Jak rozwija się sytuacja ostatnio w Polsce i na świecie w związku z koronawirusem ... ? Pytam bo ostatnio nie śledziłem sytuacji

To nie musial byc TEN koronkowy. Zlapanie infekcji wirusowej jak duzo podrozujesz samolotem jest bardzi prawdopodobne. W koncu powietrze tam jest w obiegu zamknietym, a filtry doskonale nie są. Ci wiecej, jak nie sa czyszczone to staja sie wylęgarnia mikrobow. Mi sie czesto zdarzaly jakieś katary czy prychawki z lekko podniesiona temperatura, ale zwykle dzien, gora dwa.
Wirusow jest duzo, raczej wiosna ubieglego roku mogl byc jakims kuzynem tego z numerem porzadkowym 19 :mask:

2 polubienia

Oczywiście. MUSISZ zrobic test!!! :joy: :joy: :joy:

1 polubienie

A to teraz ma nie być wirusów? Są, jak zwykle…

1 polubienie

Korona wirus jest. Polski moze niedługo nie być :slight_smile:

Troche żartuje bo juz dzisiaj sie nie dowiem,co to było.Ale z pewnoscia wtedy nie było to zwykłe przeziebienie powodowane brudną klimą i nagłą zmianą temperatury.
Poza tym wówczas nawet do głowy by człowiekowi nie przyszło to,co sie dzisiaj dzieje :innocent:

3 polubienia

to tez prawda, jakos te wczesniejsze ptasie, swinskie grypy, SARS czy MERS nie rozlazly sie tak po swiecie.
albo sie rozlazly, tylko jeszcze swiat nie byl w tak kiepskim stanie jesli chodzi o gospodarke i polityke i wystarczyla byle iskra.
to znaczy jesli chodzi o Chiny to byl kawal grubego lontu tym razem.
a sytuacja jest taka do dnia dzisiejszego, ze tej rownowagi nie przywrocono i trzeba bedzie wiele rzeczy przeanalizowac zanim sie cos na drugim koncu swiata bedzie chcialo kupic :wink:
bo to, ze lacznosc elektroniczna zastapi wiele kontaktow osobistych - przede wszystkim w biznesie to mozna uznac za pewnik.

3 polubienia

Ale to akurat chyba dobrze.Mam na mysli te łączność.Niech te wynalazki zaczną wreszcie slużyc na miare swego potencjału a nie jedynie dla rozrywek milionow znudzonych imbecyli.
A Chinom to ja przede wszystkim nie ufam za grosz! Nie sądze by cokolwiek mnie zdziwiło…

2 polubienia

uczciwie mowiac to ja Chinom tez nie wierze.
w teorii rozwalenie gospodarki swiatowej przy uzyciu wirusa kosztuje duzo mniej (zarowno finansowo jak i ewentualnych ofiar - co akurat wladcow tego miliardowego kraju obchodzi pewnie niewiele) niz rozpetywanie klasycznej wojny.

2 polubienia

Ano wlasnie.Mozna i tak na to spojrzeć.Poza tym,czemu ma sluzyc podtrzymywanie przy zyciu koreańskiego trupa?To jak mentalność klubow pilkarskich wobec kiboli.“My wiemy ze to bandyci ale to są NASI bandyci”?Jedyne rozsądne wytłumaczenie to to ze w razie czego,chinoli nic nie bedzie obchodzic a ewentualność pokoju,chyba najmniej.

3 polubienia

Przy czym faktem jest, że w Chinach produkcja idzie w przeciwieństwie do Europy … Ale nie wiem o co dokładnie wam chodziło … :confused:

Obecnie najgorsza sytuacja jest w:

1)USA
2)Wielka Brytania
3)Rosja

PS. Nie śmierdzi wam to Nową Jałtą ?

1 polubienie

Masz skojarzenia :joy::joy::joy:
Dodaj jeszcze Iran i bedziesz mial konferencje teheranska.

1 polubienie

Mnie smród wali wprost w nos!!!

1 polubienie

W Iranie liczba chorych spada :face_with_monocle: A w USA, UK i Rosji ciągle rośnie … W tych trzech państwach jest teraz najwięcej aktualnie chorych chorych

Dochodzi do tego fakt, że idąc za @collins02 nie ufam Rosji w oficjalne statystyki …

Natomiast co do Chin to wiem od Jacka Bartosiaka, że u nich produkcja poza prowincją Hubei właściwie się nie zatrzymała … W samym mieście Wuhan, gdzie wybuchła pandemia koronawirusa nie ma, a przynajmniej do niedawna nie było żadnego przypadku zachorowania …

Ja zadnym statystykom nie wierze. Nikt nie jest stanie przebadac milionow, nie mowiac o miliardach ludzi. Jak juz wymysla szczepionke tez wszystkich nie zaszczepisz. Jedsli uda sie wirusa zredukowac do poziomu epidemii nie pandemii to juz bedzie osiagniecie. A trudne? Zalezy w jakim kierunku pojdzie mutacja, bo ten ma w porownaniu z grypa duza wieksza zdolnosc przenoszenia sie. I jak do tej pory nie wiadomo jak i co leczyc - objawy tez nie do konca sa opisane.
Nawet z tym hiszpanskim kotem okazalo sie probnym alarmem, owszem przebywal w towarzystwie ludzi chorych, ale wyraznie sie podziebil, bo temperatura miedzy 38-39 stopni u kotow jest normalna, niestety nadgorliwie go uspili i jak sie okazalo niepotrzebnie, nekropsja wykazala, ze koronkowego nie mial. A pierwszy test wykazal? Jak mial ciagla stycznosc z wirusem to futro sie ubrudzilo.

2 polubienia

Ja nawet o tym “hiszpańskim kocie” nie słyszałem … A nawet jeśli o nim wcześniej wspominałaś to już nie pamiętam kompletnie :confused:

Wiadomo, że statystyki nie są idealne i w każdym kraju jest nieco inny system sprawdzania tego - tym nie mniej dają one jakieś pojęcie o rozwoju sytuacji … :wink:

Prawdopodobienstwo.Brakuje tego slowa w oglaszaniu coraz to nowych cudów.
No ale to trudne nawet do wyklikania :innocent:

1 polubienie

Ten Bartosik, to nie lada spec od odkrywania Ameryk. Tyle już ich odkrył, że na globusie miejsca dla nich zabraknie. Daj sobie z nim spokój.

3 polubienia

On też wcale nie twierdzi, że ta Nowa Jałta musi nadejść na pewno i w sumie nigdy nie twierdził, że na pewno nadejdzie, a jedynie, że potencjał ku temu jest naprawdę spory, i że Rosja swoją polityką ku temu dąży :confused:

Zawsze podkreślał, że widać taki potencjał i nawet wprost mówił, że Amerykanie nigdy o tym nie mówią, ale to dość logiczny wniosek … A sam Trump w wyborach wszyscy wiemy co mówił … :roll_eyes:

Ja tam go lubię chociaż nie uważam za nieomylną osobę… Przy czym on mówi, że i nie tylko on, że Azjaci (tj Chińczycy, Koreańczycy i Japończycy) sobie z tym koronawirusem dużo lepiej radzą i że u nich nie stoi produkcja a przynajmniej nie aż tak bardzo jak w Europie …

A Ty co myślisz na temat koronawirusa w Rosji ? Wg tej strony już nawet na Ukrainie czy Białorusi jest gorzej niż w Polsce … Czyli tak jak mówiłeś znając ich zamiłowanie do higieny nie jesteś optymistą czy jakoś tak

EDIT: Nawet JB mówi, że największy dylemat Rosji polega na tym czy trzymać z Chinami czy USA … Sam nie zaprzeczysz, że jakaś logika w tym jest choć nic nie jest pewne …

Po prostu sam z siebie się zastanawiam, że ten koronowirus co prawda uderzy też w chińską gospodarkę, ale w rosyjską i amerykańską najprawdopodobniej bardziej …

A to nie tak, że JB ciągle powtarza o tej Nowej Jałcie … Mam wrażenie, że często mylicie moje przemyślenia z jego przemyśleniami, a ja też jestem osobą myślącą :wink: