Ja rozumiem, że w USA biją Murzynów, ale żeby się mścić na pomniku Kościuszki?

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25991723,usa-zamieszki-po-smierci-floyda-przybieraja-na-sile-zdewastowano.html#a=168&c=100

A może tak minister Kamiński wyśle nasze ZOMO, żeby pokazało tym “Afroamerykanom” gdzie raki zimują? Albo naszych kosynierów na nich nasłać!

2 polubienia

Zwlaszcza, ze Kosciuszko rasista zdaje sie za bardzo nie byl.
Ale faktycznie? to w Ameryce naprawde Murzynow bija???

No, od paru dni tak, jednego nawet ubili!

To czemu Trump uciekal do schronu? Ukryta opcja murzynska w chlorku moczona?

1 polubienie

A czy ci czarni stoją tam gdzie stało ZOMO?

2 polubienia

Znalazłem cos takiego w życiorysie Kościuszki:
W dniu wyjazdu, 5 maja 1798 r. Kościuszko wręczył Jeffersonowi, ówczesnemu wiceprezydentowi Stanów Zjednoczonych, pełnomocnictwo do rozporządzenia majątkiem na wypadek jego śmierci o następującej treści:
„Prosiłem Pana Jeffersona, że by w razie mojej śmierci bez wyrażenia ostatniej woli testamentu wykupił za moje pieniądze tylu Murzynów i uwolnił ich, aby pozostała suma wystarczyła na zapewnienie im wykształcenia i utrzymania. Każdy z nich powinien przedtem poznać obowiązek obywatela w wolnym państwie, bronienia swego kraju przeciw obcymi wewnętrznym wrogom, którzy chcieliby zmienić konstytucję na gorszą, co by ich uczyniło w rezultacie znowu niewolnikami."
A oni niewdzięczni!

3 polubienia

Masz jakiś link do źródła?

1 polubienie

Już znalazłem. :wink:

1 polubienie

Gdzie drwa rąbią - wióry lecą.
We wzburzonym tłumie nie funkcjonują żadne prawa, zasady, zdrowy rozsądek czy rozum. Pomnik nie został zniszczony tylko sprofanowany. Czego oczywiście również nie pochwalam.

4 polubienia

Być może pewną ilość Murzynów wykształcono, ucywilizowano z fundacji Kościuszki. Uświadomiono iż mają pełne prawa obywatelskie Amerykanów. Jednak zabrakło jeszcze jednego donatora który tym cywilizowanym białym wbiłby do głów iż Murzyni są równoprawnymi Amerykanami. Wieki mijają a niektórzy biali nie mogą sobie przyswoić przesłania ojców założycieli Stanów.

2 polubienia

Ja bym z tymi założycielami nie przesadzał. W tamtych czasach “we, the people”, oznaczało białych posiadaczy ziemskich. Pozostali przedstawiciele homo sapiens to już nie byli “the people” :wink:

2 polubienia

Ja nie mam na myśli Tych narodzin w Filadelfii chociaż wspomniałem o ojcach założycielach, trochę przesadziłem. Raczej chodziło mi o czas o wiek późniejszy, po wojnie secesyjnej. image

1 polubienie

Mocno podejrzewam, że zdecydowana większość rozrabiających Afroamerykanów, pojęcia nie ma, kto to był Kościuszko. Zresztą wielu białych też nie.

A może nie podobało im się, że w owym testamencie, Kościuszko użył sformułowania; - murzyni?

1 polubienie

Potomstwo tych co z testamentu skorzystali to pewnie wróciła “na drzewa” dobry wiek temu. Kosciuszko moze generał inzynier dobry, ale społeczny marzyciel. Musi mason i wegetarianin :face_with_monocle:

1 polubienie

To myślisz, że Kościuszko był kimś więcej, niż wielką, wredną szują?

Niestety, alkoholik.

A ty myślisz że Lenin,Stalin nie byli wielkimi wrednymi ludobójczymi szujami?

1 polubienie

Baby mu brakowalo :rofl::rofl::rofl:
Ale na Napoleonie się poznal :roll_eyes:

1 polubienie

Bab to on “trochę” miał. Ale wypić lubił niepomiernie.

1 polubienie

Ja mowie o legalnej :joy::eyes:
Zaraz będzie zadyma, wygasły przymusowe harmonijne wakacje.

1 polubienie