Jak powinna byc kara za podglądanie?

W innym miejscu wywiązała sie taka dyskusja, więc przypomnę: zaczeło się od tego że pewien facet w USA dostał 6 lat więzienia za przypadkowe podglądanie kobiety w przebieralni. Przypadkowe w sensie, że nie zaczajał sie tam specjalnie czy nagrywał ją, po prostu była szczelina, on to dostrzegł i popatrzył sobie jak kobieta przymierza stanik. Babeczka narobiła krzyku, przyszła policja, skuła gościa kajdankami z tyłu, wyrok - jak wyżej. Sześć lat w pierdlu za taka błahostkę! Za gwałt ludzie dostają czasami mniej.
A cóż takiego traumatycznego jest u ofiary podglądania? No wiem, to nic przyjemnego, ale z drugiej strony - trudno powiedzieć, że ofiara takiego wydarzenia ma potem spaczoną psychikę, nie śpi po nocach, czy ma utrudnione relacje społeczne
Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Oczywiście mam na myśli samo podglądanie, bez filmowania i wrzucania fotek do sieci, bo to już zupełnie inne przestępstwo.

4 polubienia

Napisze czytelniej dla innych,“wuajeryzm”…Cos co rowna sie naruszaniu prywatnosci.
To jeden z najlepszych przykladow na to,jak bardzo rozni sie postrzeganie rzeczywistości u nas i na zachodzie.U nas praktycznie nie istnieje poszanowanie jednostki.Kazda tego proba jest lekceważona.A im bardziej delikatna kwestia,tym wieksze prawdopodobienstwo nazwania"pedalem"

Ogłoszenie ze zdjęciem w gazecie, że taki a taki podglądał. Niech teraz jego podglądają … Plus niech posadzi ze 100 drzewek w parku. (Może być 200).

5 polubień

A jaka kara? Więzienie?

Albo wystawienie nago pod pręgierzem !

1 polubienie

Ooo, tu masz benaska na go (wiem, wolałbyś jakąś laskę).
Informuję więc, że laska też tam jest (Po lewej stronie na dole :stuck_out_tongue_winking_eye:)

unnamed

5 polubień

Ha, ha, dawno temu na studiach założyłem sie z kolegą że stanę nago na środku sali wykładowej. Zakład wygrałem bo stanąłem na go (planszy do gry), która wtedy była prawie nieznana w Polsce. :slight_smile:

2 polubienia

No bez przesady. Ani on tej szpary nie zrobił, ani się specjalnie nie zaczajał. To już prędzej powinno się sklep oskarżyć o nie zabezpieczenie prywatności podczas przymierzania. A tego, że ktoś coś widział, bo akurat było widać, to nawet nie wiem za co. Najwyżej zawstydzić. Pokazać mu język albo co :wink:

5 polubień

Ale w sensie kary cos powinno tez być?

1 polubienie

Dla faceta? Pokazanie mu jęzora przez podglądaną. Niech mu też przez moment będzie głupio.I wystarczy!
I jakaś kara finansowa dla sklepu za stres podglądanej :wink:

3 polubienia

Ja bym mu doope pokazał! :slight_smile:

4 polubienia

Nieeee… Może by mu się spodobało :joy: :joy: :joy: To wcale nie jest dobry pomysł :rofl: :rofl: :rofl:

1 polubienie

Niepotrzebnie trywializujesz.W tlum powinien pójść sygnal ze to nie jest zabawa.

Podejrzewam ze w drugą stronę by to tak nie zadziałało …dla podglądającej kobiety pouczenie co najwyżej

2 polubienia

Nie mówię że zabawa. Mam na myśli nieadekwatna karę. To jak areszt za zjedzenie batonika wartego 50 groszy

2 polubienia

@Joko, ale z pierdnięciem :slight_smile:

1 polubienie

Zgadzam sie.

1 polubienie

Nie! Oj Ty to masz pomysły. Nie dość, że widział co nie powinien, to jeszcze więcej ma oglądać? Weź się zastanów. Normalnie - zawstydzić i niech sobie idzie. Będzie mu głupio. A jak nie będzie, to znaczy, że cham i nie ma co się takim przejmować.

1 polubienie

U nas chyba zaden problem
Niemki na plazy (normalnej nie dla nudystow) sie przebieraja zrzucajac ciuchy i wkladakac kostiumy kapielowe. Przez chwile staja wiec nago
Ja nie widze w tym nic zlego inni tez nie
Nie wiem skad sie wzial ten zwyczaj (czy jak to nazwac) ze czlowiek sie wstydzi swojego ciala. Niby dlaczego?

2 polubienia

Ja bym nazwała takiego kogoś swojsko: DEBIL. No, ale ja to ja…