Jak co roku o tej samej porze?

Zostal przeniesiony ze wzgledow bezpieczenstwa.Nie sam wyscig chodzi bo to zawsze bylo wyzwanie i dla czlowieka i dla maszyny ale o bandy terrorystow…
Tak wyszukujac zaraz dojdzieci do alpinizmu…A zabic sie mozna nawet w biegu na 100 metrow,jesli uderzysz glowa niefortunnie.
Paryz Dakar nie jest bezpieczny ale tez byle kto tam nie startuje.Podobnie jak w konskich maratonach gdzie gina konie i dzokeje laduja w szpitalach…Zreszta kazdy sport motorowy niesie takie ryzyko.Dzisiaj w sumie minimalne.Kiedys z dzisiejszego punktu widzenia,startowano wrecz bez zabezpieczen.

1 polubienie

@collins02, często oglądałam galę boksu zawodowego, a sztuki walki to najpiekniejszy rodzaj sportu , jak skończyłam z gimnastyka akrobatyczna, zapisałam się na karate, niestety lepiej mi wychodziła akrobatyka.

1 polubienie

a i dobrze kolego - jak wiesz to kazdy rodzaj aktywnosci dobry
jak Ci sie gnaty zastana to po Tobie

1 polubienie

Jest roznica miedzy karate czy taekwondo a humanoidami w klatkach.A w ogole sztuka walki to szermierka i zapasy wlasnie.Plus judo.I dawno temu cos co zwano szermierka na piesci.Czyli boks.

1 polubienie

@collins02 przepraszam, Ty rabbi wiesz, ja wiem i wlasciwie rozmowa czy zostawic jak bylo za gladiatorow, czy minimalizowac ryzyko? kazdy z nas wychodzac z domu pewnosci na powrot w jednym kawalku nie ma

1 polubienie

Dokladnie o to mi chodzi.
I w tym kontekscie oskarzanie sportu jest moim zdaniem,nieporozumieniem.
I oczywiscie ze sa naduzycia.Ze szafuje sie zdrowiem,ze jezdzi sie jak wariat,ze podejmuje sie zbedne ryzyko itp.
Ale tu znowu uwaga z innego rekawa.Proponuje pojezdzic troche samochodem w okolicach pieknego mostu we Wroclawiu i popatrzec co tam sie dzieje.
W porownaniu z tym “spektaklem” to taki zuzel to…“ochronka” przy Bozym Ciele.

@collins02 przepraszam, ze wejde miedzy wodke a zakaske - karate i judo maja dosc odrebna filozofie
jesli piszesz o formule na macie
bo tak naprawde to jest jak boks - pewnych regul sie przestrzega, dopoki to traktujesz jako sport a nie obrone zycia
Saga o Judo?
jak ktos traktuje ten film jako prymitywna na^^^ lanke to nie rozumie przeslania

Jaka znowu Saga???

Akiro Kurosawa, wersja czarno-biala Saga o dzudo
sa tego chyba ze dwie wersje po
sprowadzaja sie do prostej, klasycznej japonskiej fabuly
mlody czlowiek tworzy sam z siebie wojownika
w jego przypadku zderza sie z kims- karateka ktory nie ma zamiaru zejsc mu z drogi
nakrecony tendencyjnie, zdradze zakonczenie - dzudoka w bialym kimonie wygrywa z karateka w czarnym

Ale ja pisalem o sporcie w wymiarze olimpijskim lub ewentualnie,w kwestii ryzyka podejmowanego…
Film jest widzeniem tworcy i z tym sie nie polemizuje na ogol…
Natomiast warto moim zdaniem,nieustannie zwracac uwage na postawe sportowca,na fair play a takze tepic to co sie dzisiaj dzieje w ramach cyrku zwiazanego z mordobiciem.
Bo dla mnie ten cyrk,dyskwalifikuje sie sam i sprawia ze nazwa sportow walki w dalszym ciagu powinna byc zarezerwowana dla innych konfrontacji.

Tu się z Tobą @collins02 zgodzę, boks uważam za mordobicie, oglądałam tylko walki wieczoru i wiadomo o kogo chodziło, Gołota, Michalczewski, Adamek i taki ładny jeden Oskar da lat Hoja czy jakoś tak :stuck_out_tongue: Gdybym jednak musiała wybrać boks czy KSW i MMA, zdecydowanie wolę :boxing_glove: Nie uscisliłam też sztuk walki, faktycznie imponuje mi karate, judo, taekwondo i capoeira. Gibkość, zwinność, spryt , skoczność, uniki, chwyty itd, tojest to co lubię.

1 polubienie

Przypomniałam sobie, że kiedys namiętnie oglądałam Fort Boyard, taka tam ciekawostka :grin:

Bo to sa faktycznie SZTUKI walki.
Zreszta niektore sa dyscyplinami olimpijskimi i takimi byc powinny.

Po dzisiejszym meczu Raonica z Argentynczykiem,Pella,juz bys tak nie mowila w zadnym wypadku…

No i nie mialem racji?

przetestowane przez lata, tu chyba zdania nie zmienie…

I wczoraj Federer z Nadalem tez nie???

Jakos nie, do tego Nadal przegral.

1 polubienie

A prosze…Ale wyniki znasz:))

Przeciez to prawie zaloba narodowa :fearful: