Jak obstawiacie? co za jakiś czas zawładnie uwagą dzieci i młodzieży?

Była telewizja, były gry, jest internet… a co będzie za jakiś czas? co będzie modne i będzie wciągało młodych ludzi?

1 polubienie

Sztuczna inteligencja bedzie sie od rozwydrzonych bachorow uczyc
O tempora, o mores…

2 polubienia

Może technologia VR.

1 polubienie

Z tego co tutaj [w Anglii] widze,nic im nie zastapi narkotykow.Lekkich czy twardych…Nie wazne.Byle duzo…Kazdy piatek,kazda wigilia swieta…Wszystko to dni i wieczory bardzo niebzpieczne…
Bo przeciez"to tylko dzieci…" :face_with_raised_eyebrow:
Im wszystko wolno…
Moja wyobraznia prawdopodobnie zastaje z tylu ale przeszlismy juz przez American Pie,Gangi Albanii,disco polo,hip hop…poza tym bandytyzm z lat 90-tych wczesnych jako cos w czasie,specyficznego…Czy jeszcze moze byc gorzej? :thinking:
Zaryzykuje teze ze wciagac bedzie i to bardzo,coraz glebsza ingerencja w cudze zycie,wszelkie podgladactwa oraz sprzedawanie tego w sieci.Czyli to co juz jest tylko na skale o jakiej nawet pojecia nie mamy.Zycie pojdzie w odstawke a zamiast tylko uluda i glupota…

1 polubienie

Przed koronowirusem czytałem sondę młodzieży jak siebie widzą w pracy w przyszłości ?, Żadne nie chce być piłkarzem, lekarzem, sekretarką, sędzią, politykiem, mechanikiem, kierowcą, policjantem itd. Chcą być blogerami mającymi swój kanał na Instagramie, youtubie czy FB, i dołączył Tik Tok, tak chcą zarabiać, podróżować, być sławni i rozpoznawalni w świecie - niekoniecznie w Polsce

2 polubienia

No wlasnie…Swiat zawezony do You Tube.Zoladek mi sie kurczy jak to widze…

1 polubienie

Nie da się tego określić z wyprzedzeniem. Trudno przewidzieć co się pojawi za kilka lat.

4 polubienia

:smiley: :smiley: :smiley: no

Obawiam się, że z tym podglądactwem to dojdzie do obsesji, ale w drugą stronę. Nie będzie można nic zrobić ze strachu przed RODO i innym SRODO.

Tez mozliwe.Juz dzisiaj jest z tym coraz gorzej i w kazdej chwili trzeba bardzo uwazac…W Anglii te sprawy reguluje prawo najczesciej ustanowione dosyc dawno bo z lat 90-tych.Zrobilem z tego licencje :slightly_smiling_face:

Ostatnio miałam po raz kolejny szkolenie zawodowe, że chyba lepiej zwolnić się z roboty niż narażać się bez przerwy na jakiś kryminał, czy inne nieprzyjemności, bo za wszystko można ponieść konsekwencje i to bardzo bolesne.

No ale cos robić trzeba :innocent:
Wczoraj nie dokonczyłem a mialem na mysli tzw.“voyeryzm”.Jest to tak delikatna sprawa ze mozna porownać ze stąpaniem po kruchym lodzie.
Na szczescie sam egzamin,bardziej praktyczny niz dotyczący zanjomosci paragrafów,nie byl taki trudny.

Nie wiem, ale byłbym chciał, żeby było to coś, co nie da się ani kontrolować ani inwigilować przez rządy i korporacje. Mile widziana byłaby też niemożność komercjalizacji tego, bo to właśnie pieniądze często psują wszystko.

Moim zdaniem internet ma szansę stać się dłuższym trendem niż poprzednie, bo np. telewizja jest i zawsze była tylko telewizją, natomiast internet jest bardziej różnorodny.

Nie wiem. Ale widzę jak bardzo są pogubieni i nieszczęsliwi. Ta sytuacja zamknięcia / przynajmniej formalnie/ w domu im szczególnie nie służy.

1 polubienie

A komu zamknięcie służy?
Nie przypadkiem ludzie wymyslili wiezienia.
Asceta i pustelnikiem to malo kto jest.

2 polubienia

Mordobicie,bo w tym wprawiają się od 6latka.