Jak można być takim człowiekiem ?

Nie wszędzie są takie warunki, a życie w społeczeństwie do czegoś zobowiązuje.

Żaby mi też nie przeszkadzają. Podobnie jak dzieci, zresztą i tak jest ich naprawdę niewiele.

Co innego w restauracji czy kawiarni gdy może idę właśnie, żeby się wychillować i nie mam ochoty wchodzić w konwersacje z obcymi dziecmi. To już rola rodzica żeby się dzieckiem zająć, a nie liczyć, że wszyscy dookoła będą się nim zajmowac. Sama ich obecność czy nawet hałas mi nie przeszkadza.

Świerszcze też mi nie przeszkadzają.

Sąsiedzi grillujacy do 3 w nocy też nie.

Ludziom ciągle coś przeszkadza… wyprowadza się pod las i narzekają że mają padalce w ogródku czy że łosie im podchodzą pod płot i się boją i nie wiedzą, co zrobić. Zastanawiam się na co liczyli planując mieszkanie pod lasem.

4 polubienia

Co za ludzie…

1 polubienie

to jeszcze moich eks-sasiadow nie slyszeliscie razem z ich pudlo-yorkami w nocy. na szczescie mieszkanie w koncu sprzedali i sie wyniesli.

Bravo @ihtiel.
Teraz goraca,wiec mam drzwi i okna pootwierane,a na ogrodzie koncert 24/24
Swierszcze sowy i inne nocne ptaki,rano juz od czwartej,zaczynaja ptaszki spiewajace,toz to miod dla duszy ,raj dla ucha.
A spie jak niemowle,nawet kogut sasiada mi nie przeszkadza,ktory zaczyna swoj,koncett’’ od pierwszej w nocy i tak do rana.

4 polubienia

Po pierwsze, wszystkie płazy w PL są pod ochroną, więc za celowe przetrzebienie ich populacji powinni słono zapłacić, a moim zdaniem nie zaszkodziłaby im, choćby krótka, odsiadka, a na kariery mogłaby wpłynąć, za co bym się nie obraziła :innocent:
Poza tym zgadzam się, że akurat rechot żab, fakt, bywa głośny, ale jest dość jednostajny i przyjemny dla ucha, dobrze się śpi przy tym dźwięku.
Ostatnio znalazłam z koleżanką ropuchę w namiocie…taa, zamiast ją wynosić na zewnątrz, trzeba było ją zabić…tak, tak… :roll_eyes:
W ogóle, jak coś mi się nie podoba, to się nie osiedlam w pobliżu tego, a jak już to robię, to się dostosowuję. Jak się nie lubi płazów, to się nie zamieszkuje na terenach podmokłych. Proste.

4 polubienia

Zapomniałbym o mewach i rybitwach. Też skrzeczą boleściwie donośnie,

1 polubienie

Żaby chyba nie sa pod ochroną @vera223

W sezonie godowym i lęgowym (u większości gatunków teraz, zresztą ich śpiewy świadczą o tym samym) wszystkie są. Przez cały rok nie. Nie doprecyzowałam.

3 polubienia

No ale my też nie jesteśmy pod ochroną a jakoś nas nikt nie zabija. Dlaczego mamy być inni i zabijać wszystko co nie jest chronione?

4 polubienia

Jak to ludzie nie sa pod ochroną? Przecież kodeks karny zabrania pozbawiania życia przedstawicieli homo sapiens

Tak, masz rację ale ja nie wyraziłam sie precyzyjnie. Miałam na myśli to, że zwierzęta nas jakoś nie tępią z całkiem błahych powodów, wiec raczej powinniśmy odpłacić im tym samym. Rozumiem głód lub strach ale inne powody nie powinny sprawiać, że ogarnia nas żądza mordu.

1 polubienie

No fakt. Takie np. komary czy kleszcze się dzięki nam rozmnażają, wiec powód niebłahy!

1 polubienie

Owszem - dla nas żaden ale dla nich dosyć istotny.:wink:

1 polubienie

Uwielbiam rechot żab i namiętnie ich słucham, jak też śpiew ptaków, tudzież odgłosy rykowiska, kiedy akurat przebywałam w lesie w wynajmowanej chacie… ! (“na chwil parę…”) I generalnie przepadam za wszelakimi odgłosami przyrody. Aczkolwiek…
. …gdyby mi te te odgłosy przeszkadzały w jakimś stopniu życia, na zasadzie “co za dużo to nie zdrowo” np. ?, to… no to nie wiem czy bym była szczęśliwa na ten przykład i wyspana… :confused:
Ale żeby truć?!?!?
To mi się we łbie nie mieści zwyczajnie ! :rage:

4 polubienia

wszystkie ssaki sa dla kleszczy i komarow dobre.
a tyle kleszczy by nie bylo gdyby nie nadpopulacja polnych gryzoni.

1 polubienie

Ludzie o tej samej mentalności,bez przerwy wycinają drzewa lub ogałacają je z gałęzi.Nie jestem zdziwiony.

4 polubienia

Ale jak udowodnic,ze kazdy jest Sapiens))

1 polubienie

Ja to już jestem ledwo sapiens.

1 polubienie

To cos jak ja Malo Sapiens.
Nowy gatunek))

1 polubienie

Sapać to ja w czytelniach przestaję i się ożywiam. Literatura działa ożywczo. :smiley:

1 polubienie