Jak myślicie? Ile Polaków wyjedzie na zawsze z tego kraju jeśli PiS namawiany

Kolego antykoncepcja jest mordowaniem?

1 polubienie

Mniejszość niemiecka została zmuszona w 1953 roku do opuszczenia Polski. Postawiono im ultimatum albo przyjmujesz obywatelstwo polskie, albo wypad z baru. Wielu wtedy wyjechało na zachód, ale byli też tacy, którzy zdecydowali się wyjechać do NRD. Dużo Niemców przyjęło w tamtym czasie obywatelstwo polskie.

Z takiej właśnie rodziny pochodzę. Wujek wyjechał do Hamburga, ciotka do Berlina zachodniego. Drugi wujek i druga ciotka zostali w Polsce, przyjmując obywatelstwo polskie. Mój ojciec został w Polsce, ale nie przyjął obywatelstwa. Zrzekł się obywatelstwa niemieckiego i został bezpaństwowcem. Status bezpaństwowca sprawił, że miał komunę tam, gdzie Gomułka mógł go pocałować. W doopie.

Całkiem możliwe, że mój dziadek służył w Wermachcie. Nie znaliśmy dziadka. Nie znał go nawet nasz ojciec.

2 polubienia

Polaków już tyle za wspaniało wiadomonacyjnego Tiuska wyjechało, że Pius tego nigdy w nowoczesnej historii nie pobije.

Dziadkowie męża, ze strony matki byli spolonizowani. Ale praprzodkowie osiedlili sie pod Łodzią jeszcze w na początku XIX.
Płodność jak to w tamtych czasach to byla co rok prorok, więc kuzynow jest zatrzesienie. Juz chyba żadne nie mówi po niemiecku. :rofl:

1 polubienie

Serio wierzysz w takie głupoty czy tylko udajesz?

Zresztą nie mam czasu się kłócić. Widocznie świadomym Polkom nie pisane jest pozostać w Polsce na stałe lub bać się seksu jeśli nie stać na nagły niespodziewany konieczny wyjazd za granicę XD

1 polubienie

Niestety poza Tuskiem i Trzaskowskim nie ma dla PiSu większej alternatywy w polskim Sejmie…

A zatem pozostaje jedynie PiS plus kontynuowanie tej samej polityki bez żadnych realnych zmian. Ja i tak się już do tego rządu przyzwyczaiłem więc mam to gdzieś ale widać że nasz kraj się znalazł na zakręcie…

Jedno jest pewne! Po wojnie na Ukrainie zbliża się wielki exodus Polaków z Polski B do Polski A bo na wschodzie jest coraz gorzej

1 polubienie

Tak sobie myślę że gdyby nie było tu birbanta, ciebie i benaska oraz devila to to forum byłoby kompletnie do doopy :confused:
Z czego benaska prawie ciągle nie ma :confused:

To forum jest już przereklamowane. A i jeszcze szczerego do bulu ale go też prawie ciągle tutaj nie ma :confused:

Moja wiara w to że coś uda się w tym kraju zmienić całkowicie prysła… Ale przynajmniej po zapaści gospodarczej Polski B i exodusu Polaków na Zachód Polski będzie można upatrywać jakiegoś rozwoju gospodarki przynajmniej

Chyba że polskie społeczeństwo będzie się domagało od PiSu jakiś zmian bo inaczej tego nie widzę. Mam tu na myśli przede wszystkim powrót do kompromisu aborcyjnego ale tym się zajmijmy lepiej dopiero po wojnie na Ukrainie

Polki to naprawdę denerwuje bo każdy normalny ginekolog mówi im co o tym sądzi.

Ale to nie przez Tuska tylko dlatego że wcześniej byliśmy pod rosyjskim butem :wink:

Poza tym jakoś po wojnie ruszy exodus Polaków z Polski B do Polski A o ile Ukraińcy pojadą się w większości dorobić do Niemiec zamiast do Polski

1 polubienie

Była na początku ogólna nędza, potem kryzys covidowy, potem kryzys migracyjny na granicy polsko-bialoruskiej a teraz wojna na Ukrainie i kryzys energetyczny i to wszystko sprawia że ich i tak już wcześniej pewny exodus przyspieszy ale jakoś po wojnie. Nie sądzę że w tym roku

Więcej wyjezdzalo w latach 80 - 90. Ale wtedy część rynków było dla Polaków zamkniete, legalna praca była klopotliwa, stąd jak otworzyly się takie jak Niemcy, czy GB a Polska przjeto do UE to ludzie masowo ruszyli do pracy. A to już bylo za Tuska.

3 polubienia

Ja już w 2015 roku pisałem że Kaczyński jest jak Jezus bo nie przyszedł nas zjednoczyć lecz nas podzielić haha

Jezus dzielil?
Podzialy byly zawsze.
A jakie przed wojna? Tym razem prezydent padł ofiarą wypadku nie zamachu. Choc kto wsadził wtedy z prezydentem wszystkich najwazniejszych ludzi w państwie i wysłał na lotnisko praktycznie wylaczone z ruchu?

1 polubienie

Najwięcej Polaków za granicę wyjechało za poprzednich, dwuletnich rządów PiS. Kiedy śp Lech Kaczyński był w Londynie, wygłosił specjalne orędzie dla polskich emigrantów, apelując o powrót do kraju. Został wygwizdany. Pamiętam to dobrze, bowiem było do dość głośne.

Za Tuska wyjeżdżano z Polski głównie zarobkowo z zamiarem powrotu, ale po objęciu władzy przez PiS, większość postanowiła nie wracać.

Jak coś oznajmiamy, trzymajmy się faktów.

2 polubienia

A teraz ruska dzicz i patologia przypomina im dlaczego Polska jest takim a nie innym krajem…

1 polubienie

Rosjanie, zarzucając Polakom rusofobię, sami są polakofobami. W czasach PRL, byliśmy ich braćmi, ale po upadku komuny, przestaliśmy. Poza tym, oni mają straszne kompleksy na tle świata zachodniego. Te kompleksy widać wyraźnie, jak ma się z nimi do czynienia w zachodniej Europie.

2 polubienia

W ogóle są bardzo dziwni Rosjanie. Potrafią żyć latami na Zachodzie a i tak mieć łby wyprane kremlowską propagandą.

Czyli ich imbecylizm jest nieuleczalny w większości przypadków…

Akurat Rosjanie do kompleksów to mają obecnie więcej powodów niż Polacy

2 polubienia

Pobór na wojnę już tę kremlowską propagandę mocno osłabia, ale dopiero pobyt na froncie wybije im z głowy miłość do Putina. Ale, to niewolniczy naród, więc będą walczyć i dać się ranić i zabijać ze strachu przed swą władzą. To ich historyczna tradycja.

2 polubienia

Wielu oczekuje upadku Putina a ja szczerze wątpię żeby to cokolwiek zmieniło w ruskiej dziczy

1 polubienie