Imieninowy toast

image
:cherry_blossom::cherry_blossom::cherry_blossom::cherry_blossom::cherry_blossom::cherry_blossom::cherry_blossom::cherry_blossom::cherry_blossom::cherry_blossom::cherry_blossom::cherry_blossom::cherry_blossom:
Spełnienia wszystkich marzeń. Tych najskrytszych też :cherry_blossom:

2 polubienia

A czy @Bingola obchodzi imieniny?
:face_with_raised_eyebrow::slightly_smiling_face: Przepraszam, że z takim pytaniem, ale mnie to zastanawia, znając jego poglądy.

Mój mąż nie obchodzi, nie jest wiedzący, nie chodzi do kościoła, ale jego rodzice zawsze mu życzenia składają.
Z grzeczności już się nic nie odzywa. :woozy_face:

1 polubienie

A co wiara ma do imienin ?

1 polubienie

Taaaak??? To wstawię to w jego imieniu
image

3 polubienia

A imieniny to nie jest chrześcijańskie świętowanie? To chyba imiona świętych z kalendarza bierze się pod uwagę np. święty Michał. :thinking:

2 polubienia

Król Julian ma Imieniny cały rok.
:grin:

1 polubienie

@Kropla , chwilę po urodzeniu dziecka , położne na porodowce pytają jakie imię chcemy dać dziecku , wpisują to w dokumentację , na tej podstawie tatuś dziecka otrzymuje w USC akt urodzenia , niezależnie od tego czy byliśmy ochrzczeni czy nie , imiona są w 1 kolejności zatwierdzanie przez urząd świecki.
Nie wszyscy mają świętych patronów , co widać na moim przykładzie :rofl::wink:

2 polubienia

Aż sobie do Wikipedii zerknęłam.
Tak napisane.
Imieniny
“Zwyczaj świętowania przypisanego do imienia osoby dnia, w którym w chrześcijaństwie wspominany jest święty tego imienia”

Gdy nadaliśmy córce imię to pamiętam kilka osób od razu szukało w kalendarzu kiedy jej imieniny wypadają i szukali świętych o tym imieniu. :slight_smile:

2 polubienia

Idąc tym tropem, rodzice mnie ukrzywdzili 1 imieniem :cry: oni coś przeczuwali? Dobrze , że mam 3 imiona :wink:

2 polubienia

E, to juz przesada. Nadawanie imion - bo to swiety patron to niedawny zwyczaj, kiedys mialy one wylacznie znaczenie wrozebno - symboliczne.

3 polubienia

Przecież to nie chodzi o tropy, :slightly_smiling_face:ale tak ogólnie.

Może i cię ukrzywdzili, biedna ty. :wink:
A ja mam super, aż dwa razy mam świętą w kalendarzu, bo kiedyś sobie sprawdziłam.

1 polubienie

Moja teściowa Maria ma nadane z kalendarza. Zawsze hucznie obchodzone Imieniny ma. :slight_smile:

Moja przyjaciolka ma przechlapane, urodzila sie 24 grudnia, rodzice “pomyslowo” dali jej na imie Ewa . I ma teraz tylko jeden prezent w roku. 3 w 1. Propnowalismy jej, zeby choc urodziny i imieniny obchodzila wg kalendarza zwanego u nas prawoslawnym to znowu pech, wolne na Trzech Kroli zrobili.

6 polubień

Ja mam urodziny 24 grudnia, a Ewa na drugie imię…przechlapane :rage:

4 polubienia

Ja sie uwinelam 16 grudnia. A na drugie tez Ewa. Na szczescie imieniny w maju…

3 polubienia

Znam jeszcze gorszy przypadek. Dziewczynka ma urodziny i imieniny w wigilię. :grimacing:

2 polubienia

No wlasnie o tym pisze - Ewa urodzila sie w Wigilie.

3 polubienia

Ja imieniny mam w czerwcu i tylko jeden raz w kalendarzu jest moje imię :wink:

2 polubienia

O ty masz to o czym napisałam :smile:

1 polubienie

Nie, bo na drugie mam Ewa :wink:

1 polubienie