Jak drzewiej w Polszcze ćwiękano? QUIZ BIRBANTA

Tylko12 / 22 wyrazy słyszane pierwszy raz w życiu, podejrzana sprawa, bo nie zgadywałem a świadomie wybierałem

3 polubienia

latwy nie byl, zwlaszcza, ze uzyles wielu slow nie tyle staropolskich co zakorzenionych w staropolszczyznie, pochodzacych z innych jezykow.

3 polubienia

To hula - hop mnie trochę za wysoko podeszło. :grin:

3 polubienia

Pamięć intuicyjna po przodkach.

2 polubienia

jak sie duzo czyta i podrozuje to cos tam zostaje w podswiadomosci.

2 polubienia

Pewnie gdybym się nie spieszył i dał sobie czas to było by lepiej. Odważyłem się na to ze względu na pamięć po zawale. Wynik jest najmniej ważny dla mnie, bardziej wiedza choć jest dziurawa to się przydaje. Oświeciło mnie że nie muszę się spieszyć. Życie powinno być ciekawsze dla zdrowych. Z przodkami cofnąłem się kiedyś do 200 lat i dalej to już trudniej, tyle że obecnie już mi się nie chce. Poznałem po części sens rodowego nazwiska, które jest moim przekleństwem

2 polubienia

Mam Ewangelie sw.Mateusza,po mamie, z poczatku lat 20-tych.Wiadomo ze nie czyta sie tego jak Chandlera ale by to ogarnąć jak nalezy,musialbym chyba z wielu innych spraw,zrezygnować…
Co zreszta kiedys chcialem zrobic.Nie starczylo determinacji…

3 polubienia

11/22

4 polubienia

Biblię czytałem 4 razu w przeciągu ponad 3 lat. Ogarnąłem treść po czwartym razie. I to w języku współczesnym.
A tę Ewangelię, to chętnie bym sobie obejrzał. Będzie miała prawie wiek.

3 polubienia

Szczególnie czekam jeszcze na takich dwóch, co jeden @Antykwa się nazywa, a drugi @benasek
Skoro ja się męczę z ich produktami umysłowemi, to niech oni, jeden z drugiem, pomęczą się teraz z mojem produktem umysłowem. A co? :grin:

6 polubień

Birbant, ale zobacz ile młodzieży tu się pojawiło :wink:

3 polubienia

O królu zielony … , Znaczy ja zielony. 14/22 a i tak nie byłem niektórych pewien i może za jakiś czas znów go zrobię, będzie gorzej. Pewny to ja byłem tylko fary gachai z dwóch jeszcze :grin:

Z czasownikiem jać to mi się przypomniała odmiana innego, podobnego: “ać”
ja am
ty asz
on a
my amy
wy acie
oni ą

Co, nie wiadomo, co znaczy ać?
To wymyślmy!
Odmiana już jest.

6 polubień

A ić… :grin:

2 polubienia

A tryb warunkowy? A strona bierna? Śmiało @benasek dalej, dalej!

4 polubienia

A kolega Bingola nie chce się przyczynić do stworzenia nowego czasownika?
Na pewno chce, tylko mu odwagi brak …
Asz Bingola, oj asz …

1 polubienie

A ićcie… :grin:

2 polubienia

Przybingolić Ci?

3 polubienia

No wiesz co Bingola? Odbingol się od benaska. :grin:

2 polubienia

Bym był niegrzeczny, to bym powiedział: Bingol się! :grin:

Ale ja dobrze wychowany jestem :cowboy_hat_face:

2 polubienia

Zaskoczyłeś mnie @birbant’cie staropolszczyznoznawco. Kuknąłem tu na chwilkę bo się na spacer wybieram więc tylko zapowiem, że się zjawię i popełnię harakiri. Bo wyzwania się nie boję ale z honorem polec mogę.image

4 polubienia