Iść do Ukraińców czy czekać na kombinatorów?

Do kogo iść na robotnika programistę?

  • do korpo co zwodzi
  • do Ukraińców

0 głosujących

Korpo nie może się wygramolić z umowy. Myślałem, że zacznę pracę od 1 lipca, a tu przełożyli na 11 lipca. Teraz przełozyli na 14 lipca. Tłumaczą to sezonem urlopowym. HR mnie nie informuje na bieżąco, muszę się sam dopytywać.
Oferują 18k na fakturze. (12k na łapę z urlopami + pełna odpowiedzialność jak coś zepsuję) Super technologie, praca lajtowa bez nadgodzin.

Mam też ofertę od Ukraińców. Dobrze zorganizowani, HR szybko odpisuje. Start od 18 lipca.
Oferują 15k na umowie o pracę (10k na łapę z urlopami + odpowiedzialność do 3 wynagrodzeń jak coś zepsuję).
Technologie dobre, ale nie tak fajne jak w tej powyżej. Praca z Ukraińcami po angielsku, zapierdol, pewnie nadgodziny będą.

Naprawdę trudno doradzić. Korpo ciekawsze, i mniej zasuwania (a więc i stresu). Jak dużą odpowiedzialność możesz mieć jak coś nie wyjdzie? Do 50 tys? Do 100? Gdyby nie kombinowali z tymi terminami, to wolałabym jednak korpo. Ukraina solidniejsza, ale bardziej nudna i pracowita. Może być zbyt jednostajnie, jak praca na taśmie - ciągle coś porównywalnego, ale roboty dużo i trudno złapać jakąś nową ciekawą wiedzę. Może się zrobić “zmęczenie materiału” - o mózgu myślę. Ograniczenia rozwoju i “goniące terminy” przygnębiają po dłuższym czasie.

1 polubienie

pełna odpowiedzialność całym majątkiem. Jak zepsuję coś na 10 mln. to płacę 10 mln.
W praktyce takie historie w Polsce się chyba jeszcze nie zdarzyły.

1 polubienie

Ja Ci radze zrob jak chcesz.
Ale jak korpo nawala od poczatku to czy warto?
Tylko nie daj sie wyslac na front do Donbasu. :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

na odwrót: korpo nudne i spokojne, Ukraina: ciekawa, zapieprz
tylko technologie lepsze w korpo (bardziej dopasowane do rynku pracy).
suma sumarum więcej nauczę się u Ukraińców, ale w korpo nauczę się rzeczy bardziej podpasowanych pod rynek

1 polubienie

Ale mogą sie zdarzyc. Chyba, ze równolegle wykupisz sobie odpowiednie ubezpieczenie OC, ktore tanie nie jest

1 polubienie

No to też trochę strach. No i te poślizgi w terminach… To też ogromny minus.

to mnie dziwi właśnie, że chłopy ukraińskie pracbazują sobie w korpo zamiast w Bombasie strzelać. Jak to możliwe, że zwolnili ich ze służby?

1 polubienie

to co czekałabyś na to korpo co leci w kulki? (zaraz się okaże, że start od 1 sierpnia)
czy brała Ukraińców, pewniaków?

1 polubienie

Nie wiem.
Ja jestem bardzo zachowawcza (cierpię na ewidentny brak ciągotek hazardowych - a takowe trzeba posiadać decydując się na korpo), więc tylko Ukraińcy.
I pracując u nich marzyłabym o pracy w korpo.
Szukaj czegoś jeszcze.
Uruchom znajomości (rodzina, koledzy).

1 polubienie

szukam już 3 miesiące, już trzeba coś brać i nie kręcić nosem, ech

2 polubienia

Oc działalności to jakieś 300-500 pln. Nie jest tak drogie. Ale aby coś spieprzyć na 10 baniek to raczej szybciej w totka wygrasz.

1 polubienie

Nie zwolnili. Tak na prawdę to nikt z tych w Polsce nie garnie się na front.

1 polubienie

zgadza się, chcę kupić ubezpieczenie, aczkolwiek dla programistów będzie znacznie droższe. Te zwykłe OC cywilne mają wykluczenia dla działalności IT.
Samo ubezpieczenie na chmury (jak coś w AWS spieprzę i przyjdzie rachunek na 500k xD) to ok. 2000 pln rocznie.

1 polubienie

ci z którymi gadałem to chyba na Ukrainie siedzą…

1 polubienie

Jak nie powiedzą “palanyc’a” to nawet nie myśl o pracy z nimi :crazy_face: bo to podejrzane. A na poważnie: Ukraińce to nowe doświadczenie, może trochę inna kultura pracy i na przyszłość może warto takie mieć.

1 polubienie

a czu tu “palanyc”

Ukraińców już znam dobrze, meiszkałem z nimi w akademiku przez 8 mies.

1 polubienie

Wojna ma wie frontów. Nie składa sie tylko z okopów.

2 polubienia

Zalezy od kosztorysu projektu. Może się okazać, ze 10 baniek to nieduzo :stuck_out_tongue_winking_eye:
Poza tym mamy inflację…

2 polubienia

Jedna osoba nie spieprzy całego projektu. Chyba że wysadzi biurowiec. Informatycy dostają tylko swoją część kodu do napisania i nigdy 1 osoba nie jest odpowiedzialna za cały projekt.

2 polubienia