Jak drzewiej w Polszcze ćwiękano? QUIZ BIRBANTA

JEZDEM!!! :joy:

3 polubienia

A ja trudzę i znoję się u Ciebie. Ten rebus, co go teraz robię, to on mnie chyba zabije.

1 polubienie

Jak powiesz który tak Ci grozi to ja go zaraz załatwię. Nie będą mi rebusiska mojego towarzystwa do rozpaczy albo i czego gorszego doprowadzać.image

3 polubienia

Albo on mnie albo ja jego. :sweat_smile:

1 polubienie

Moiściewy!
Głębokoś się zapuścił w odmęty historii naszego języka birbancisko. Ja bez batyskafu tak głęboko nie schodzę, więc i wynik odpowiedni.image
Jak zapowiedziałem tak i uczyniłem. Popełniam harakiri przyznając się do 13/22.
Tak unaoczniła się różnica między czytaniem książek historycznych a czytaniem/studiowaniem historii.
Mam nadzieję @birbant że nie będziesz tu do nas takim językiem przemawiał.
Ale idea i realizacja takiego kłizu do mnie przemawia. Brawo autor.image

3 polubienia

Dzięki za uznanie. Cenię je sobie bardzo.
Ale przy okazji podałeś mi niezły pomysł. Ale będzie niespodziewanka. :grin:

1 polubienie

Drukarnia"Powsciagliwość i praca"
Ksieża Salwatorianie…Ks.prof.Archulowski z Uniw.Jagielonskiego,notą swą opatrzył…
Teraz doczytalem ze lata dwudzieste ale samo to ksiazkowe wydanie to juz rok 1934.Wznowienia praktycznie co rok,az do wojny

2 polubienia

Dziesięć miesięcy później pytanie wypłynęło na powierzchnię dzięki wpisowi @collins02’a a ja nie popatrzyłem na datę i potraktowałem jak nowy owoc pracowitego @birbant’a.
Przykro przyznać że o tym pytaniu zupełnie zapomniałem. Więc sprawdziłem się jeszcze raz i - o dziwo - wynik uzyskałem taki sam. Czyli ani nie zmądrzałem przez ten czas ani nie zgłupiałem bardziej. Pewnie dlatego że w międzyczasie żadnego z tych zupełnie nieznanych mi słów ani razu nie zdarzyło mi się użyć. Co innego takie jak: gach, fara, hałastra, adwersarz hajduk czy bachmat, tych sie i dziś używa. Ale poćpiega, otroczka falacz czy ekspens - wymyśliliśmy już nowe, bardziej nam przyjazne.
Ale dobrze było sobie przypomnieć.

3 polubienia

Za niebawem, Bingola wrzuci mój najnowszy quiz, który zrobiłem dziś rano. :grinning:

1 polubienie

I tam aż strach się bać, - prawdziwa zemsta Birbanta!

4 polubienia

Oo, to mi się podoba; - ekstremalna zemsta birbanta…
Ale ludzie poznają nowe - stare słówka… :+1: :stuck_out_tongue:

4 polubienia