Jak naprawdę pokochać siebie?

Jak żyć w zgodzie z samym sobą? W poczuciu że to właśnie “JA” jestem najważniejszą osobą w swoim życiu? Nie popełniać decyzji pod presją tłumu tylko tak jak podpowiada serce? I jak szczerze kochać siebie, nie mówić o tym co krok, tylko faktycznie to czuć? Dlaczego tak trudno jest nam pokochać “kogoś kto jest z nami przez całe życie”? (Dodam tylko, że nie chodzi mi o narcyzm itp. Ale to chyba oczywiste) :upside_down_face:

3 polubienia

Uwazam,ze przeswiadczenie,Ja jestem najwazniejszy’',nie jest dobre.
Dobre oim zdaniem jest zaakceptowanie faktu,ze jestem przecietny,jeden z wielu miliardow.
Ta akceptacja,daje nam sile,by przetrwac niepowodzenia,jakie tez spotykaja miliony innych.
Moim zdaniem,gdy uswiadomisz sobie,ze ktos,kto jest z toba cale zycie,jest dla Ciebie wazny,to i go pokochasz.
Co do Narcyzmu,to kazdy z nas ma go troche w sobie,tylko nie kazdy z nim sie obnosi.

6 polubień

Każdy z nas powinien być trochę egoista, powinien mieć świadomość że zawsze może być asertywnym, że nie wszystko trzeba robić bo tak wypada.
Wystarczy znaleźć w sobie zalety i wady, szczerze się nad nimi zastanowić. Jeśli świadomie podchodzimy do tego to okaże się że mamy więcej zalet. Należy też rozmawiać z zaufanymi ludźmi i ich zapytać jacy jesteście w ich oczach. Nie obrażać się za prawdę.
Mnie wcześniej oceniano jako wycofana dziewczynkę bo taka byłam bo zylam tylko choroba, swoim wyglądem, tym co inne dzieci mają a ja nie mam.
Z latami wyrosłam na dziewuche z chorymi ambicjami, ale nikt na tym nie cierpi, spełniam się zawodowo, robię to wszystko na co mam ochotę, spełniam marzenia a przede wszystkim zarazam innych swoim podejściem do życia, optymizmem, uśmiechem. Ludzie w moim towarzystwie płacza, ale tylko ze śmiechu… Z latami i przez doświadczenia wszystko przychodzi łatwiej.

6 polubień

Jest takie powiedzenie,moje motto,ktorego staram sie trzymac.
,zyj tak,by nikt,przez Ciebie nie plakal’’
W duzej mierze,mi sie to udaje.
Czasem powim komus cos przykrego,a slow,jak wystrzelonego pocisku,nie da sie zawrocic.

2 polubienia

Leos dzięki prawdzie usłyszanej od właściwej osoby z zimnej suki zrobiłam się w ludzkiego człowieka. Czasem warto posłuchać kogoś kto stoi z boku.

2 polubienia

Zostac kontrolowanym (oczywiscie przez siebie) egoista.:grin:

1 polubienie

Oj warto posluchac ludzi,zwlaszcza,gdy umie sie wyciagac wnioski i rozdzielic prawde od pochlebstw.

2 polubienia

Bycie sobą nie jest takie proste. Człowiek jest istotą społeczną i mocno od tego społeczeństwa zależną. Nie każdy ma talent, środki i determinację by walczyć o siebie, realizować pasje, iśc pod wiatr, olewać społeczne normy. Każdy z nas jest włożony w jakieś ramki. Ma narzuconą role do spełnienia. Praca, rodzina, wiara. Życie stawia przed nami wiele ograniczników. Podcina skrzydła. Najpierw przetrwanie czyli dostosowanie się do realiów/norm. Trudno wyrosnąć ponad przeciętność. Człowek chce być przede wszystkim szanowany. Chce mieć uznanie grupy. Już samo to często wyklucza bycie sobą. Życie to bal maskowy.

4 polubienia

Bo mamy sumienie…

1 polubienie

@Devil a wczym szanowanie spolecznych norm,przeszkadza w byciu soba?
Nie kazdy chce obalac istniejacy system,nie kazdy,chce wyrozniac sie innoscia.byc obiektem nasladowania.

1 polubienie

To społeczeństwo ustala jaki masz być. Prawo.

1 polubienie

Nawet gdyby prawa nie bylo,postepowal bym podobnie jak postepowalem.
Nie mam wielkich wymagan w tym kierunku,
Jedynie bymi w zycie nie wchodzili z butami i to udaje mi sie osiagac.

3 polubienia

Polska jest nad wyraz ograniczona kulturowo. Nienawidzimy wszystkiego co inne. Stereotyp goni stereotyp. Trudno tu być sobą. Za samo słuchanie metalu trafiasz na listę potępionych.

3 polubienia

Z ta pierwsza czescia sie zgodze.
Ale to sluchanie matalu,jakos ie wierze,chyba,ze sluchasz,ze w calym bloku szyby pekaja.

2 polubienia

Jak chcesz kraju nieograniczonego to jedz do USA

1 polubienie

Zgadzam sie z ta wypowiedzia

3 polubienia

Jak to nie trafi? Przeciez nie tylko proboszcz ale ponoc sam abepe przet ta muzyka i Harrym Potterem przestrzegal. I Hello Kitty tez…

3 polubienia

Mnie z wiekiem nie wszystko przychodzi latwiej, ale to wina chyba mojego poplatanego zyciorysu i licznych blizn
Ale poza tym zgadzam sie z toba!
i gratuluje takiego podejscia do zycia

2 polubienia

Spoleczenstwo ustala jak masz postepowac, a nie jaki masz byc

2 polubienia

Dodac trzeba do tego jeszcze wedlug mnie ze to sie zmienia wraz z czasem i epokami

3 polubienia