Jak najczęściej płacisz w sklepach stacjonarnych?

Kartą zbliżeniowo, gotówką, telefonem (NFC)?
Macie w phonie NFC?

Karta, do placenia telefonem zaufania nie mam.

1 polubienie

Podobno Polacy uwielbiają płacić NFC. I takich telefonów szukają.

To nie na moja piekna główkę. :rofl::rofl::rofl:

1 polubienie

NFC / karta tak pól na pół - ale telefonem coraz częściej. Gotówką ostatni raz płaciłem pewnie ze dwa miesiące temu.

1 polubienie

Najczęściej płacę kartą, mimo iż mam NFC

NFC, to nie tylko płatności, przede wszystkim służy do szybkiego sparowania urządzeń, takich jak drugi telefon (z NFC), słuchawki czy głośniki bezprzewodowe.
Oczywiście póżniej łączenie odbywa się przez bluetooth. Można też przesyłać szybko pliki.

1 polubienie

Ja mam bluetooth ale nie mam nfc. I nie potrzebuje. Raczej bym nie płacił tak.

2 polubienia

Ja też nie płacę telefonem. Nie pobieram też aplikacji jakie mi wciskają w sklepach, że niby warto, bo rabaty.
Co mi po 1zł zniżki skoro muszę opłacać dodatkowo Internet?
Już mówiłam, korzystam z netu tylko w domu, łączę się routerem i w jednej cenie operuję na 5 urządzeniach.

Funkcja NFC jest w wielu tanich modelach, ja mam Samsunga A10.

1 polubienie

Ja już myślę o nowym z baterią 5000 mAh. Bo ostatnio dużo siedzę na necie.
Xiaomi Redmi 9, Motorola g8 power lub tania nowość - Motorola E7 Plus. Ten ostatnio będzie trzymał najdłużej bo ma najsłabsza rozdzielczość ekranu. Będzie więc problem na słońcu i filmach.

1 polubienie

Płatność telefonem z NFC jest bardziej bezpieczna niż kartą płatniczą, w moim odczuciu. Jeżeli nie odblokuję telefonu odciskiem palca, żadne płatności nie są możliwe, więc nikt mi transakcji nie przeprowadzi kiedy telefon jest w kieszeni, co w przypadku kart bezstykowych jest możliwe. Zaraz po transakcji na ekranie wyświetla mi się kwota, jaką została obciążona karta, więc również można reagować na bieżąco przy wszelkich nieprawidłowościach.

Ja żadnych blokach nie mam. Odcisku, hasła niczego. Odblokowanie zajmuje czas :wink:

1 polubienie

Bzdura. :stuck_out_tongue_winking_eye:
Odblokwowjesz telefon wybudzając bocznym przyciskiem, potem trzeba jeszcze trzeba paluchem “pchnąć” ekran do góry. Ja dotykam palcem (mam ich zapamiętanych 5) do czytnika i w około pół sekundy telefon jest gotowy do działania. To szybsze niż Twój sposób.

W słońcu prawie każdy ledwo zipie, dlatego lubię samsunga za AMoled, chociaż już inne marki je mają.

1 polubienie

Xiaomi Mi 10 lite. Bardzo przyzwoity phon z amoledem. Ale nie aż tak tani. To lżejsza wersja flagowca.

Amoleda na słoneczku brakuje. Ja muszę prawie na maxa ustawiać jasność by coś widzieć. Na szczęście sam rzadko dzwonię. Dużo odbieram ale nie dzwonię.

Dobrze że wciąż można kupić takie telefoniki. Do sms i dzwonienia. Bateria trzyma kilkanaście dni.
Jak ktos pracuje fizycznie np. na dworze a zależy mu na kontakcie i trwałości to tylko zwykła komórka.

2 polubienia

Karta zblizeniowo… 5 sekund i po sprawie.

Ja już mam problemy z klawiaturą :rofl: tak się przyzwyczaiłam do ekranu dotykowego, że laptop postawiony do lamusa.

1 polubienie

Zabrakło opcji: płacę Blikiem. Czasem.mi się zdarza jak zapomnę karty czy gotówki A telefon zawsze mam

1 polubienie

Wlasciwie tylko pieniedzmi do marca.Teraz jestem skazany na karte zblizeniową.W Polsce jednak wyłącznie pieniedzmi.

1 polubienie

@Devil Co to jest NFC? Coś jak blik?