Jak można być zwolennikiem PiSu ? Z jakich powodów ?

Do mnie coraz bardziej dociera, że nawet może Lewica byłaby lepsza od Kukiza - chociaż oni w sumie wszyscy czasem równie bezsensu pie*****

Ale PiS to już totalnie mnie odpycha …

2 polubienia

Z takiego samego powodu z jakiego mozna być zwolennikiem PO. Ta sama jednostka choroba. Niedojebanie mózgowe.

3 polubienia

Moim zdaniem PiS to nieco cięższy kaliber :crazy_face:

2 polubienia

Oj można. Naród głupi, religijny, naiwny, zakompleksiony z manią wyższości więc można.

3 polubienia

No jak to jak. Normalnie. Czemu postrzegasz to jako aberrację, którą trzeba usprawiedliwiać przed innymi?

2 polubienia

Jest jedna uniwersalna odpowiedź: z głupoty.

3 polubienia

Po prostu nie rozumiem sensu tego całego 500 plus - Ludzie mają za dużo w dupach, a i tak wszystko przez to drożeje.

Zazwyczaj prawda leży w życiu po środku i powinno się wymagać umiarkowanie od państwa, ale też dawać umiarkowanie państwu - w sensie pamiętajmy, że nie mamy z nimi w 100% zbieżności interesów i nas okradają i trzeba jedynie to niezbędne minimum z nimi trzymać …

A tak poza tym to sami “najlepiej wiemy”, a na pewno lepiej od polityków na co wydać nasze pieniądze …

2 polubienia

Rząd nie ma swoich pieniędzy. Trzeba to sobie uświadomić.
Moim zdaniem 500+ powinno być dla ubogich jak zasiłki okresowe i celowe. Ewentualnie dla niepełnosprawnych.

4 polubienia

Nie tędy droga. Jeśli dobrze kojarzę, studiujesz (studiowałeś?) na kierunku technicznym. Problem z takimi studiami polega na tym, że kilka łądnych lat spędzasz zmagając się z problemami z których każdy jest dokładnie opisany, jego granice są dokładnie określone, i zawsze ma dokładnie jedno najlepsze rozwiązanie. Sam też przez to przechodziłem i wiem, że przenoszenie takiego sposobu myślenia na życie i politykę to ślepy zaułek. Rozumienie to po prostu narzędzie nie nadające się do stosowania w polityce.

3 polubienia

Nie koniecznie jest jedno najlepsze rozwiązanie bo wszystko ma plusy i minusy, a nic idealne nie jest :slight_smile:

Studia studiami, ale bądźmy szczerzy - nikt z nikim nie ma w 100% zbieżności interesów i taka jest prawda

A poza tym dość naprawdę dużo wiem o historii - a jak patrzeć na przekrój naszego społeczeństwa to bardzo dużo i wyciągam wnioski …

‘Historia’ ma dwa znaczenia. Pierwsze z nich to ‘kolejność przeszłych wydarzeń’. Tego uczymy się w szkołach, i znajomość tego rodzaju historii bardzo łatwo sprawdzić. Drugie, to ‘opowieść o przeszłych wydarzeniach’. To jest przekazywane od opowiadającego do słuchacza, i znajomość tego rodzaju historii sprawdzić bardzo trudno. Które znaczenie masz na myśli?

2 polubienia

@Devil
Trafne spostrzezenie
Rzad nie ma pieniedzy ale szasta pieniedzmi obywateli

5 polubień

Pierwsze oczywiście

Widac ze nie sluchasz uwaznie.
Tragedia polega na tym ze wiekszosc nie wprowadza tego co obiecuje a PIS niestety wprowadza to co obiecuje.
Stopien ewentualny drugi narodowej tragedii to tzw. opinie w internecie.Dzisiaj w nocy zadalem sobie troche trudu i poziom glupoty w spoleczenstwie narasta wraz z niekontrolowana nienawiscia.
Nikt NIE SLUCHA a tylko sprawdza KTO powiedzial to czy tamto.I na tej podstawie weryfikuje.
Jest to tzw.uśpiony stalinizm,najdelikatniej rzecz ujmujac,nie majacy nic wspolnego z patriotyzmem.

6 polubień

W pełni się zgadzam z twoim komentarzem :slight_smile: Niestety :confused:

1 polubienie

Ale ja chcialem min. powiedziec ze po pierwsze nie tylko pieprzą bo w mowieniu wielu calkiem dobrze sobie radzi.
A poza tym,juz na poczatku trzeba sprostowac ze pis to wlasnie lewica!
I akurat dzisiaj rano trafilem na wp. na wyjatkowo dobry artykul,porownujacy pisowska lewice z sanacją,co tylko pozornie wydaje sie karkolomne.
Nie wiem czy jeszcze jest ale warto przeczytac bo bardzo rzadko ktos na wp, prezentuje zmysł obserwacyjny i umiejetność nieupolitycznionego kojarzenia faktow.

2 polubienia

@collins02
Wlasnie wczoraj sluchalam wspanialej audycji w niemieckim radiu na temat zjednoczenia Niemiec. Bardzo wywazona, wspomnienia dziecinstwa w NRD kontra polityka. Co mnie zaskoczylo to brak widzenia czarno-bialo, brak przesadnej nienawisci do jednego i przesadnej aprobaty drugiego
Nomen omen? Pozniej sluchalam jeszcze na temat roli innych panstw w tej - jak ja okreslaja pozytywnej “rewolucji” a przy okazji autor wspomnial o Polsce z zalem bo stwierdzil ze to kraj podzielononego spoleczenstwa i nienawisci po obu przeciwstawnych stronach
Zrobilo mi sie smutno…

2 polubienia

Takie są niestety fakty ktore pielegnujemy… :frowning_face:

2 polubienia

@Wabbit
Takie male odbieganko od tematu
Jak wstawiles pierwsza czesc odpowiedzi z nickiem i awatarem oraz przytoczeniem slow uzytkownika ktoremu odpowiadasz???
Mnie sie to nie udaje. Mozesz mi pomoc?

1 polubienie