Jak sobie wyobrażacie idealne całodniowe wyżywienie?

Pytanie zainspirowane problemem @Bingola dotyczacym dumy narodowej?
Ponieważ podróże kształcą to ja wybieram obfite śniadanie, lekki śródziemnomorski obiad (zastępczo lżejsze śniadanie, ale potem schabowy, kopytka i surówka) i kanapki rozmaite na kolację. Po drodze jakieś pestki i orzeszki.
A jeśli wystawny obiad to mieszanka od Atlantyku po Ural…

1 polubienie

Moje pytanie dotyczyło nie dumy narodowej jako takiej, tylko poczucia wyższości własnej kultury nad innymi.

A wyżywienie? Solidne śniadanko (jajecznica, bagietka, rzodkiewka, pomidor, sery, dżemy) na obiad jakaś pieczeń może być z sosem grzybowym i kluseczkami, do tego obowiązkowo buraczki zasmażane. Kolacje można odda wrogowi :slight_smile:

1 polubienie

A alkohol do posiłku?

O ile dobrze się orientuję, narody długowicze to przede wszystkim jadają powoli i z umiarem.

1 polubienie

Ma smakować i tyle.

1 polubienie

Wedlug uznania i dostepnosci.
Nic nie stoi na przeszkodzie stakanik zimnej wódki przekasic rosolem z domowym makaronem :wink:
Jako pierwsze danie.
A wczesniej podac przystawki.
Zreszta uwazam, ze podanie aperitifu i zieleniny rozmaitej przed daniami glownymi to niegłupie.

Moje idealne wyżywienie to… wciąż nieosiągalne jedzenie w tabletkach. Bez kupowania, obierania, szatkowania, gotowania i… mycia garów. Łykam tabletkę o smaku gulaszu z kaszą i kwaszonym ogórkiem, zapełnia mi żołądek (nie czuję głodu), daje odpowiednie składniki odżywcze i jeszcze czuję smak tego co zjadłam, jak po tradycyjnym obiedzie. Ile czasu bym zaoszczędziła? A kuchnię wtedy mogłabym przerobić na pokoik scrapowy :slight_smile:

2 polubienia

Hiszpania ma jedna z wyzszych srednich dozywalnosci. Srednio bylo prawie 84 lata (covid ostatnio zamieszal, spadlo), kobiety ponad 86, mezczyzni 83.
A zjesc lubia, zapalic i wypic tez…

1 polubienie

Holendrzy mają najwyższą. Żeby było ciekawie, to statystycznie też są w Europie najwyżsi.

1 polubienie

???
Inspiracje bywają rozmaite ale…Wyżywienie z powodu sondy na temat dumy narodowej???
Ok.Na czymś sie trzeba skupić.
Sniadanie jako podstawa wszystkiego,na czele z dobrym samopoczuciem.
Obiad…Roznie z tym bywa ale miedzy 14 a godz. 16 na ogół jestem głodny.I nie szczedzę sobie :wink: I MUSI być zupa!
Kolacja bywa ale…Wlasciwie moze nie istnieć…

1 polubienie

No fakt. Szwedzi tez nie karzelki.