chce.

A swoją drogą, to co napisałaś, znane już było w czasach mojej młodości, a więc wtedy, kiedy jeszcze na świecie Ciebie nie było. :yum:

O widzisz:-) Jednak chyba zgodzisz się, że trudno obserwować polską rzeczywistość z zagranicy, inaczej niż przez media?:wink:

1 polubienie

Z zagranicy łatwiej.

Jestem już trzeci tydzień w Polsce i powalają mnie ceny. Już dwa lata temu wydały mi się wysokie, ale teraz…? W Media Markt jest taniej w Niemczech, niż w Polsce. Wędliny foliowane doszły do niemieckich cen. Więcej wymieniać nie ma sensu, a jest tego trochę. No i dłużyce, jedna za drugą z polskim drewnem do Niemiec i Holandii. Nigdy przedtem tyle tego nie było. Nie trzeba słuchać mediów, by wyciągać wnioski.

1 polubienie

To tacy wszlkiego rodzaju “nowoczesni” fanatycy XD
A na takich “zacofanych” fanatykow to mowia prawacy, ewewntualnie patriotow za bardzo wychylajacych sie z polskim barwami publicznie nazywaja nazistami (nawet tu byla taka uzytkowniczka ktora tak to ujela, chyba najwieksza swiadoma lewaczka, ale juz jej nie ma xd )

Ja jestem konserwatystą.Liberalnym.Nigdy zresztą nie było inaczej.A Twoje slowa póki co,są dla mnie bardzo piękną muzyką na forum takim jak to.

1 polubienie

Ty już nie manipuluj.

Nie mam żadnej ideologii. Historia, aż nadto wskazuje, że realizowane, wszystkie, jak jedna; przynosiły szkody. Nazwać mnie można bezideologicznym centrystą.

To prawda. Aczkolwiek mnie zwykłego szaraczka i samotną matkę na wszystko stać. Pamiętam jak pracowało się za Tuska, też wyciągam wnioski.

Od 1945 roku nie mieliśmy dobrego rządu. Ale ten ostatni uważam za najgorszy. A Twoje dziecko będzie spłacać, to, że Cię teraz na wszystko stać.

Ja uważam za najlepszy.

Pewnie dlatego, że zrobił największą dziurę budżetową w historii polski. No, ale nie chodzi na pasku Merkel. Woli pasek Putina.

Najmniejszą. Pewnie po to przekop mierzei, żeby do Putina było bliżej :grinning_face_with_smiling_eyes: Gdybym była Rosjanką głosowałabym na Putina.

A nie głosował?