Jak można mieć tak słabą wątrobę?

Lamusy!

2 polubienia

Nie każdego stać na konsumpcję produktów obarczonych podatkiem akcyzowym.

2 polubienia

Już myślałem, w Polsce? W Polsce? W Polsce? A jednak jak zwykle gdzieś na wschodzie xD

1 polubienie

Nie słaba tylko nie dostosowana do pandemicznych, nowych warunków.

4 polubienia

To nie slaba watroba a pewnie metanol.
W Polsce i wiekszosci cywilizowanych krajow jest zakaz uzywania tego alkoholu w ogolniedostepnych preparatach higieniczno-czyszczacych. W UE jesli sie orientuje tez. Uzywa sie albo zwyklego spirytusu przemyslowego skazonego jakims swinstwem powodujacym jego niepijalnosc lub alkoholi o bardziej skompilikowanej budowie czasteczki C(n)H(2*n+1)OH lub fenoli gdzie lancuch wegla zastepuje pierscien (to juz wstep do chemii organicznej)
O ile te pierwsze sa trujace, to od razu nie zabija to fenoli nawet zapiekly alkoholik raczej nie ruszy, chyba, ze bedzie mial covida. Uzywane sa np. w kanalowym leczeniu zebow. Smierdza.
I sa cholernie trujace.
Nie wiadomo czego sie ruscy napili, ale raczej stawialabym na metanol.
Dlatego tak niebezpiecznie jest kupowac wodke od ruskich. A nie ma domowej metody analitycznej pozwalajacej wykryc skazenie matanolem. Jego bliski krewny etanol poza temperatura wrzenia w zasadzie ma podobne wlasciwosci. Z wyjatkiem zjadliwosci trucizny.
Tu wyzszosc cywilizacji widac - polski alkoholik najwyzej bedzie zalatywal woda brzozowa czy lawenda, ale ma szanse przezyc. Chyba, ze muchomorem sromotnikowym zamiast pieczarka zakasi.
Mam nadzieje, ze nie zanudzilam na smierc :face_with_hand_over_mouth::wink:

2 polubienia

5 polubień

Nie zanudziłaś ale wystraszyłaś.
Jeżeli CnH2n+1OH i fenole nazwałaś tylko wstępem do organicznej to odstraszyłaś wielu potencjalnych adeptów chemii. To jest chemia organiczna i tyle, chociaż jeszcze daleko do polimerów. Radzę tak odpowiedzieć na ewentualne pytanie pana Sznuka. image
Inna sprawa że etanol zawsze miał wzór C2H5OH i z tym Twoim uogólnionym mi nie pasuje. image

1 polubienie

Oni zlosliwie do “dykty” emetykow, czyli srodkow powodujacych wymioty czesto dodaja. I oszczednosc idzie się…

Pasuje
n=2, 2x2+1=5.
2n we wzorze to 2 razy n :stuck_out_tongue_winking_eye:

O polimerach to moze pozniej - ale jako naczyniach, z ktorych trunkow raczej nie powinno sie spozywac.

PRL.

Zimą do śpiącego menela na ławce, podchodzi milicjant i otrzepując go ze śniegu, mówi;
– obywatelu, nie śpijcie na ławce, bo jest - 10 i możecie zamarznąć…
Na to menel otwiera jedno oko i zachrypłym głosem odpowiada; - borygo nie zamarza.

Dla młodych; - borygo to dawny płyn do chłodnic samochodowych na zimę.

6 polubień

Wcale nie pasuje, będzie pasować kiedy będzie CnH2n+1 OH. image Taka drobna spacja.

przekopiowalam z wiki, bo post wstawialam z telefonu
wlasciwie to powinno byc C(n)H(2*n+1)OH, :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Szyframy lecita?

1 polubienie

Właściwie matematycznie tak winno to wyglądać.

1 polubienie

jak w miejsce n wstawisz 1 to szykuj kieliszki i sok do rozrobienia :wink:

1 polubienie

Serdecznie dziękuję za n=1. Postoję, nie skorzystam.
I Tobie nie radzę.
Chciałaś mnie podejść? image

1 polubienie

nie Ciebie, kolegę @birbant :slight_smile:

2 polubienia

dla nas jednak n=2 bywa bezpieczniejsze, nie zaczyna sie za szybko sciemniac :slight_smile:

Bory go jest dobre na rebusa … :stuck_out_tongue:

3 polubienia

I na kalambura. Już dwa ułożyłem… :thinking: :rofl:

3 polubienia