Imieninowy toast

@Kropla , z czym do ludzi , moje imiona , czyli okazje do chlania to
Ewa Maria Anna :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Hahaha świetnie. :laughing:

2 polubienia

Na szczęście w mim regionie nie obchodzimy imienin :joy:

2 polubienia

@Bocca-Lupo ja nie obchodzę ani urodzin , ani imienin , każdy kto da prezent może liczyć tylko na kawę i ciacho , pod warunkiem , ze rano przyjdzie , wtedy na ciacho jeszcze się załapie :wink:

4 polubienia

Ja też nie obchodzę, nudzi mnie to :joy:

1 polubienie

Imieniny, podobnie jak wiele innych chrześcijańskich świąt są przede wszystkim dzisiaj tradycją. To święto bardzo uroczyście obchodzi się np w Szwecji, która jest raczej mało katolickim krajem. A ja pamiętam co się działo w KCPZPR w latach 70 w imieniny Edwarda!

6 polubień

OBCHODZI!!! :grin:

Ja dalam takie ktore mi sie podobalo (dobrze, ze Juli tez sie podoba…). Ale jest Julia Wanda a o sw. Wandzie nie slyszylam!

O, okropnie biedne dziecko!!!

Dołączam się do życzeń,wszystkiego najlepszego:))

2 polubienia

:grin:
To popsułam laurkę gadką. :speak_no_evil:

@Bingola zdróweczko😉 i dużo dobrych ludzi w koło ciebie niech będzie.

3 polubienia

No tamta Niemca nie chciala, a Jula tam mieszka
:slight_smile:

1 polubienie

No wlasnie. A to byla moja ukochana ciocia, chrzestna matka Juli i Niemcow lubila (no, nie nazi…)!

2 polubienia

Najlepszego, zacny panie Michale. :blush:

2 polubienia

Dziękuję. Teraz zajrzalam. Ciagle czlowiek czegis się uczy

2 polubienia

Obchodzenie imienin wśród Słowian ma starszą genezę, niż chrześcijaństwo. Stary pogański obyczaj, KK zmienił określeniami imion patronami, którymi byli święci i czas nadania.

Przedtem imię miało wytyczać drogę życiową i nadawać cechy charakteru. Dlatego nadawano je kilka lat po urodzeniu, chłopcy w wielu lat 7, a dziewczynki przy pierwszej menstruacji. Do tego czasu rodzice i szamani obserwowali dzieciaka uważnie i na podstawie tej obserwacji nadawali oficjalne imię. Każdy człowiek ten dzień co roku czcił. Jak widać, jednak religia.

Mój patron jest świętym prawosławnym. Jarosław Mądry kniaż kijowskiej Rusi. Cerkiew zaliczyła go w poczet świętych.

3 polubienia

O tu pasuje piosenka
W zalaczeniu
Tez jako :gift:

3 polubienia

O!
Wszystkiego najlepszego.Udanych podrozy i zeglowania!!!

3 polubienia

Kropla…Moja kolezanka w liceum,taka bliska bo z tych solidarnosciowych,miala urodziny 1 listopada.
I zdarzalo sie ze przynoszono jej wieńce :innocent:

3 polubienia

no coz @Bingola takiego mebelka Ci zycze :slight_smile:

5 polubień